Objava

Collapse
No announcement yet.

Pesme koje su usle u istoriju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pesme koje su usle u istoriju

    Par reci, nekoliko detalja o izvodjacu, koje godine... o pesmama koje ce zauvek ostati upamcene, molim ne pisite o pesmama koje nisu stare bar 20god (tj one koje nisu prosle sud vremena)
    Ono sto je starije od 20god (po meni) a i jos se slusa svakako zasluzuje da bude pomenuto

    Rock, blues, jazz, hip-hop,.... a moze i ozbiljna muzika (narodnjaci samo ako je starija stvar od 30god)
    Fala lepo
    Last edited by goxy30; 23-05-10, 11:38.

  • #2
    "Tutti Frutti"
    Pema od Little Richard-a koja je ujedno i njegova prva snimljena stvar
    Ova pesma je postala vodilja za sve njegove buduce pesme, takodje i model za rock & roll

    Iako je pesma snimljena prvi put jos 1951 bila je podcenjivana i slabo prodavana,
    tek posto je kontaktirao druge izdavacke kuce... 1955 je godina kad je pesma ponovo snimljena i postala poznata

    Narednih godina je postala vema poznata pesma sirom sveta...ritam je ono sto spaja ljude a ova pema svakako to ima
    Prikačeni fajlovi

    Comment


    • #3


      Kao vokalni solista debituje na festivalu "Vas slager sezone" u Sarajevu, 1972. godine, sa pesmom Kemala Montena "Sinoc nisi bila tu", i osvaja trece mesto i nagradu za interpretaciju, sto je tada bio u medijima veliki uspeh, s obzirom da se radilo o pevackom pocetniku.
      Sa puno kvalitetnih pesama postaje vrlo popularan pevac, u samom vrhu, i svi za njim pevuse: "Ljubav je samo rec", "Zvao sam je Emili", "Sve je to zbog loseg vina", "April u Beogradu " (sa kojom pobedjuje na festivalu "Beogradsko prolece"), "Ti si svetlo ja sam tama", "Lose vino"...
      Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

      Comment

      Working...
      X