Objava

Collapse
No announcement yet.

Srbija danas, nasi preci i mi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srbija danas, nasi preci i mi

    ideju za ovu temu mi je dao clan "Srbin" i kao osnovu teme ja cu iskopirati njegov komentar na film "300" iz 2006

    Originalni komentar je ovde, a clana sam pitao da li mogu da ga iskopiram negde drugde na forumu:
    http://www.zaliv.co/content.php?661-300-(-2006-)

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EmOH5f1J1Uc[/youtube]

    Clan "Srbin", komentar:

    Film za pamćenje, ovim se trebaju Srbi i svi hrišćani voditi. Naši preci su ginuli i borili se protiv pošasti koju su nam donosili bliskoistočni narodi, tj muslimani. Čak i danas imamo problema zbog tih nekada davnih bitaka i svega što su nam Turci doneli, imamo poturice koje Srbe mrze više od bilo čega, imamo večni problem.
    Poštovanje muslimanima, ali njima je mesto na Bliskom istoku ne u Evropi, bez milosti, bez kajanja, proterati ili se poslužiti istim metodom koji su oni koristili pa nam nametnuli večno prokletsvo na ovim prostorima, pokrstiti bezbožnike i nastaviti sa životom.
    Svi ti muslimani žele da žive zapadnim načinom života, a svi oni ne vole hrišćane i imaju veoma agresivan stav prema hrišćanstvu. Zašto toliko mrze Grke muslimani na Balkanu, zar im nije jasno da sve ovo što čini Evropu danas potiče od Grčke kulture?
    Pitao bih muslimane šta su, ove naše domaće koji žive na Balkanu, da li znaju šta su i ko su im bili pradedovi?
    Da li je slučajnost da se jedan Emir Kusturica krsti u pravoslavnoj crkvi?
    Potpuno se slazem i svako ko je bio na ratistu ili ima nekog svog pradeda koji je poginuo, ili....ce razumeti
    Elem ukratko o jednom od mojih razloga (mada se za ovo i ne mora imati razlog ako je neko Srbin), moji pradedovi posto su jedne veceri na njihovo ognjiste dosli Turci, njih petoro da uzmu harac....sinovi su bili spremni za "krv" ali ih je otac zadrzao jer je smatrao da ce Turci uzeti a opet ostaviti koliko da se prezivi, ali ne Turci su krenuli sve da pokupe, zadnje zrno zita i poslednju kravu posle cega celjad ne bi imala sta jesti i svi bi od gladi pomrli u sred zime...planina...Zlatiborski kraj...ko je tamo bio zna sta znaci kad nemas nista osim drveta a nabliza kuca ti je mozda na par kilometara a Turci su krenuli redom od kuce do kuce po harac a ovi su bili samo delic koji je krenuo te veceri u nase selo

    Posto je moj pra praded video da se radi ne samo o njegovoj glavi vec i o unucima odlucio je da sa sinovima pobije Turke sto su i ucinili, poklali su ih a tela vezali za konje i konje oterali
    Sutradan je doslo mnogo vise Turaka ali na ognjistu nikog nije bilo, moji su se morali odmetnuiti par sela dalje i podeliti u nekoliko kuca kako bi preziveli
    Prezime smo morali promeniti, kao i svi ostali iz rodbine, prezime koje je mojoj familiji u to vreme znacilo sve, i bilo je cenjeno, Turci posto ne mogase da nadju prave ubice oni su krenuli po okolnim selima i sve sa istim prezimenom (ko se izjasnio da mu je to prezime) klati i na kolac nabijati, decu su uzimali a zene silovali pa potom na kolac nabijali, prvo bi silovali zenu pred muzem a potom je nabili na kolac a onda i muza nabili na usoljeni kolac
    Postoje crkvene knjige u kojima je sve ovo zapisano, kao i prezime koje smo nekad nosili ali ga vise ne nosimo jer je eto to tako ostalo...postoje grobna mesta iz tog doba gde jedan praded nosi jedno a drugi do njega drugo prezime
    danas tuda Turaka nema, tj nema balija (balija= turska rec koja znaci priljav, prljav Srbin koji se vere i pradedova odrekao da bi guzicu napunio i smrt izbegao)

    Kako vi gledate na sve ovo i sta mislite o balijama koje danas ne znaju sta su i ko su, nit su Turci nit su Srbi
    cast Turcima, oni su (koliko god pogresno to bilo) radili sta su radili, i vratili se svojoj domovini...a ovi nasi "Turci".... niko te ne moze naterati da dusu prodas pa cak ni Turcin ako ti to ne zelis

    U tome je VELIKA razlika izmedju Srba i svih ostalih naroda (osim Makedonaca) na prostoru bivse SFRJ
    Ne kazu dzaba nasi stari iz tog vremena, proklet je onaj ko ledja okrene grobovima svojih pradedova i prikloni se preko noci drugom Bogu iz koristi

    I kad neko danas kaze da u Srpskoj kulturi ima mnogo Turskog, od reci pa preko hrane, to i jeste istina, ali Srbin moze nositi i dimije, pricati i Turski ali je u dusi Srbin, nije ostavio grobove svojih dedova da zarastu, nije ledja svom Bogu okrenuo za saku psenice i sigurnost od Turske sablje.
    Last edited by goxy30; 04-01-12, 13:36.

  • #2
    TRI TESKE BUDALE

    Pravoslavlje se brani sjecivom sjekire teske
    Dok na nebu se Bogu i place i smije
    Zbog djedovskog naslijedja il` genetske greske
    Polupaj sve sto pravoslavno nije

    U ime vjere i predaka slavnih
    U ime otadzbine, u ime nacije
    U ime zastave i bitaka davnih
    Unisti, razbij neprijateljske registracije

    Sa vjerom u Boga i maskom na licu
    Porijeklo naroda s nebeskih visina
    Potvrdi benzinm, preskoci zicu
    Nek protice razum k`o pod cuprijom Drina

    A Irfan i Anto i drug njihov Sale
    Ukrstaju case daleko od toga
    Tri nevjernika, tri teske budale
    Potpuno sami bez ijednoga Boga


    macka Pere misljenje o fanatizmu i idiotskim podjelama svacijim i svakakvim........

    Comment


    • #3


      molim admina da obrise ovaj post jer ne DOTICE temu uopste (ovaj iznad a samim tim i moj)
      naslov teme je "Srbija danas,...."

      eve ti ga zemljak sa greskom, tj sta se desi kad se priroda poigra sa Srbinom pa on evoluira u bosnjaka-baliju, tj poturicu
      [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WXTWa16AMSg[/youtube]

      hahahha ti verovatno s svojim mackom vako skaces, al u lavabo hahahah

      a eve ti ga brat po veri, posto Boga spominjes verovatno u Alaha verujes
      [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uzUefEt_FJc[/youtube]
      Last edited by goxy30; 27-01-12, 11:05.

      Comment

      Working...
      X