Objava

Collapse
No announcement yet.

Dogodilo se na danasnji dan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dogodilo se na danasnji dan

    Nije na stetu da se podsetimo sta se dogadjalo kroz istoriju na danasnji dan ...


    25.06.1991. - Slovenija i Hrvatska proglasile su nezavisnost od SFRJ.
    Meni licno zao ...

    1966. - Jugoslavija i Vatikan obnovili su diplomatske odnose. Protokolom koji je potpisan, vlada SFRJ "garantuje katoličkoj crkvi u Jugoslaviji slobodno vršenje verskih poslova i verskih sloboda." Protokol predstavlja prvi sporazum Vatikana sa jednom socijalističkom zemljom.

  • #2
    25.06.1925 U Uzice je stigao prvi voz, nazvan Cira. Izgradnju pruge izmedju Vardista i Uzica pocela je Austrougarska, odmah po okupaciji Srbije 1915. Projektovali su je austrougarski inzenjeri, a u surovim uslovima gradili zarobljenici Italijani i Rusi. "Cira" je prestao da saobraca 1974, kad su u SFRJ ukinute i druge pruge uskog koloseka.
    Za sve probleme i pitanja nemojte se ustrucavati da me kontaktirate, odgovoricu na sva pitanja u dogledno vreme. Pitanja takodje mozete postaviti i na forumu ovde link
    Administrator = goxy30 ista osoba, iz navike radim sa oba naloga jer sa jednim sredjujem a sa drugim se uglavnom zezam ovde.

    Comment


    • #3
      26. JUNA 1933. rođen je Radivoj RAŠA Popov, u Mokrinu, veliki Vitez Proleća.
      Autentični mudrac, pripovedač, pisac, novinar, TV zvezda.
      Čovek koji je u vreme dok je saradjivao u emisiji Fore i fazoni, bio svačiji
      deda. On sa takvim žarom i zanosom izloži svoju priču da vas na licu mesta,
      tu ispred ekrana, njome pretvori u svoje unuče.


      ---------- Post dodat u 11:26 ---------- Prethodni post je bio napisan u 11:21 ----------

      Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

      Comment

      Working...
      X