Objava

Collapse
No announcement yet.

Da li su ljudi zivotinje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li su ljudi zivotinje?

    Citajuci postove na temi " Koje se zivotinje plasite" dosla sam do ove teme...

    Da li smatrate da su ljudi zivotinje i zasto?

    I ako mislite da nismo zivotinje u cemu je razlika?

  • #2
    Jesu, u oba smisla!
    Samo su antropocentrični biolozi, lično uvređeni taxonomskim svrstavanjem čoveka među majmune-humanoide, odlučili da čoveka izdvoje od drugih živih bića...
    Ništa mi nismo viša stvorenja. Koliko god smo napredniji, toliko smo destruktivniji od ostalih životinja, tako da se naše uzdizanje time potire.

    Comment


    • #3
      Pa ja mislim da je to uvreda, razmislite samo za koga

      Comment


      • #4
        Prvo je bila uvreda za naučnike.
        ...a onda se situacija okrenula.

        Comment


        • #5
          Ne znam ja ništa....

          .......volim ih, više nego nas...
          Verni... ne svađaju se.... ne zagađuju.... skromni.... prirodni.... tu su, vraćaju se, ili-ne odlaze....

          Comment


          • #6
            Uvreda je samo ako se taj koj se uvredio prepozna. Jedina razlika izmedju ljudovima i zivotinjama je shto ljudovi umeju da se artikuliraju rechima, mada neke rechi su gori i od majmunskog krika a i od svinjskog grhgka

            Comment


            • #7
              Rogice....


              Svuda te ima.... Hoćemo li u Bg, u zoo?

              Comment


              • #8
                Looollll nikad mi se niko romantichnije nije udvarao ko ti

                Comment


                • #9
                  kamo lepe srece da jesmo , sve bi bilo mnogo lepse

                  Comment


                  • #10
                    hmmm nevidim hlorofil po sebi znaci nisam biljka

                    Comment


                    • #11
                      u prirodi je sve savršeno fukcionisalo i planeta je bila dobro mesto za život, a onda je došao čovek i sve sjebao što je umeo i mogao da sjebe, počev od savršene prirode i njenih resursa pa do duhovnih i moralnih vrednosti stvaranih vekovima, koje bi trebalo da odvajaju "humana inteligentna bića" od životinja, dakle ne postoji izraz za nas, "životinja" bi bio kompiment.
                      Last edited by Galadriel; 26-01-09, 20:55.

                      Comment


                      • #12
                        mislim da ne bi trebalo da se shvati kao uvreda dokazano je da su se u nekim situacijama pokazale i pametnije i pozrtvovanije

                        Comment


                        • #13
                          Sigurno je da imamo bliske veze sa zivotinjama... Ali imamo i jednu bitnu razliku.. A ta razlika je toliko velika da je po meni gotovo nedopustivo okarakterisati coveka kao zivotinju...

                          Ali najverovatnije je da ce nas ta razlika vremenom i unistiti...

                          Naravno ne bi smatrala za uvredom da mi neko kaze da sam zivotinja... Samo ipak postoji nesto sto nas razlikuje od njih - naravno mislim na razum

                          I ne razumem cemu ovo pljuvanje po ljudima I zivotinje mogu biti svirepe isto kao ljudi...

                          @delko ti pricas o psima tj o psu Gde si video da se zivotinje ne svadjaju Mogu biti i te kako okrutne... O vernosti da ne pricam...
                          @DJAVO zar zaista mislis da bi bilo lepse? Da ti se zivot svodi na hranu i razmnozavanje.. I to pod uslovom da si dominantan muzijak u coporu
                          @ Gala ne slazem se bas

                          Comment


                          • #14
                            zivotinje su mi jako bitna stavka u mom hranidbenom lancu pa mi ljudi nisu usporedivi sa njima!doduse,ako nestane zivotinja i biljaka....

                            Comment


                            • #15
                              Sexy adminče naše, nije pljuvanje samo realna slika današnjeg čovečanstva koje je otišlo u qrac...a, životinje su svirepe ne iz zlobe i pakosti, one samo pokušavaju da prežive i vode se instinktima koji su im izraženiji da bi se hranili i odbranili. Čovek je sviep iz drugih razloga iako je "razumno" biće.

                              Comment

                              Working...
                              X