Objava

Collapse
No announcement yet.

Sjedinjene Američke Države pogled iz drugog ugla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sjedinjene Američke Države pogled iz drugog ugla

    Filmovi, TV serije, Muzika, CNN i ostale agencije, video igre i još štošta. Sve što možemo videti i čuti o SAD je nešto sjajno i lepo ali nije baš sve to tako i prilično je daleko od toga.
    Naime i sami građani SAD kažu da je mnogo bolje živeti u mnogim drugim državama širom sveta. Lično imam prijatelje koji su odrasli u SAD i tamo promenili mnoge gradove kad je reč o životu i radu i sada su u Kini i kažu da je ipak bolje za život i rad i da se svake godine sve bolje živi dok je to u SAD pod velikim znakom pitanja.
    Naime u SAD ako imate dobar posao živite u zajedinici i imate jedno dete, recimo muž žena i dete i ako imate ukupno 10000$ mesečno možete da živite ok ali ništa posebno. U SAD su visokim porezi, skupe su usuge i komunalni računi, hrana je manje više po istoj ceni kao u Srbiji....sve u svemu mnogo veća plata ali nije bitno koliko novčanica imate već šta za njih možete da kupite. Takođe veoma je bitno gde u SAD živite i koliku platu tu imate jer se cene razlikuju u mnogim državama. Sigurnost je takođe veoma diskutabilna i po meni daleko je sigurnija recimo Moskva ili Peking nego bilo koji grad u SAD.

    Ima i mnogo naših ljudi koji su sad omatoreli i imaju penzije 700 do 1500$ od čega tamo jedva da mogu da prežive i gledaju kako da se vrate ovde ali ako ovde nemaju nekretninu to je skoro nemoguća misija.
    Mnogi naši mlađi ljudi koji su ne znam koje koleno i imaju decu a jezik tu i tamo znaju možda bi i probali da se vrate u Srbiju jer tamo nemaju nekui perspektivu ako nisu visoko obrazovani i nemaju dobar posao. Naša država bi trebala nekako to da im da do znanja i ponudi kao opciju.
    Sve zavisi od situacije do situacije ali na kraju kad se podvuče crta SAD od pre 20-30god i sad su nebo i zemlja

    Narkomanija se u SAD širi kao epidemija to je već vidljivo i golim okom širom SAD

Working...
X