Objava

Collapse
No announcement yet.

Mobing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mobing

    Mobing je specifični oblik ponašanja na radnom mestu u kojem
    šef ili kolege zlostavljaju i ponižavaju drugu osobu s ciljem da ugroze njen ugled i dostojanstvo,
    što na kraju dovodi do ugroženog psihičkog i fizičkog zdravlja žrtve.

    Da li ste bili zrtva ili svedok mobinga i kako (bi)ste reagovali da to dozivite?
    Mislite li da zrtva moze dobiti spor u nasoj zemlji ako prijavi mobing?
    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

  • #2
    Da,bila sam zrtva mobinga!htela sam da ih tuzim,ali kazu,izgubices jer kod nas to jos nije zazivelo.Gledam to skoro svaki dan i ne znam kako tome stati na kraj.Lako mozes izgubiti posao ako se pobunis,a opet,to ne treba trpeti.ma,ko nas stiti???Svi smo otisli u honduras!

    Comment


    • #3
      danas su svi zasticeni osim radnika na poslu.sindikati ni ne postoje niti smeju da primirisu kod privatnika. inspekcije su korumpirane tako da jedino ostaje radniku da cuti i radi jer do drugog posla se tesko dolazi
      privatnici cesto koriste radnike za prljave poslove koji su na ivici kriminala

      Comment


      • #4
        Naizgled je naivno.Medjutim imam prijateljicu koja prolazi kroz pakao zbog mobinga.Njeno psiholosko stanje je jako naruseno.Ustanove koje postoje za pomoc su samo organizacije za pranje novca a ne za bitniju pomoc.
        Sta reci neka joj je Bog na pomoci.I njoj i slicnim slucajevima.Ona pokusava na sudu da se izbori za prava ali je to borba Davida i Golijata.Mislilm da krajnji neuspeh koji je izvestan ce je slomiti do kraja.

        Comment


        • #5
          Sve je to regulisano zakonom... a sami smo birali one koji sprovode zakone.
          Ako ih dobro sprovode, dobro smo izabrali.

          Comment


          • #6
            Mobing je na svakom koraku....Nisam imala problema,ali....

            ....čujem za druge...

            Samo jedan spor je dobijen u ovoj jebenoj Srbiji...:axxo:

            Comment


            • #7
              Evropske drzave:Svedska,Belgija,Francuska,Norveska,Danska,S vajcarska imaju zakon protiv mobinga.U drugim zemljama kao u Italiji na primer,postoje zakoni koji govore o odsteti i kaznama.U tim zemljama zrtvama mobinga na ime odstete placa se od 30.000 do 100 000evra.
              Sta kazeta,a?A mi?Mozemo samo da sanjamo o tome!

              Comment


              • #8
                sta da kazem kad kod nas nijedno manje preduzece nema ni sindikat

                Comment


                • #9
                  Sindikat zaposlenih može svako da napravi, ako prikupi 10 članova...
                  Zakon o mobingu je suvišan zakon. Potrebno je samo da pravosuđe profunkcioniše, i da žrtve mobinga budu hrabre da to prijave.

                  Comment


                  • #10
                    Pa nije suvisan.Kako ce pravosudje odrediti kaznu ako ne na osnovu zakona?
                    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                    Comment


                    • #11
                      'Nema kazne bez (propisanog) krivičnog dela'
                      Krivicno zakonodavstvo je obradilo i slucajeve 'mobinga'...samo sto ih ne naziva tim modernim imenom.
                      'Zakon o mobingu' bi bio suvišan jer je neobavezujuć za sud u krivičnom postupku. Eventualno može da propisuje novčane i slične kazne za izvršioca, ali to nije nikakva ozbiljna pretnja u odnosu na krivičnu odgovornost.

                      Comment

                      Working...
                      X