Objava

Collapse
No announcement yet.

Promeniti navike?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promeniti navike?

    U vezi ste,volite se ali uvek postoje neke sitnice koje vam bas nisu po meri.
    Tako i drugoj strani.
    Koliko ste spremni da se promenite zarad ljubavi?
    Jeste li od onih koji ce delic sebe "koji ne valja" unaprediti?
    Ili ste od one "sorte" koja veruje da treba biti prihvacena takva kakva je?




    Ranije sam zastupala to da ako volim nekog,
    volim ga sa svim vrlinama i manama.
    To sam i trazila. Danas nisam sigurna u to.
    Voli li on mene ako ne moze ni sitnicu da prilagodi?
    Volela bih vase stavove...
    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

  • #2
    ako sam ja spreman necega da se odreknem i prilagodim, ocekujem to isto
    mislim da su ljudi ljudi pa tako nesto tesko ide

    mislim da je bolje ziveti odvojeno i vidjati se cesto posto prava ljubav ne postoji
    postoji samo neka privid koju mi prihvatimo i ubedimo sami sebe da je to prava ljubav (nemajuci sposobnost da racionalno sagledamo stvar)

    sada, licno, ne prilagodjavam se nikome, ne menjam nista, jer to sam ja, kome se ne svidja....tamo gde sunce ne sija
    znam da je ljubav izmisljena i prolazna stvar bas kao sto je to neki dan iz naseg detinjstva koji je bio savrsen i lep....ne ponavlja se nikad na isti nacin, ili se ne ponavlja uopste

    ostaju samo uspomene na neka osecanja (mada i ona cesto lako izblede)i mozda po koja prasnjava slika....

    Comment


    • #3
      Ne trudim se nikoga da menjam. Mislim da ja to nemoguca misija. Prosto zavolim i prihvatim nekog takvog kakav je. Isto ocekujem i od partnera. Ako postoji nesto preko cega ne mogu da predjem i sa cim ne mogu da se pomirim, ljubav se gasi.

      Comment


      • #4
        Ako vidim da se moje greske ponavljaju, cesto...polako menjam to, jer vidim da ocigledno onda nisu drugi u pitanju vec ja.
        Dok ja nevidim da je greska u meni - ne menjam... naravno isto tako i drugi dok ne vide da te navike nisu bas i dobre oni nece ni da probaju da se menjaju....
        I ako shvate, sve zavisi dal ce hteti, koliko ko zeli. Sve zavisi od nas kakvi smo, nase karakteristike. Ja sam pokusavala da "popravim" al znam da promeniti nemogu - sam si odgovoran za sebe i svoje postupke.
        Don't be so quick to judge me, you only see what I choose to show!

        Comment


        • #5
          Citiat člana unthinkable Pogledaj Post
          U vezi ste,volite se ali uvek postoje neke sitnice koje vam bas nisu po meri.
          Tako i drugoj strani.
          Koliko ste spremni da se promenite zarad ljubavi?
          Jeste li od onih koji ce delic sebe "koji ne valja" unaprediti?
          Ili ste od one "sorte" koja veruje da treba biti prihvacena takva kakva je?




          Ranije sam zastupala to da ako volim nekog,
          volim ga sa svim vrlinama i manama.
          To sam i trazila. Danas nisam sigurna u to.
          Voli li on mene ako ne moze ni sitnicu da prilagodi?
          Volela bih vase stavove...
          Zaista sam neko ko ume da se prilagodi, i mogu da nadjem kompromis, ali fakat je da ljudi ne traze kompromise , ili barem vecina njih ne, znaci "ni po babi ni po stricevima", jel te, nego negde ispade da treba da ponistavas sebe, jer kompromis je to, jel te, ad svakome bude dobro, da se nadjete na pola puta , nego vidim da je uglavnom to, ili- ili, pa se nepotrebno i oko gluposti zateze situacija. Ova vremena su donela grube ljude, neka bWe dominacija pocela, u stilu ili ces da grickas nekoga ili ces da budes pojedena, tako ispada, a ja nisma to...jer mene su roditelji naucili da se razgovorom resava sve. Kominikacijom. I mogu dosta toga da izmenim kod sebe, da se redukujem popravim, i volim kada mi neko ukaze an to, nisma sujetna, pa i meni ej cilj da svakim danom budem bolji covek i generalno ne podnosim dominantne tipove koji bi sve po svome, i tu ti vidis da te enko en ceni, ne postuje i en voli. Da je tako, i on bi sebe priolagodio nekome malkice, pa ne? Negde ti moras prihvatiti svakoga kakav je, ali sve se da korigovati. Kada nekoga volimo zbog vrlina to je zaljubljenost a kada ga pocnes voleti i u paketu sa sve manama, to je onda ljubav. Kada se i dalje osecas dobro u svojoj kozi a pored nekoga si..to je onda ono pravo. ♥

          Comment

          Working...
          X