Objava

Collapse
No announcement yet.

5 Oktobar 2000, da li je to bila revolucija?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5 Oktobar 2000, da li je to bila revolucija?

    danas je 5 oktobar, udjem u kola ukljucim radio seru o tome, promenim stanicu i dalje isto sranje, odem kod komsije na pivo a ono opet o tome, odem na posao ista prica....gde god da se okrenes isto

    aman dosadni ste bre svi, zar je moguce da i dan danas neko misli da se tog dana desilo nesto tooooliko vcazno, ako mene neko pita tog dana skupila se nezadovoljna raspakljena masa i krenula da pali i zari....mogu reci da sam ucestvovao u tome i sam bio i u rts-u i u skupstini....sve sta mogu reci podsecalo me je sve na gomilu navijaca koji manje vise nemaju pojma zasto su tu osim da lome pale, lupaju ili pljackaju
    ja sam se ubrzo povukao i otisao kuci jer je sve podsecalo na raspomamljenu masu koja nema 3 blage sta hoce osim da lomi, nisam video sebe u tome

    dakle taj dan svakako po meni nije svetla tacka u nasoj istoriji, promena jeste bilo posle toga ali te promene nisu odjednom nastale, te promene se odvijaju vec niz godina...a ako me neko pita sta je drugacije...pa recimo nista, njega nema (slobe) a sve ostalo je isto (manje ili vise)....i dalje nekolicina bandita pljacka a narod nema pare za leba, jeste nema reketiranja od nekih pilicara ali sad je drzava uzela reket u ruke i naplacuje svasta
    imamo najskupje gorivo u regionu, sve cene su nam na ravnoj nozi sa evropskim (neke manje neke vise) ....i sta je tu bolje, ako mene neko pita vala nista, samo je drugacije ali bolje nije

    ebo vas 5 oktobarm ebali vas politicari, ova zemlja je prokleta i dok nas ne zgazi neka ebena cizma kao sto je recimo americka nama nema zivota

    uzas

  • #2
    pazi 'vamo
    u principu se slažem sa goxijem, ali

    nisam politikolog i stvarno ne volim kada se raspredaju priče o politici i političarima
    mislim da je svima muka od politike, političara, skupštinskih zasedanja, izbora itd

    pripadam onoj generaciji koju je zadesilo sve ružno što je moglo da se desi
    od ratova, krize, inflacije & hiperinflacije, preko sankcija, opet ratova, bombardovanja, izolacije, do demonstracija

    balast u duši devedesetih, što su zemljom vladali moderni komunisti, naslednici istih, ljudi koje je prezirao skoro čitav svet, nekako je isčezao te rane jeseni, oktobra 2000.
    Zemlju i vlast su preuzele demokrate, ujednijenjena opozicija, desnica. Ili ljudi koji su se demokratama zvali, koristeći narodnu ogorčenost prema socijalistima.

    Za ovih deset godina, mnoge stvari su se promenile. Mnoge stvari su ostale iste.
    Narod ne živi bog-zna-šta bolje. Nerad ljudi u društvenim preduzećima, zamenili su stečaji u istim i nezaposlenost skoro svih radnika u državnim firmama. Ljudi su pred sam kraj radnog staža isterani na ulicu, prepušteni sami sebi. Ko se snašao, snašao se.
    Ko se ukmentio i prodao, svaka i njemu čast.
    Mladi ljudi i dalje žele da odu u PM daleko odavde.

    ne znam

    Ipak volim svaku petooktobarsku godišnjicu.
    Nekako me sećanja asociraju na neko svetlo na kraju tunela.
    Volim medijski osvrt na sve to. mada znaju da ga dooobro preteraju. kao i uvek.
    Last edited by Ice man; 06-10-10, 18:51.
    Citiat člana Crvenkapica
    jebeš ljubav ako nije nesrećna

    Comment


    • #3
      Kao vojnik samo cu da kazem da me politika ne zanima. Kao civil cu reci da bih voleo da sluzim u kraljevini Srbiji. Ovi politicari su ili ulizice ili lopovi, od toga nema napredka dok nas vode p***e, trebao bi nam neki bivsi "vojnik" kao sto je recimo bio Stambolic (zato su ga i smakli svcerceri i lopovi) za koga se znalo da bi stavio Srbiju tamo ghde joj je i mesto. Na celo svih naraoda Balkana!

      Comment


      • #4
        Najveca kurva je ona kojoj suknju ne vidis a prodaje se za pare peti oktobar je odlican primer kako novac sa zapada i nezadovoljstvo naroda mogu da sruse najmocnije ljude u bilo kojoj zemlji

        Comment

        Working...
        X