Objava

Collapse
No announcement yet.

Vladika Nikolaj Velimirovic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vladika Nikolaj Velimirovic

    "Od pamtiveka vuci kolju jaganjce, a nikada nijedno jagnje nije zaklalao vuka. Pa ipak je u svetu vise jaganjaca nego vukova."




    Od Svetog Save do danas nijedan Srbin nije ostavio za sobom tako blistavo delo kao Vladika Nikolaj. Bio je pre svega jevanđeoski čovek, pravi Hristonosac, ali i veliki duhovnik, pesnik, književnik, istoričar, filozof, besednik...
    Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

  • #2
    Европска цивилизација угрожена због болести душе eto sta je taj cudak izmedju ostalog napisao ,a zamislite pisao je i pesme

    Comment


    • #3
      Citiat člana bakara Pogledaj Post
      Европска цивилизација угрожена због болести душе eto sta je taj cudak izmedju ostalog napisao ,a zamislite pisao je i pesme
      bakara, uvazavam tvoje izjasnjavanje da si ateista.Ne verujem da ne znas da je Vladika Nikolaj Velimirovic jedna je od najupecatljivijih licnosti srpske pravoslavne duhovnosti. Skolovao se u Svajcarskoj i Engleskoj gdje je i doktorirao. Neki ga smatraju najnedogmatskijim srpskim teologom.
      Slazem se da mnoga dubokoumna njegova razmisljanja za nas nekada postaju nerazumljiva.



      "Najvece istine lakse ces dokazati ljudima zivotom no recima. Zato i ne počinji govoriti o njima prvo jezikom jer ces ih dovesti u sumnju."

      "Zavidi li ko gubavome? Ne zavidi. Zasto onda poneko zavidi zlome, kad je zlo veca bolest od gube? Guba je bolest tela a zlo je bolest duse":ruza".
      ...ni u ludilu nemoj mojom ulicom...

      Comment


      • #4
        Moram da ti odgovorim ,to sto se skolovao u Svajcarskoj i Engleskoj meni ne znaci mnogo ,svako ima pravo na opredeljenje .Naravno mene ta oblast ne zanima, jer ne verujem u nju , ali me radoznalost navela da upoznam licnost.Da je bio pravi pravoslavac skolovao bi se u Rusiji, takodje njegova duhovnost vidi se u njegovim simpatijama prema hitleru i fasizmu.Eto ne zameri na ovom odgovoru , pozdrav
        Last edited by bakara; 11-01-10, 00:39.

        Comment


        • #5
          "O tri stvari ne zuri da govoris:
          o Bogu- dok ne utvrdis veru u njega,
          o tudjem grehu- dok se ne setis svoga,
          o sutrasnjem danu -dok ne svane."
          ...ni u ludilu nemoj mojom ulicom...

          Comment


          • #6
            "Без Бога се може имати и наука и култура и уметност и новац , но мир душевни никад". Свети Владика Николај Велимировић

            Comment


            • #7
              Citiat člana bakara Pogledaj Post
              Moram da ti odgovorim ,to sto se skolovao u Svajcarskoj i Engleskoj meni ne znaci mnogo ,svako ima pravo na opredeljenje .Naravno mene ta oblast ne zanima, jer ne verujem u nju , ali me radoznalost navela da upoznam licnost.Da je bio pravi pravoslavac skolovao bi se u Rusiji, takodje njegova duhovnost vidi se u njegovim simpatijama prema hitleru i fasizmu.Eto ne zameri na ovom odgovoru , pozdrav
              Ko će meni zabraniti da ostanem pravoslavka ako živim i školujem se u npr. Kanadi? Niko! Vera se nosi u duši, ostalo se uči gde god da si.

              Navedi mi deo gde se pominju simpatije prema Hitleru i fašizmu ili makar budi malo konkretniji.

              Comment


              • #8
                Citiat člana bakara Pogledaj Post
                ....takodje njegova duhovnost vidi se u njegovim simpatijama prema hitleru i fasizmu...
                AKO ima i trunke istine o simpatijama prema fasizmu meni je to dovoljno da imam misljenje o bilo kome

                SMRT FASIZMU

                inace nemam pojma ko je ovaj covek

                Comment


                • #9
                  @ goxy ti si budala ....bez uvrede Vladika Nikolaj ...ma ne moras da znas al se onde gubi sa teme MOJE !
                  :spam:
                  P.S . Nisam ni mislila da znas ko je jedan sveti covek
                  Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

                  Comment


                  • #10
                    Citiat člana goxy30 Pogledaj Post

                    AKO ima i trunke istine
                    AKO

                    elem kakav god bio covek ziv je covek, zivi ljudi grese, a ako je on pogresio kako gore bakara pominje onda nije zasluzio da radi to sto radi (ne kazem da je istina vec se samo osvrcem na komentar jednog clana jer zaista ne znam ko je taj covek)
                    samo moje skromno misljenje

                    ae gubim se s teme tvoje

                    Comment


                    • #11
                      ziv covek ?????? Pa ti si

                      hahhaha


                      ---------- Post dodat u 23:27 ---------- Prethodni post je bio napisan u 23:25 ----------

                      "Ne prljaj onoga koji se počeo prati nego mu pomozi da se opere." lepo je govorio


                      "Ako sam pozvan da se branim ja ću ćutati, ako sam pozvan da branim istinu ja ću govoriti."
                      Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

                      Comment


                      • #12
                        Citiat člana Futura Pogledaj Post
                        ziv covek ?????? Pa ti si

                        hahhaha
                        kuc kuc
                        ja se izgubio pa se evo vratio
                        dozvolte da sa praga pitam za pravac, nesto recem, i izgubim se opet
                        daklem:
                        pa rekoh nemam pojma ko je, inace, gresis dok si ziv a posle valda kasno da gresis? valda?

                        Comment


                        • #13
                          Koje su dve zle stvari o kojima ljudi najradije razgovaraju?
                          Tuđi greh i svoja pobeda.

                          vladika Nikolaj Velimirović
                          ...ni u ludilu nemoj mojom ulicom...

                          Comment


                          • #14
                            Ljudi, koji ne mogu vladati svojim srcem, još manje mogu vladati svojim jezikom.
                            Ljudi koji ne mogu zavesti mir u srcu svom, još manje mogu zavesti mir u državi.
                            Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi, još manje mogu videti sebe u svetu.
                            Ljudi koji ne mogu učestvovati u tuđem bolu, još manje mogu učestvovati u tuđoj radosti.

                            vladika Nikolaj Velimirović
                            Od pamtiveka vuci kolju jaganjce,
                            a nikada nijedno jagnje nije zaklalo vuka;
                            pa ipak je u svetu više jaganjaca nego vukova.
                            ...ni u ludilu nemoj mojom ulicom...

                            Comment


                            • #15
                              Telesni brak je samo simbol duhovnog braka. U telesnom braku prvo pristupaju radosti pa onda gorčine, dok u duhovnom prvo gorčine pa radosti.

                              Ako sam pozvan da se branim ja ću ćutati, ako sam pozvan da branim istinu ja ću govoriti.
                              Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

                              Comment

                              Working...
                              X