Objava

Collapse
No announcement yet.

Fado

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fado

    Ima li ovde ljubitelja i znate li nešto o fado muzici?
    ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
    sigpic

  • #2
    Ne znam nešto specijalno ali mi se sviđa, ne u svakoj prilici naravno, dobra je za umiranje i ponovno rađanje... Tako je neverovatna, bolna, oslobađajuća, ma neverovatna....samo za specijalne prilike... ko je sklon samoubistvu da je nikako ne sluša sam

    Comment


    • #3
      Fado je muzika iz Portugalije, nastala u lisabonskim kafanama negde 1820-tih, mada, verovatno da ima i dublje korene.Najčešće ih prati portugalska gitara i akustični bas, ali u poslednje vreme kod određenih izvođača, to bude i ceo orkestar sa sve violinom i harmonikom.....
      ..... Karakterišu je tužni tonovi i stihovi koji govore najčešće o moru ili o siromaštvu...To je muzika osećaja, teških, setnih, mučnih...
      ...Fado je čežnja za izgubljenim.... Mešavina nostalgije, tuge, bola, sreće i ljubavi.

      ...... fado mogu slušati samo ljudi određenog senzibiliteta.... ne prija svakome.
      ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Kao da je najveći, najintenzivniji bol duše prošao kroz neko giga pojačalo i traje i traje... ko zna da se nosi sa tim, doživljava nešto nesvakidašnje. A suze spiraju beton sa srca...

        Baby ubaci neki link ako imaš..

        Comment


        • #5
          Fado is the best........

          Comment


          • #6

            Dulce Pontes - Fado Português
            Last edited by unthinkable; 11-10-11, 22:36.
            ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Hvala Baby, izvini što sam se ulenjila pa nisam sama to uradila..

              Comment


              • #8
                Ipak vise volim pank

                Comment


                • #9
                  Što se fado-a tiče, u mojoj muzičkoj arhivi postoji diskografija grupe Madredeush koja me oduševila na prvo slušanje, od tada pratim njihov rad...radili su i muziku za film "Ainda". U poslednje 3 godine čak 2 koncerta u prepunoj sali Sava centra...dakle imaju dosta fanova i u Srbiji..

                  Madredeus - Ao Longe O Mar

                  Last edited by unthinkable; 11-10-11, 22:36.

                  Comment

                  Working...
                  X