Objava

Collapse
No announcement yet.

Saveti za Aveti...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Saveti za Aveti...

    Kako da ostvarite sve što ste zacrtali



    Na poetku godine mnogi razmišljaju o tome, šta u narednoj godini mogu da uine bolje - da žive zdravije, osveže prijateljstva, nešto radikalno promene i slino. Ciljevi su dobri i želja je velika, ali ipak nekako teško pada svaka lina promena. Kako da lakše ostvarite postavljene ciljeve, savetuje beki psiholog Julija Umek.

    Savremena istraživanja mozga potvrdila su da duševno stanje najviše utie na donošenje odluka. Naša duša teži ka zadovoljstvu i izbegava bol i nezadovoljstvo. Meutim, mnogi postavljeni ciljevi proizvode nezadovoljstvo i napor. Zato je potrebno da zauzmete stav koji Vas motiviše da sprovedete postavljene ciljeve.

    Smislite nagrade za ono što planirate da ostvarite. Pitajte se pod kojim uslovima ostvarujete želje drugih. Osim toga, dajte vašem cilju neku vrednost, uinite ga važnim, proglasite ga vašim životnim ciljem. Olakšaete sebi ukoliko kreirate film u svojoj glavi i u njemu vidite sebe kako ostvarujete svoj cilj.

    Ili, zamislite Vaš život posmatran s kraja. ega želite da se seate, šta bi bilo dobro da ste doživeli, uinili, to jest - niste uinili. Takva razmišljanja jaaju volju i pomažu pri ostvarenju ciljeva.

    Poznati teolog, filozof i autor brojnih knjiga evropskog humanizma, Erazmus fon Roterdam (1465-1536), je rekao: „Na kraju se postavlja pitanje: Šta si uinio od svog života? Ono što tada poželiš, da si uradio, uradi sada“.

    „Jaina nije fizika snaga, ve nesalomiva volja“, rekao je Mahatma Gandi (1869-1948).


    Razmislite, možda je dovoljno ukoliko sebi postavite samo jedan cilj za 2009. godinu.



  • #2
    Nase AVETI-zelje, mogu da dovedu i do bolesti , do depresije.....KAKO ih realizovati i kojim redosledom..i da li sve 'Aveti moraju biti nahranjene'.. jeste tema psihologije i medicine cak...no hajde lagano..postoji li neka formula, recept za zadovoljenje zelja?

    Comment


    • #3
      Oki...nema interesovanja....neka svako prepishe sebi formule odavde...dobro ce doci NEKADA a mozda i NIKADA...

      Idemo dalje sa interesantnim savetima.......

      Comment


      • #4
        Trinaesti-najbolji?

        Upoznale ste nekog muškarca, dopao vam se, dopali ste se i vi njemu i veza je poela. Sve je išlo lepo i u jednom trenutku vas dvoje ste rešili da se venate.
        Vaše prijateljice, meutim, nisu sigurne da to treba da uinite - ne zato što imaju nešto protiv tog muškarca, ve smatraju da vi niste bile s dovoljno muškaraca da biste zaista mogle da znate šta vam odgovara, s kakvim ovekom želite da provedete ostatak života.
        A vi pomislite da i niste baš toliko neiskusne kao što vaše prijateljice misle (jeste im vi svašta poveravale, ali ne baš sve). Smatrate da znate šta radite i da ste dobro odabrale partnera.
        I s koliko muškaraca uopšte treba da budete da biste imale dovoljno iskustva i postale sposobne da procenite šta je ono što želite od svog partnera?

        Jedna nemaka studija pokazuje da je trinaesti muškarac onaj koji je pravi za vas. Da ne bude zabune, to ne mora da znai da ste 13 puta bile u zvaninoj vezi.
        Bitni su muškarci koji su za vas kao ženu bili znaajni u životu, koji su vam na neki nain dotakli srce. Šta to konkretno znai? Znai da se rauna i onaj dobar drug s kojim nikada niste bile sasvim sigurne na emu ste - dopadao vam se, izgledalo je da se, možda, dopadate i vi njemu, ali nikada niste bile u vezi s njim. Raunaju se, naravno, i svi muškarci s kojima ste bili u emotivnoj vezi, makar to i ne dospelo do kreveta - svaki od njih vam je ukazao na nešto što vam se dopada, kao i na nešto što vas odbija. Ne rauna se tinejdžerska zaljubljenost u omiljenog glumca, kao ni bliska povezanost s ujakom - oni vam nikada ne mogu postati partneri (u sluaju ujaka, ne može vam postati partner u bilo kojim normalnim okolnostima), niti od njih možete dobiti informaciju o sebi kao o ženi. Isto tako, ne rauna se ni simpatija u koju ste vi zaljubljeno "blenuli" u mlaim danima (vrti, osnovna ili srednja škola...), a koja vas nikada nije ni pogledala.
        Prema rezultatima ove nemake studije, ispada da je potrebno da "budete" sa 12 muškaraca da biste dovoljno sazrele i shvatile šta je to što zaista želite, i onda je najverovatnije da e onaj trinaesti biti pravi za vas.
        Naravno, to ne znai da e veza s onim koji nije trinaesti biti automatski osuena na propast - samo pokazuje koliko je muškaraca potrebno veini žena (u koju vi ne morate spadati) da bi nauile da procene šta žele i šta ih ini srenim.



        Ae zenskaci...NA POSAOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!
        13 x...???
        13 x ..???
        13 x ....... .............................

        Comment


        • #5
          Kad je pravo vreme za krevet?

          Dopada vam se, nekate se, uzbuuje vas, ali još se dvoumite da li da spavate s njim
          Kad je pravo vreme za krevet
          Niste pristalica seksa na brzaka i odlaska u krevet odmah po upoznavanju? Patite od glavobolje i slomljenog srca pošto je on pomislio da ste "laka roba" i zbrisao glavom bez obzira pošto ste mu dali do znanja da biste ga rado "posedovali". A samo što ste razmenili telefonske brojeve...
          Tim engleskih psihologa, koji je sproveo istraživanje na uzorku od sto žena u punoj seksualnoj snazi od 25 do 40 godina, ustanovio je da one koje su se pridržavale sledeih pravila imaju vee izglede da ostvare vezu. I što je najvažnije, da se ona ne završi tamo gde je i poela. Na prvom sastanku.

          1 Razmislite prethodno o seksu sa partnerom. Uradite to tek kada ste sigurni na kom je nivou vaša veza.

          2 Razgovarajte s njim. Važno je da su vam životni stavovi u bitnim takama barem slini. Ako je razgovor sa njim neprijatan, ni seks vam nee biti mnogo bolji.

          3 Preispitajte sebe koliko znate o njemu. Seks je stvar poverenja i intimnosti i ne upuštajte se u vezu dok niste apsolutno sigurni da izmeu vas postoji oboje.

          4 Ako dobijete priliku da ga vidite još neki put, posle prvog izlaska, slobodno se viajte esto.

          5 Zapitajte se da li uživate u kontaktu sa njim. "Male" stvari kao zagrljaj i poljupci dobri su indikatori da je seks sledei vrlo logian potez.

          6 Dok god imate tremu u njegovom društvu ili se iz bilo kod drugog razloga oseate neprijatno uzbueni, pravi je pokazatelj da još niste spremni za krevet.

          7 Pokušajte da ne oekujete da e "premijerni prvi put" biti vaš najbolji seks u životu. A kada utvrdite da je došlo "pravo vreme" za seks, ostae vam samo da uživate u njemu.


          Može i posle prve veeri

          U anketi koju je sproveo engleski magazin za muškarce "FHM", 75 odsto ispitanih žena na pitanje da li bi pristale na seks posle prvog sastanka odgovorilo je potvrdno.
          Mnoge, ak iznenaujuih 80 procenata, oekuje da muškarac napravi prvi potez.


          Najgore muške navike

          Ispitanice su odgovarale i na pitanja šta im je najneprijatnije kad se ve doe do kreveta.
          Navele su da je to što posle seksa odmah zaspu, a u najnepopularnija ponašanja one su nabrojale "puštanje vetrova" u spavaoj sobi, hvalisanje pred kolegama, mrzovolju, nespremnost na kompromis i lenarenje.

          Comment


          • #6
            15 korisnih misli iz ženskog kutka

            1. Nemoj se zanositi da nešto možeš promjeniti na muškarcu, osim ako nosi pelene.

            2. Što trebaš napraviti kad ti muškarac zalupi vrata s vanjske strane? Zaključaj ih iznutra.

            3. Ako su već jednog muškarca poslali na Mjesec, trebalo bi biti izvedivo da ih sve pošalju!

            4. Ne dopusti da misli tvog muškarca lutaju. Premale su da bi bile same vani.

            5. Uvijek izaberi mlađeg muškarca. Ionako nikad ne sazru.

            6. Muškarci su svi isti - imaju različite face samo da bismo ih mogle raspoznati.

            7. Definicija neženje: muškarac koji je propustio priliku da unesreći neku ženu.

            8. Nije istina da žene prave kretene od muškaraca. Većina muškaraca se diči motom "Uradi sam!"

            9. Jedini način da muškarca navedeš da nešto uradi je da mu kažeš da je prestar za to.

            10. Ljubav je slijepa, ali brak je iskustvo koje otvara oči.

            11. Ako baš želiš muškarca koji će biti vezan za tebe, potraži ga u bolnici za duševne bolesti.

            12. Sinovi Izraela lutali su pustinjom 40 godina. Eto, i u drevna vremena je muškarcima bilo ispod časti putovati putem.

            13. Ako te pita voliš li kartanje, reci "da, ali samo kreditnim karticama".

            14. Zapamti da imati smisao za humor njemu ne znači pričati viceve, nego se smijati njegovim.

            15. Svi su ljudi stvoreni jednaki. Na nesreću, to se odnosi i na muškarce.

            Comment


            • #7
              Ae vidim da si sama sirota ovde pa da ti se pridruzim
              Prokomentarisacu nekoliko tvojih stavki

              1. Ja sve menjam ako je dama vredna promena....
              2. Da ako je kuca tvoja, to svakako .....inace bude ebeno (Srbija je ovo sestro)
              6. Ne znam to za face ali u mraku se i oseca odredjeni deo
              10. Mora da se salis ili opasno nisi svesna svoje nesvesnosti (odnosi se na brak)
              14. A zato li se ja smejem sebi po ceo dan !?
              15.

              Comment


              • #8
                PREDNOST

                Zasto zene ne mogu da izgube rat protiv muskaraca?

                Zato sto one imaju dve bombe za odbranu i tunel za skrivanje,
                a muskarci samo pistolj na vodu.

                Comment


                • #9
                  ŽENSKI REČNIK:

                  Da = Ne
                  Ne = Da
                  Možda = Ne
                  Mi treba... = Ja hoću...
                  Zao mi je = Tesko tebi!
                  Treba da razgovaramo = Hoću da kukam
                  Naravno, samo napred = Nosi se!
                  Radi sta hoćeš = Platićeš mi kasnije
                  Nisam loše volje = Naravno da sam loše volje, moroncino!
                  Slušaš li me = Mrtav si!
                  Treba da naučiš da komuniciras = Slušaj sta ti govorim
                  Budi romantičan, ugasi svetlo = Imam celulit
                  Tako si muzevan = Treba da se obriješ i okupaš
                  Da li me stvarno voliš? = Sad cu da tražim od tebe nešto skupo
                  Baš si uzbuđen večeras = Kako ti ne dosadi da samo misliš na sex?
                  Biću spremna za pet minuta = Izuj cipele i odgledaj neki film
                  Koliko me voliš? = Uradila sam danas nesto što ti se nikako neće svideti

                  MUŠKI REČNIK:
                  Gladan sam = Gladan sam
                  Spava mi se = Spava mi se
                  Umoran sam = Umoran sam
                  Lepa haljina! = Dobre noge
                  Volim te = Aj'mo u krevet
                  Dosadno mi je = Aj'mo u krevet
                  Šta ti je? = Znači, ništa od sexa
                  Mogu li da zamolim za ovaj ples? = Aj'mo u krevet
                  Mogu li da te pozovem sutra = Aj'mo u krevet
                  Hoćemo li sutra u bioskop? = Aj'mo u krevet
                  Mogli bismo na večeru = Aj'mo u krevet
                  Izgledaš umorno, da te izmasiram? = Želim sex za najviše 3 minuta
                  Da popričamo = Hoću da ti pokažem da sam intelektualna osoba, ne bih li te tako smotao u krevet
                  Te cipele ne idu baš najbolje sa takvom haljinom = Ja sam peder

                  Nekoliko univerzalnih istina:

                  Ako misliš da te niko ne sluša, probaj da prdneš.
                  Uvek imaj na umu da si jedinstven(a). Kao i svi ostali.
                  Nikad ne proveravaj dubinu vode sa obe noge.
                  Sex je kao vazduh. Nije preterano važan, osim ako ga nemaš.
                  Ako misliš da nikog nije briga da li si živ(a), probaj da ne isplatiš neku
                  ratu za kredit.
                  Ako ti ne uspe iz prve, padobranstvo definitvno nije za tebe.
                  Ako nekom pozajmiš 20E i više ga(je) nikad ne vidiš, verovatno je vredelo
                  tih para.
                  Ne brini se: izgleda perverzno samo prvi put.
                  Najbrži način da dupliraš 1000 dinara je da ih presaviješ na pola.
                  Postoje dve glavne teorije o nadmudrivanju sa ženama. Nijedna ne valja.

                  Iskustvo je nešto što nećeš dobiti sve dok ne prođe trenutak kad ti treba.

                  Svi izgledaju normalno dok ih ne upoznaš.


                  Comment


                  • #10
                    Hehe... Ae i ja malo dakenjam...
                    Moje izreke:

                    1. Ne izgledam normalno dok me ne upoznas...
                    2. Ne nadmudrujem se sa zenama
                    3. Uvek bude po njihovom... pametniji popusta...
                    Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

                    Comment


                    • #11
                      Citiat člana Hannah Pogledaj Post
                      Nase AVETI-zelje, mogu da dovedu i do bolesti , do depresije.....KAKO ih realizovati i kojim redosledom..i da li sve 'Aveti moraju biti nahranjene'.. jeste tema psihologije i medicine cak...no hajde lagano..postoji li neka formula, recept za zadovoljenje zelja?


                      Postoji. Isprazniti um od želja ili jednostavno ne željeti

                      SVE sta napišem smatrajte Salom

                      Comment


                      • #12
                        heheheh pa zar tako da se lishavamo zelja???--Lako je reci ali uciniti, veoma teshko! ;(

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana Hannah Pogledaj Post
                          heheheh pa zar tako da se lishavamo zelja???--Lako je reci ali uciniti, veoma teshko! ;(
                          umoran sam i rano moram ustati pa chu pokushati odgovoriti danas ako budem stigao. uglavnom moguche je

                          SVE sta napišem smatrajte Salom

                          Comment


                          • #14
                            Kad nam se ispuni neka želja onda nas preplavi osjećaj sreće.
                            Da li je ispunjenje želje uzrokovalo navalu sreće ili je u pitanju nešto drugo?

                            Gdje želja nastaje kao takva? U mozgu? Ne bih rekao. Mozak je jedan procesor koji prima informacije od onih pet senzora ili čula, a zatim ih obrađuje i šalje povratnu informaciju tijelu, koje onda djeluje kao izvršitelj. Mozak nije niti proizvođač misli, iako mnogi ljudi vjeruju da jest. Jer misao nije proizvod razmišljanja, nego odgovor pamćenja iz nekog ranijeg perioda, odnosno iz svake pojedine situacije našeg života. Prema tome misli su po svom nastanku djelovanja mehaničke.

                            Pa gdje onda nastaje želja? E, ima nešto što se nalazi u nama i oko nas, a svi ga znamo pod imenom UM. I on je gospodar i mozga i čovjeka. U umu se rađa želja. A kad se želja rodi um počinje vršiti pritisak na mozak i čovjek postaje puki instrument koji izvršava zapovjedi gospodara. To traje sve do trenutka dok se želja ne ostvari.
                            To je trenutak koji doživljavamo kao sreću.

                            Da li je ispunjenje želje donijelo sreću ili je ispunjenje želje ispraznilo um, pa mi tu prazninu uma doživljavamo kao sreću?
                            Ja mislim da se um oslobođen želje, reflektira u čovjeku kao sreća. Nažalost ta sreća je kratkotrajna.
                            Ona traje dok se u umu ne pojavi neka nova želja. I tako prođe cijeli život u trčanju za novom željom, a one ostvarene više nam ništa ne znače i polako ih zaboravljamo.

                            Toliko sam uspio izvući iz svog pamćenja za večeras.


                            Last edited by điđi; 12-06-09, 03:19.
                            SVE sta napišem smatrajte Salom

                            Comment


                            • #15
                              Lepo sroceno
                              Jos si ti mlad za takve misli i razmisljanja, shvatanja...
                              Ja bih ne samo tebi vec svim momcima tvojih godina preporucila vise 'emocija u pokretu' tj sexa, nego mlacenja slame
                              Zivot tece, koristite ga
                              [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
                              Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?

                              Comment

                              Working...
                              X