Objava

Collapse
No announcement yet.

Lek za ljubav !! ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lek za ljubav !! ...

    Možda ovaj monolog, genijalca - Petra Božovića nije plasiran na adekvatnom mestu
    ali o tome neka odluči admin ili moderator .



  • #2
    Zanimljivo , ja sam se odmah pronasla Vec nisam znala kako da se izlecim ...nije lose ...ma oooodlicno je
    za praznjenje

    Salu na stranu , tako nam to nekako dodje ...u prevodu "ljubav je sranje " al to samo kad nam nije uzvracena ...zaljubljeni sretno nece se sloziti
    Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

    Comment


    • #3
      Hi, Futura .... mislim da nije sasvim poenta u tome već ... jedna ogromna persiflaža na rastrojstvo i depresiju, u koju se zapadne posle nekog ljubavnog fijaska i u to vreme , vrlo suspektnim metodama, kojima tada pokušavamo sebi da olakšamo taj žalosni intermeco.Ali da, svakako da si u pravu ... da taj "*srani osećaj pogađa isključivo one ... koji nisu zaljubljeni
      Osim toga, ne verujem da se 99 % nas ne indentifijkuje sa ovim monologom. Božović je genije ... obožavam ga

      Comment


      • #4
        "placa se unapred" (jedini deo koji ima smisla i zvuci iskreno)

        elem, rekao bih katarza na srpski nacin

        cudi me da lik nije objasnio kako da se prosvetilish, misljenja sam da je cisto proseravanje u cilju dobre predstave za siroke mase....elem lik (glumac) je odlicno odigrao komad, ali onaj ko ga je napisao nije bas odradio (ili izrezirao) stvar...meni se ne svidja

        najbolji lek bi bio, ne hemija, ne vinjak, ne qrva na suvo (bolje qrva na pravi nacin ako vec mora qrva), ne motor....

        nadjes si neku klinku, koja lici na tvoju ljubav s kojom si zavrsio, uglavnom su lepse, duhovni deo nadomestis nekim putovanjem u toplije krajeve...recimo Kuba...izvrnes se na plazi a ona trckara oko tebe i donosi ti koktelchiche....

        pesak, topla plaza, klinka pored tebe....i sve ce bude kako treba

        ljubav je ionako stvar koju (uglavnom) jedna persona oseca na jedan a druga (voljena) na drugi....sex donekle te stvari sjedini i imamo "ljubav"
        ljubav je izmisljena u nasim malim glavicama, jer kad nju ne bi izmislili dok smo tako mladi (ili se osecamo tako)....pa shta bi...mislili o smrti i tome kako ....

        to je nesvesna odbrana naseg bica kroz koju svi prolazimo, odbrana i trazenje smisla u necemu....

        na kraju vidis da nema nicega, rodsi se sam, umres sam...sve sta imas su neki lepi momenti, i mozda cerkica, sinchich....nista vise


        ps
        nema leka za ono sto ne postoji
        sve to je samo placebo sranje
        Last edited by goxy30; 25-12-11, 16:06.

        Comment


        • #5
          Re: Lek za ljubav !! ...

          "Naučio sam... da ljubav, a ne vrijeme, liječi sve rane."
          Andy Rooney
          Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

          Comment


          • #6
            Re: Lek za ljubav !! ...

            Petra Božovića nije plasiran na adekvatnom mestu

            Comment


            • #7
              Re: Lek za ljubav !! ...

              hahah Vidi se da covek zna o cemu prica


              lek za ljubav nije sigurno to sto on predlaze ,lek je okupacija misli ,znaci sve drugo samo nemisliti o voljenoj ,nekom je to posao ,citanje knjiga ,crtanje ,pisanje il druzenje sa drugima . Meni licno najvise pomogne druzenje sa prijateljima ,izlasci jer tak 100% nemam vremena misliti o ljubavi ,tad sam uglavnom u crvenom ,tj. mozak mi na rezervi
              Net je izvor zabave ,pa hajde da se zabavljamo

              Comment


              • #8
                Re: Lek za ljubav !! ...

                Oskar Vajld:

                Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabici kukaju, energicni smesta pronadju novu ljubav a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
                nebo je moja granica

                Comment

                Working...
                X