Objava

Collapse
No announcement yet.

Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

    Ovo je tema o stvarima koje su polovne a koje nikada ne bi trebali da kupujete kao takve.
    Neke stvari je sigurno mnogo pametnije kupiti nove jer steta koju vam moze naciniti polovna stvar moze biti nemerljiva...
    Mnogi ljudi kupuju svasta polovno, mnogi nista polovno, naravno ni jedno ni drugo nije dobro a ovo je tema o onim stvarima koje nije pametno kupovati kao polovne.

  • #2
    Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

    biciklisticke kacige nikako nije pametno kupovati polovne

    zasto?

    zato sto su one namenjene za zastitu od udesa samo jednom, manja ostecenja prilikom kupovine polovne kacige se ne bi ni videla a takva kaciga onda nije bezbedna...

    Comment


    • #3
      Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

      Moje misljenje je da nista netreba kupovati polovno, jer nikad vam ta stvar nemoze pruziti maksimum kvaliteta kao sto to moze nova, pa o bilo kojoj se stvari tu radilo

      Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

      Comment


      • #4
        Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

        ja ne mislim tako, ima polovnih stvari koje je bolje kupovati kao polovne jer ce raditi isto kao nove a daleko su jeftinije, a tu je momenat i razxmisljanja o nasoj okolini jer ako svi kupujemo sve novo onda se djubre gomila a to je narocito slucaj u nasoj zemlji gde ne postoji razvijen sistem recikliranja....
        otvoricu ovih dana i temu o stvarima koje ne treba kupovati nove pa da vidite da itekako ima stvari koje i nove da kazem ne valja tj nema potrebe kupovati nove...

        a sad da se vrnem na temu

        Gume

        Gume nikako ne kupovati polovne, recimo ako su bile u nekoj nesreci verovatno nisu sigurne i vas automobil moze biti nestabilan...
        takodje ako su nepravilno istrosene to je dosta lose po stabilnost vaseg automobila i tome slicno

        nasa zemlja je jedna od nekoliko balkanskih zemalja koja je veoma poznata po uvozu polovnih guma na zapadu, tako ljudi imaju problem da se rese djubreta pa eto nama prodaju, jos i zarade...

        Polovne gume nikako ne kupovati, vise je razloga za tako nesto...bolje kupiti i najjeftiniju novu nego bilo kakvu polovnu...

        Comment


        • #5
          Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

          laptop pc

          dakle nikada polovno

          zashto?

          zbog svoje mobilnosti laptopovi su izlozeni brojnim problemima, kad kupite polovan lap top nemate pojma kroz sta je sve prosao i shta je sve doziveo...dakle nemate pojma koliko ce odredjeni delovi u njemu posluziti vama...takodje moze biti ukraden i josh svashta nesto

          ukoliko ipak odlucite da kupite polovan lap top ono sto bih ja mogao reci da bi bilo najbolje da se odlucite za TOSHIBU ili APPLE jer su se zaista pokazali kao najdugovecniji i u najvecem broju slucajeva prezive svahsta [iz licnog iskustva ]

          Comment


          • #6
            Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

            daklem sa ovim se neslazem sa tobom nikako. Vise vredi recimo hp dc7600 2x2,2ghz intel ddr2 polovan kupljen u svici ili nemackoj nego bilo koj kinez kupljen po nasim radnjama, navodno quad core ddr3 bla bla bla, a lap top ako hoces pouzdan kupices aple nov, ili ibm polovan, pre ces ti umreti nego sto ces to da sjebes, jbg intel je intel
            novo je novo to je istina, ali to za nase trziste nevredi i nevazi.

            Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

            Comment


            • #7
              Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

              a HP koji kupis u nemackoj je napravljen gde

              NE postoji pc koji ne sadrzi bar 80-90% delova koji su proizvedeni u kini [znam da znas ali eto samo kazem] jer se sve tamo pravi
              za informaciju, HP [ako se ne varam, ranije se pricalo o tome] je u vecinskom vlasnistvu LENOVO kineskog proizvodjaca kompjuterske opreme ...naravno da postoje klase u svim uredjajima pa se oni "slabiji" uredjaji zbog kupovne moci uglavnom salju na slabija trzista

              po nekim statistikama LENOVO lap topovi su prilicno bolji od mnogih starijih brendova koji su po hardverskim konfiguracijama slicni... ja licno bih pre uzeo LENOVO nego HP

              otvoricu bre temu koje stvari ne valja ili je bolje kupiti polovne iz ovog ili onog razloga

              po meni je tosiba najbolji lap top kad se uzme u obzir cena i kvalitet, uzeo bih radije apple ali je on mnogo skuplji kad bi se poredila istovetna konfiguracija sa tosibom ili shta vec...
              HP ne bih nikada uzeo jer imam losa iskustva sa svim njihovim uredjajima i vise od njih ne bih nista uzeo, oni jesu jeftiniji i lepi na oko ali daleko od toga da se moze taj brend porediti sa toshibom, apple-om ili slicno

              malo skrecemo sa teme pa da se vrnem na istu, sta nikada ne bi trebalo da kupite polovno:

              PLASMA ILI LCD TV

              ako ove stvari uzmete polovne znajte da zamena i opravka moze premasiti cenu slicnih novih uredjaja ili je cena opravke blizu cene novog uredjaja...svaki tv ima fabricki procenjeno vreme trajanja izrazeno u satima...ukoliko je polovan tv jos u garanciji proverite tu garanciju i ako jos vazi mozda bi vredelo pazariti ako je cena dobra

              Last edited by goxy30; 22-07-13, 15:46.

              Comment


              • #8
                Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

                lenovo je kupilo ibm , zato i jeste lenovo toliko kvalitetnije od drugih, a ibm i dalje postoji, nisu sve prodali, zadrzali su proizvodnju servera i onih kompijutera koji kostaju kao osredji mercedes

                Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                Comment


                • #9
                  Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

                  malo si obrnuo stvari, lenovo je iz Pekinga, tj tamo je nastao... IBM je kupljen od strane Lenova tj kineza koji je vlasnik istog ... bla bla bla... IBM postoji i dalje kao brend naravno zato je i kupljen placeno je ime jer drugo nista nije ni vredelo poceli su da propadaju... na ovaj nacin se probija trziste... to je ono sto ja znam od rekla kazala a mrzi me da sam tumaram netom malopre sam ukucao i zaslo je hiljade stranica na tu temu ali sam siguran u ovo osnovno sto rekoh da je istina...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

                    pa ja sam i napisao da je lenovo kupilo ibm
                    nisu poceli da propadaju samo su prodali deo firme koja nije donosila zaradu koliko se ocekivalo, a zadrzali su ono u cemu su i dan danas bez premca u svetu - serveri , a konkretno, primer - recimo, ibm t-42, 1,7ghz, intel r, 1gb ram memorije, star 10-12 godina, upalis ujutru, ugasis sutra ujutru, nema bagova, kocenja, blokiranja, radi kao lud, a to retko koj lap top novije generacije moze da pruzi

                    Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                    Comment


                    • #11
                      Re: Stvari koje nikada ne bi trebali da kupujete polovne

                      da nisam pazljivo citao tvoj post... inace skrenusmo skroz sa teme koja nema bas veze sa polovnim stvarima

                      Comment

                      Working...
                      X