Objava

Collapse
No announcement yet.

Stroze kazne za snimanje nasilja mobilnim telefonom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stroze kazne za snimanje nasilja mobilnim telefonom

    Razliciti vidovi nasilja, zlostavljanja i maltretiranja sve cesce ostaju zabelezeni na amaterskim snimcima, nacinjenim uglavnom mobilnim telefonom, a neretko se takvi materijali pojavljuju i na raznim internet-stranicama, sto predstavlja dodatno ponizenje za zrtvu nasilja, a za pocinioca izopaceni vid hvalisanja. Zbog ucestalih pojava neovlascenog snimanja tuca, fizickog i verbalnog nasilja i objavljivanja.

    Da li bi po vasem misljenju trebalo uvesti strozije kazne za ovakva dela tj. za njihove pocinioce?
    If you hate me, you’re the looser, not me

  • #2
    Sve sa merom naravno, ja licno nemam nista protiv ako se negde kace klipovi na kojima se vidi tuca nekoliko pijanih kretena i slicno....
    Ako imas takav neki link posalji mi na pm !?

    Comment


    • #3
      Ukoliko snima onaj koji vrši nasilje, to mu se ima uzeti za kvalifikatornu, otežavajuću okolnost jer potvrđuje nameru i svesnost činioca. Takvima treba razrezati najstrožu predviđenu kaznu za to delo.
      Ukoliko je snimatelj samo posmatrač, njega treba kazniti kao i učinioca, to jest- kao saizvršioca konkretnog dela, a zbog toga što nije sprečio ovoga da to čini.
      I to zlo nam je došlo sa Zapada!

      Comment


      • #4
        Hmmm pa da je sve toliko strasno onda bi kamere trebalo zabraniti....mislim da malo preterujete
        Ali koliko ljudi toliko i cudi, budala moze svasta da uradi, pa i da snimi to....ukoliko i snimi tim bolje jer kreten samo ostavlja dokaz o svojoj gluposti i time je lakse da se dodje do pravde ukoliko je .....

        Comment


        • #5
          Citiat člana axxo Pogledaj Post
          Hmmm pa da je sve toliko strasno onda bi kamere trebalo zabraniti....mislim da malo preterujete
          Ali koliko ljudi toliko i cudi, budala moze svasta da uradi, pa i da snimi to....
          Može se i ubiti dečijom igračkom, pa to ne znači da igračke treba zabraniti.
          Snimanje zločina kamerom je suštinski različito od snimanja nečije svadbe ili rođendana!

          Comment


          • #6
            Sta ako osoba koja snima nije u mogucnosti da pomogne? A snimak moze dovesti do pocinioca tog zlocina... Sve zavisi od slucaja.. Kad bi se uvele kazne onda niko ne bi snimao to... A to bi svakako islo opet u korist pocinioca jer ne bi bilo dokaza da je izvrsio to delo...

            Comment


            • #7
              Citiat člana Fairy Pogledaj Post
              Kad bi se uvele kazne onda niko ne bi snimao to....
              ne reci 2x..dzaba te kazne...kakav god zakon da nastupi kod nas..mi opet sve naopako..
              sigpic
              Nick promenjen, bivsi nick je bio "mazda NBGD"

              Comment


              • #8
                Citiat člana Fairy Pogledaj Post
                Sta ako osoba koja snima nije u mogucnosti da pomogne? A snimak moze dovesti do pocinioca tog zlocina... Sve zavisi od slucaja.. Kad bi se uvele kazne onda niko ne bi snimao to... A to bi svakako islo opet u korist pocinioca jer ne bi bilo dokaza da je izvrsio to delo...
                Naravno da se ne očekuje da će snimatelj naoružan kamerom, napasti zlikovca opasanog explozivom i redenicima, sa oružjem u rukama... Snimanje nečijeg zločina je zaista veliki doprinos istrazi, i protiv toga nemam ništa.

                Comment


                • #9
                  Ja mislim da kazne povodom snimanja ne treba da postoje.Neka misli osoba koja je snimana u sta se upusta.Nije moguce snimanje jedino kroz plutu.Prema tome, oblozite se plutom.

                  Comment

                  Working...
                  X