Objava

Collapse
No announcement yet.

Unutarnja lepota? Hm!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unutarnja lepota? Hm!

    Sta je to unutrashnja lepota?

    Koje tajne skivene cuva svako od nas? Da li su to kvaliteti i osobine kao štu su poštenje, hrabrost, odvažnost, dobrota, mir, srcanost, pouzdanost, paznja i uvazavanje i....ili nešto što vas privuče na poseban način kada vidite tu osobu, nešto čudno, drugačije što samo vi vidite-ta neka posebnost da li je to tzv. harizma koja neobjasnjivo mami...ili ,pak, nešto treće?

    Koja je to vasha definicija, vidjenje...pecat NEKOGA, kome verujete ko jeste "dobrog stofa" i za koga mozete reci da pleni, kao smiraj dana..kao secanje na detinjstvo , kao Deja vu naseg identiteta...neprimetno se uvlaci ispod koze i bash nas odmara i pomisao na takvu osobu?...
    Da li je to unutarnji Space gradjen vekovima prenoshen genima u obliku koji po difoltu nastavlja misiju ka buducnosti?..Recite Vi...



    Pronasla sam neke simpaticne "izjave", necete mi zameriti, nadam se...

    "Unutarnja ljepota je kad te pojede zmija. Onda je zmija lijepa, iznutra. Ali samo ako si ti lijep. Zajebano.

    Aforizam:Isus je bio lijep iznutra.Tako je barem pricao tip koji je radio obdukciju " ...

    No, krenimo...Vasa je rec na redu:

  • #2
    Unutarnja lepota nije nesto o cemu je lako pisati... To se pre oseti ili dozivi kada sedite ili pricate, ili se sretnete sa nekom osobom...
    Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

    Comment


    • #3
      Unutrasnja lepota...koliko je lepa jos je vise podcenjena...

      Comment


      • #4
        Potcene je oni koji je ne vide.
        Svako ko ume da prepozna unutrasnju lepotu,i sam je ima.
        Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

        Comment


        • #5
          Takvi ljudi su ugrozena vrsta...na zalost...

          Comment


          • #6
            diskutabilno je ko je tu ugrozen
            Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

            Comment


            • #7
              Bravo unth ...lepota dushe...duhovnost=unutrashnja lepota?..ono sto se vaspitanjem usmerava a "ostri" i "polira" licnom nadgradnjom i plemenitoshcu?....

              Comment


              • #8
                Naravno, Hana... To je "ono" sto se oseti kada se komunicira sa nekim...
                Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

                Comment


                • #9
                  Da hani... da li nam je "duh" lep ili nije,mislim da mnogo zavisi od razuma,sposobnosti da prosudimo i selektujemo sta cemo ubaciti u svoju dusu.
                  Mnogo je bitno sta upijamo a suoceni smo sa uticajem spoljnog sveta( mislim na onaj van nas samih) koji nudi,kako lepe,tako i one ruzne stvari.
                  Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                  Comment


                  • #10
                    Jeste tako....no spoljashnji svet ne bi trebalo da utice na taj izvor nasheg identiteta, na kvalitet materije od koje je izvedena nasa svesnost .....
                    Mi JESMO otisci proshlosti i plodnog nasledja i nasa svrha je da probudimo "spavace" , da progledaju dobrotom i ljubavlju...ma koliko uzas harao oko nas.... U biti se ne menjamo mnogo..po onome sto emitujemo, bezrezervno, to nekako nesvesno biva i kao reka puna sjajnih kapljica potece....mislim da se tako i prepoznajemo sa slicnim dusama i privlacimo..
                    Last edited by Hannah; 16-03-09, 22:28.

                    Comment


                    • #11
                      Ja sam velicinu duse uvek identifikovao sa velicinom sisa.Da li sam u zabludi?

                      Comment


                      • #12
                        A ...kako to dusha ...boli?

                        Comment


                        • #13
                          Sta je to -OTISK nahih dusa???

                          Comment


                          • #14
                            Sad bas ne mogu da definisem sta je to unutrasnja lepota, ali na primer kod suprotnog pola, jeste da te na prvi pogled privuce fizicki izgled, ali za nesto dublje presudna je upravo ta lepota, taj neki gest, zracenje, ma neopisivo je to.
                            If you hate me, you’re the looser, not me

                            Comment


                            • #15
                              Mislim da ti govorish o seksipilu ...unutrashnja lepota...ima kompleksnije znacenje...mora biti povezana sa vaspitanjem -prenosom kvaliteta , edukacijom "radom na sebi" i spoznajom svojih mogucnosti ..karakterom i svime sto odaje plemenitost poshtovanje i sigurnost...Svi mi imamo osoben hemijski i "pojmljivi" pristup svemu..to nash individualizam tretira ovaj pojam razlicito...nadam se da ne greshim puno?

                              Comment

                              Working...
                              X