Objava

Collapse
No announcement yet.

Preuzimanje identiteta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preuzimanje identiteta

    Sta mislite,koliko je sigurno ostavljati svoje licne podatke i slike po internet sajtovima..postoji li opasnost preuzimanja identiteta?

  • #2
    Bas sam gledala juce jednu emisiju na tvu o tome... Govorili su o fb i slicnim sajtovima i o tome da je u zadnje vreme postao trend da se ostavljaju istiniti podaci, licne slike itd... Jer se ljudi zele da prikazu u pravom svetlu...
    Medjutim...
    To moze da bude opasno jer kao i u stvarnom svetu i na netu postoji dosta osoba koje te podatke mogu iskoristiti na los nacin...

    Naravno da postoji mogucnost preuzimanja identiteta... Koliko je samo postojalo slucajeva na fb na neko napravi profil sa tudjim imenom i da se pretvara da je ta osoba...

    Tako da sto se mene tice na netu treba ostavljati minimum podataka o sebi sve do trenutka kad nisi potpuno siguran da je osoba sa kojom se kuckas ok...

    Comment


    • #3
      Na Zapadu, obećanom nam raju na Zemlji, poslodavci čak angažuju ekipe IT-manijaka koji istražuju on-line prošlost svojih kandidata za posao! Kao kontra-mera, postoje i agencije koje rade na 'peglanju on-line prošlosti', kako bi postali i virtuelno podobni poslodavcu!
      Zato, pazite šta pišete jer to i nas sve čeka 2698.-e, kad uđemo u EU!

      Comment


      • #4
        ako se potrudimo da osiguramo sebe...

        time sto cemo postaviti sto manje podataka o sebi,kako se osigurati od toga da neko postavi lazne podatke o nama?

        kao sto je fairy rekla,neko postavi vase podatke i prestavlja se u vase ime?recimo neki kolega ili poznanik ko ima pristup vasim privatnim podatcima,slikama sa nekih proslava ili sl.?

        i sta je to online proslost? mislim,koliko mogu biti pouzdani podatci o nekome koje nadjete na internetu?

        Comment


        • #5
          Treba ipak biti iskren! Meni je na FB sve istina što piše, osim bračnog statusa... :-) ...to sam slagao onako kako bi retko ko drugi, naopako!

          Comment


          • #6
            ja nikada ne postavljam prezime,to je najlaksi nacin da nekoga otkrijes.

            a tvoj bracni status da se naslutiti...sa 20 god.,cik pogodi koji je moj?)

            salim se.

            Comment


            • #7
              mojoj drugarici je jedan manijak upao na profil na face book-u,provalio joj sve shifre-i za fb i za msn i sve adrese koje je imala..napravio joj je haos od profila jedva se izvadila iz toga...
              mislim da nije nimalo bezazleno igrati se sa hakerima..

              Comment


              • #8
                E za te stvari ne treba biti haker, nego iskoristiti tuđu naivnost.
                Za to su ljudi sami sebi krivi.

                Comment


                • #9
                  Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
                  E za te stvari ne treba biti haker, nego iskoristiti tuđu naivnost.
                  Za to su ljudi sami sebi krivi.

                  bonboncicu,naivnost je nekada posledica ljudske volje da budu pozitivni i veruju ljudima....

                  Comment


                  • #10
                    E za te stvari ne treba biti haker, nego iskoristiti tuđu naivnost.
                    Za to su ljudi sami sebi krivi.
                    Ja na FB imam 90 prijatelja i samo jedan nema tacne podatke.

                    FB se razlicito koristi u razlicitim zemljama, barem koliko sam ja primjetila.
                    Ljudi ga u biti koriste najvise za odrzavanje kontakata sa prijateljima i bivsim kolegama.
                    Ja rijetko udjem, ali tu i tamo pogledam da li ima sta novo, neka zurka i tome sl.

                    Istina je da je FB postalo popularno mjesto za pokupljanje podataka i preuzimanje identiteta. Dovoljno je malo osnovnih podataka da bi se, recimo mogla otvoriti kreditna kartica na tudje ime.
                    Problem je u sistemu sto se manje vise sve ostvaruje preko neta i telefona tako da lako dolazi do preuzimanja identiteta.

                    Comment


                    • #11
                      ja bih drage volje s tobom popio kafu nego da se dopisujem s tobom na FB-ku,

                      a neke stvari se nikada ne daju na net - brojevi svega i svacega na primer

                      Comment


                      • #12


                        Istina je da je bolje ne ostavljati prave tragove i podatke na netu jer je danas vrlo lako to zlouptrijebiti.

                        Comment


                        • #13
                          ja sam misljenja da ako to neko zeli da uradi nekozemo ga spreciti dovoljni su osnovni podaci tacnije bilo sta sto se napise o nama kada je internet u pitanju mada mislim da od preuzimanja idetentiteta na taj nacin bas i nema puno koristi

                          Comment


                          • #14
                            shto se tiche hakera,dovoljan je samo IP adress vasheg PC-ja..i dosta toga mogu uraditi
                            sigpic
                            Nick promenjen, bivsi nick je bio "mazda NBGD"

                            Comment


                            • #15
                              da upravo to na srecu tu je program koji to resava zove se Hide Ip

                              Comment

                              Working...
                              X