Objava

Collapse
No announcement yet.

Najlepse himne bivsih ili sadasnjih drzava po vama su

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najlepse himne bivsih ili sadasnjih drzava po vama su

    Koja je najlepsa himna po vama, bivse ili sadasnje drzave to nema veze jer i te himne koje su nekad postojale su znacile nesto nekim ljudima u proslosti a mozda jos uvek znace nesto nekima....

    Najlepse himne po vama su, navedite bar 3, i postavite link snimka sa youtube sajta za najlepsu


    Posle nekog vremena bice ubacene odredjene himne za koje ce clanovi moci da glasaju
    Da bi se himna uvrstila u glasanje mora bar dva puta da bude predlozena u ovoj temi
    Glasanje ce biti anonimno
    1
    Himna Rusije
    100.00%
    2
    Himna Srbije, Boze pravde
    0%
    0
    Himna SFRJ
    0%
    0
    Himna Italije
    0%
    0
    Himna Brazila
    0%
    0
    Himana N.R.Kine
    0%
    0
    Himna Francuske, Marseljeza
    0%
    0
    Himna SAD [US]
    0%
    0
    Himna Slovenije
    0%
    0
    Himna Crne Gore, Oj, svijetla majska zoro
    0%
    0
    Himna "BJRM"
    0%
    0
    Himna Hrvatske
    0%
    0
    Last edited by goxy30; 06-08-14, 18:08.

  • #2
    Re: Najlepse himne bivsih ili sadasnjih drzava po vama su

    Evo da ja pocnem prvi, lepa je meni i nasa himna, ali kada odslusam vise himni ova mi je nekako najlepsa...nije tu rec o verovanju u ovo ili ono...jednostavno himna je prelepa

    1. Vizantijska himna Βασιλεία Ῥωμαίων


    Τη Υπερμάχω Στρατηγώ τα νικητήρια,

    Ως λυτρωθείσα των δεινών ευχαριστήρια,

    Αναγράφω σοι η Πόλις σου, Θεοτόκε.

    Αλλ' ως έχουσα το κράτος απροσμάχητον,

    Εκ παντοίων με κινδύνων ελευθέρωσον.

    Ίνα κράζω σοι, Χαίρε, Νύμφη Ανύμφευτε.

    himna koja svakom Slovenu moze prirasti uz srce, svima osim onih pokatolicenih koji su ovu prelepu i najbogatiju "drzavu" unistili i opljackali iz najnizih mogucih pobuda...cak nije ni to bilo dosta vec su nemci posle toga pokusai ispraviti istoriju u njihovu korist i to i dan danas traje, i danas mi pravoslavci zbog toga ispastamo iako nista lose nismo uradili vec ti koji su lose cinili zele to sakriti, ne zele prihvatiti da su njihovi preci zlo pocinili pa im je sve pravoslavno mrsko...ne zele prihvatiti da su se njihove drzave pretvorile u bogate i razvijene drzave kakve danas znamo zahvaljujuci tadasnjim ubijanjima i pljacki...da vizantija nije unistena danas bi mi ziveli kao neka nemacka ili engleska...

    Naime Vizantijci su sebe nazivali Rimljanima, Sveto Rimsko Carsvto je zapravo proisteklo iz Rimskog Carstva, pocetkom 11 veka Franci i Normani su osvojili prostore danasjne Italije i ubili pravoslavnog papu, i postavili njihovog...od tada se hriscansto deli na istocno i zapadno
    Pravoslavci nemaju cega da se stide, nisu nikoga ubili da bi nametnuli svoju volju, a preko svega nisu nikoga opljackali vec su bili opljackani i od tada unistavani na svakojake nacine

    Himna biveseg Sovjetskog Saveza, Savez Sovjetskih Socijalistickih Republika, SSSR
    [MP3]http://www.fratria.ru/downontour/files/russia_gimn_ussr.mp3[/MP3]
    Stihove je napisao Sergej Mihalkov a pomogao mu je Gabrijel El-Registan, muziku je komponovao Aleksandar Aleksandrov. Himna je zamenila tadasnju Internacionalu himnu koja je bila posvecena svetskom radnickom pokretu....verovalo se da ce ruskim vojnicima vise odgovarati himan koja je posvecena onome za sta se bore, himna koja je posvecena SSSR-u
    Pesmu je prvobitno napisao Vasilij Lebedev 1939 kao himnu Boljsevicke partije.
    Staljin je prvobitno bio spominjan u stihovima ali je to izmenjeno nakon njegove smrti 1953, tj od 1953 pa do 1977 himna je svirana ali nije bilo stihova. Izmenjeni stihovi bez pominjanja Drugog svetskog rata i Staljina su odobreni 1977 te se od tada himna mogla cuti i sa stihovima. 2000god stara himna je ponovo prihvacena a Mihalkov je napisao novi tekst za novu nekomunisticku Rusiju, himna koja je podjednako lepa kao i prvobitna verzija.

    nova verzija verzija, himna Rusije:
    [MP3]http://modersmal-ryssland.com/ryssland/02_ryssland/nationalsang/musik/Anthem-russia-2000_96kbps.mp3[/MP3]

    moja tri predloga i to sledecim redosledom

    1. Vizantijska himna
    2. Himna SSSR-a
    3. Himna Rusije
    4. Himna Srbije, Boze pravde
    [mp3]http://archive.org/download/DavorinJenkoBozepravde/Boze_Pravde.mp3[/mp3]
    Boze pravde ima sjajne stihove, ali muzika nije ni blizu toga da se ona uvrstu u najlepsu himnu...po meni
    Last edited by goxy30; 21-12-15, 02:43.

    Comment


    • #3
      Re: Najlepse himne bivsih ili sadasnjih drzava po vama su

      Oj, svijetla majska zoro

      Ali i to je srpska pesma

      Comment

      Working...
      X