Objava

Collapse
No announcement yet.

Pitanja vezana za programe ili pc hardver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Šta da koristim za promenu IP-a, da ne moram da resetujem modem svaki put!?

    Comment


    • #17
      Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
      Šta da koristim za promenu IP-a, da ne moram da resetujem modem svaki put!?
      Prvo kazi koju vrstu internet veze koristis i za sta konkretno ti treba promena ip adrese. Od toga zavisi i odgovor na postavljeno pitanje (jer postoji vise nachina, a svaki se koristi u specificnoj situaciji).

      Comment


      • #18
        ADSL 1024/128 , za Rapidshare

        Comment


        • #19
          Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
          ADSL 1024/128 , za Rapidshare
          Ok. Onda je za tebe najbolje resenje da koristis Cryptload (ili USDownloader) program, za koji ces podesiti CLR fajl za svoj ruter. I dalje ce se deshavati reset modema/rutera, ali ce sve raditi automatski. Ovo ti je najbolja varijanta jer u cryptload ubacis proizvoljan broj linkova sa rapid share-a i on ih automatski skida jedan za drugim, pri chemu nakon svakog skinutog fajla sam resetuje modem i nastavi da skida sledeci. Ovako se proces chekanja izmedju dva downloada svede na oko 1 minut, a ti ne moras da mislis o tome jer cryptload sve sam radi.
          Napishi koji modem/ruter imas, pa cu napisati detaljno upustvo kako sve ovo da izvedesh.

          Comment


          • #20
            Imam onaj beli modem iz Telekoma, valjda je neki Huawey, tako nešto(model ne znam jer nisam ovih dana uz komp. pa ne mogu da pročitam...)
            Hvala! Ako negde zapne, konsultovaću te.
            +
            Postoji li neki program 'screen-recorder', dakle- da snima sve što se dogadja na ekranu u toku rada na kompu?

            Comment


            • #21
              Ako ti treba da snimas rad u windowsu (na primer da pravis upustvo kako se nesto moze uraditi u windowsu, propraceno video snimkom kako to radis i tvojim glasom preko mikrofona) onda imas besplatan program CamStudio koji mozes skinuti sa sourceforge-a:
              http://sourceforge.net/projects/camstudio/

              Ako zelis da snimas aplikacije koje rade u directx ili openGL-u (uglavnom su to video igrice) onda je resenje Fraps (koji nije besplatan, ali snaci ces se vec )

              http://www.fraps.com/

              Comment


              • #22
                Treba mi hitno savet!
                Neke .doc textove treba da prebacim iz latinice u ćirilicu, pa kako to da uradim?
                (Trenutno nemam kraj sebe PC pa ne mogu pokušavati, a čim ga se dočepam- MORAM odmah da krenem sa radom...)
                P.S. Imam intaliranu i našu tastaturu i ćirilične fontove)

                Comment


                • #23
                  http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12642

                  ---------- Post dodat u 00:11 ---------- Prethodni post je bio u 00:08 ----------

                  http://www.datavoyage.com/codepageconverter/

                  Comment


                  • #24
                    Hvala!

                    Comment


                    • #25
                      prvi link vredi...mali programcic, nakon installa, se nalazi u addins, u wordu.

                      Comment


                      • #26
                        Kojim programom da 'nalepim' titl na DivX-film? ...i posle da ga konvertujem u 3gp ili mp4 da mogu da ih gledam na mob. telefonu?
                        Probao sam sa Auto Gordian Knot, ali kad sve podesim, 'start' dugme ostane neaktivno i ne može da krene sa spajanjem.

                        Comment


                        • #27
                          Kako da 'daljinski' kontrolišem svoj desktop-PC, t.j. da sa netbooka imam pristup svim podacima na svom kompu koji je kod kuće?

                          Comment


                          • #28
                            Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
                            Kako da 'daljinski' kontrolišem svoj desktop-PC, t.j. da sa netbooka imam pristup svim podacima na svom kompu koji je kod kuće?
                            Nesto podesavanja i to ces moci bez problema ukoliko su ti oba pc-a nakacena na net (naravno), i ukoliko su oba on...

                            Postoje i neka softverska resenja koja bi ti olaksala posao, recimo :
                            Access Remote PC 5.2
                            http://www.access-remote-pc.com/download.shtm

                            Mozes i crack da nadjes ukoliko nemas opciju ili ne zelis da platis, ali ja to nisam rekao misleci ozbiljno vec te samo navodim na 'blud' jer mi je takva chud

                            Comment


                            • #29
                              Prvo cu morati da napravim karticu za placanje, da bude sve posteno. Sto neko rece: 'Da bosonogo dete nekog Microsoftovog managera ne ostane bez 'leba :-) '

                              Comment


                              • #30
                                cini mi se da imas trial opciju, a sto se tice placanja lako je sve sto ti treba je depozit od nekih 20eur i preko toga koliko kosta sam software (ukoliko ne insistiraju na paypalu)

                                ali probaj prvo svakako trial verziju da vidis zavrsava li ti posao uopste

                                pozz

                                Comment

                                Working...
                                X