Objava

Collapse
No announcement yet.

Prijatelj-drugo ja, ili trece?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prijatelj-drugo ja, ili trece?

    Covek bez prijatelja, kao bez identiteta?

    Vremena trke za prestizom, za poslom i golim prezivljavanjem.Duzina radnog dana se povecava..Uspevamo samo vikendom malo da "napunimo" baterije i automatizam se nastavlja..Otudjenje pritiska sve sfere..No josh se koprcamo..

    Prijatelj, ko je to DANAS? Ko je taj neko koga mozemo animirati u koga mozemo da budemo sigurni i koji je tu i kada nam nije loshe??

    Koja je to carobna definicija prijatelja?
    Imamo li ih i koliko smo u to sigurni??

  • #2
    Prijatelj je neko ko me poznaje i razume i dishemo u ritmu bez ustezanja i sumnji...To je retkost, jer je ego sranje koje zajebe sve..pa i prijateljstvo a kamoli drugarstvo....
    Prijateljstvo je kao i svaka veza..mora se svakim danom hraniti da prezivi...
    Prijate mi nije samo onaj ko meni cini..pomaze..razume...smeje se i place samnom...vec ionaj kome treba na isti nacin da uzvratim..
    Imam jako mali broj prijatelja...osoba sa kojima ritmicki dishem..

    Sve ostalo su drugarstva i poznanstva..
    Ova ovde 'prijateljstva' su prezervativi zasticeni monitorom-virtualom..no moze se 'osetiti' bilo svakoga od nas i naslutiti elementi slicnosti...Te iskrice( pozitivne emocije) ako se u drugome prepoznaju - onda se moze biti cyber frend. I to je dobro za ovakav nacin komunikacije..No imaginacija se retko ostvaruje u stvarnosti...

    Comment


    • #3
      mislim da ta imaginacija koja stvarno jeste i u to sam se uverio prestaje kad s e ljudi pogledaju oci u oci
      ovo je virtualni svet gde ako dodje i do malo nerazumevanja prestaje prijateljsvo
      medjutim mozemo se mi dopisivati satima i na msn ali ako se ne prodivanimo par puta oci u oci onda to je svet imaginacije
      a da se prijateljstvo odrzava stalnim kontaktima tu si hannice 100posto u pravu jer vreme razdvaja ljude u stvari i ljudi se vremenom menjaju na sta uticu dogadjaji iz njihove okoline

      Comment


      • #4
        PHP Code:
        Ova ovde 'prijateljstva' su [B]prezervativi[/Bzasticeni monitorom
        Moram da se izvinim svima koji bi pogreshno shvatili reci korishcene u tekstu koje nisu koncipirane u nameri da vredjaju vec da plasticnoije, metaforom ogolim misao i dotaknem sustinu..


        Ahha...sasvim si u pravu i sto se tice fikcije, provere licnosti i uloge daljine kao negativnog uticaja na intezitet emocija..

        Comment


        • #5
          Mada musko zensko prijateljstvo je mnogo bolje kad dodje do sekskualnog odnosa barem iz mojih iskustava nekako je iskrenije i bez tajni

          Comment


          • #6
            Da , cesto sex "zezne" prijateljstvo i ta faza umire....Kao da se zaboravi , izbrishe takav nacin komunikacije..Sreca je ko je svestan cinjenice da je prijateljstvo divna trajna faza celog zivota....
            Moze li prijatelljstvo bez sexa(ukoliko nije nacin zavodjenja i ljubavni "napitak" u pitanju)..da ostane na tom nivou izmedju razlicitih polova , a da ne dodje do iskushenja - emotivno-telesnog kontakta...ili su to samo price?
            Da li prijateljstva - sa povremenim sex kontaktom postoje...mogu da traju ili su samo prica da se kamuflira sushtina odnosa?

            Comment


            • #7
              Prijatelji sluze da ,kad ti je lose,odes kod njih pa i njima pokvaris dan
              Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

              Comment


              • #8
                Izmedju nas i prijatelja mora postojati znak jednakosti i NIKAKVA manipulacija...racunica...

                Comment


                • #9
                  komsiju ne mozes da biras to ti odredjuje mesto zivljenja
                  ali prijatelje nalazis i a pravo prijateljstvo treba vremena pa i kada ga nemash

                  Comment


                  • #10
                    Frendu dragi....neka ovo cyber druzenje traje...srecna bila, Bebe

                    Comment


                    • #11

                      Comment

                      Working...
                      X