Objava

Collapse
No announcement yet.

Ljubomora i posesivnost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljubomora i posesivnost

    Izjava: "Ako je neko ljubomoran, to je znak da mu je stalo do osobe."
    Ljubomora kao znak ljubavi? Koliko ima opravdanja u tome i istine?

    Pre bi ljubomora mogla da se definise kao sopstvena nesigurnost, Zavist na kvalitetima neke druge osobe..
    Medjutim, lakse je usmeriti negativnost na drugu osobu, prikazujuci je u loshem kontekstu stiteci nedostatke svoje i nipodastavati ono sto drugi poseduje, nego poceti ispitivati sebe, raditi na nadgradnji.

    Posesivnost se opet previse cesto shvata kao znak zastite -kao i podrazumevana privatizacija partnera..."vlasnistvo"(?)..ili cega vec.
    Iluzijom zastite muskarac daje sigurnost...i lazni osecaj "da je neko nash"... nije loshe kao instrument za zavodjenje i odrzavanje ega na optimumu..No, cesto se koristi kao sredstvo raznih manipulacija..

    Svi ce se sloziti da su obe emocije u granicama miinimuma u redu , a da sve iznad predstavlja - bolest.
    Koja je to granica, alarm..da smo uhvaceni u "zamku "prekomerne ljubomore i posesivnosti?

    Koliko smo zavisni(oslobodjeni) od tih destruktivnih emocija?
    Last edited by Hannah; 18-03-09, 16:04.

  • #2
    Meni sve govorile da sam i ljubomoran i posesivan, al me ni jedna (osim jedne) nije zbog toga ostavila
    Kad mi kaze ti si ljubomoran i posesivan, ja je sawatam i posedujem...'skrenem' sa teme i.....svima lepo

    Ovo su ljudske osobine, i ja mislim da oni koji se zale da im je neko ljubomoran i posesivan (izuzetak kad je to bas bolest, ali sad sta je ...) obicno su oni ti koji su extra posesivni-ljubomorni ali to kriju i 'gore' u sebi

    Ja lepo brate kazem, smeta mi to to i to...ona kaze ti si lood....a sutra pizdi i shizi u sebi kad ja nesto 'uradim'

    a takva osoba kad pookne to je gore nego ono sa serpama i loncima na ulicama 90-tih

    Comment


    • #3
      Hm... Zanimljiva tema...
      Nisam ljubomoran... Muskarac koji voli svoju partnerku i zna da ga partnerka voli, daje joj puno poverenje i takodje ima istop od nje...
      I ponekad se pitam zasto su neke moje bivse, cije sam sadasnje muzeve upoznao, odabrale tipove koji nemaju ni priblizno moje kvalitete... Samo mi je jedna priznala da je svesna da je pogresila... Na zalost, sada je prekasno...

      Nisam ni posesivan, jer posesivnost, kako mi se cini proizilazi iz ljubomore...
      Ipak, prevrne mi se zeludac kad vidim tipa koji drzi devojci ruku na ramenu, kao da je poseduje...
      A kad sam video tipa koji drzi devojku oko struka dok ona nosi ne bas malo dete, jedva sam se suzdrzao da mu ne iscupam tu ruku i sa njom ga umlatim...
      Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

      Comment


      • #4
        Ljubomora i posesivnost rulez (u normalnim granicama)
        Zamislite nju onako nadrkanu (izvinte na recniku) dok ste sami u sobi, ona shizi...hvata vas i radi vam nesto u besu od ljubomore....dokazujuci sebi da vi pripadate njoj
        Ehhh sto ja volim kad me poseduju tako

        @estariol
        Ti si veoma posesivan, javlja mi se

        ali ima tu nesto vise, ti si ja mislim kvalitetno posesivan-ljubomoran, e to je vec za postovanje

        ps
        molim da se clanovi, UKOLIKO zele 'svadjaju' s mene, to NIKAKO ne utice na moja ovlascenja
        hvala
        Last edited by goxy30; 18-03-09, 16:44.

        Comment


        • #5
          Postujem i prihvatam tvoje misljenje, ali ne mogu da se slozim sa njim... Ja sebe kao takvog ne vidim, niti me je iko drugi u zivotu okarakterisao kao takvog...
          Ali kad si ga vec izneo, voleo bih da znam zasto tako mislis?
          Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

          Comment


          • #6
            Hmmm nadam se da ne skrecemo sa teme...samo cu reci da mi deluje neverovatno da neko nema ili skoro da nema toga u sebi ako mu se svdja neko na pomenuti nacin

            Po nekom mom misljenju ako muskarac toga nema, on je recimo nezainteresovan za devojku pa stoga i nema pomenute mane

            Ali necemo diskutovati sad o tome, malko sam se ja nasalio

            Comment


            • #7
              Znam da si se salio, a ja ne umem da drugacije objasnim svoje vidjenje toga, sem da postoji puno nacina da se pokaze ljubav a da se pri tom ne bude ljubomoran...
              Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

              Comment


              • #8
                Za osobu koja se voli, uvek postoji neka doza ljubomore, e sad dok je ona u normalnim okvirima to je ok, ali kada postane posesivna, kad pocne da gusi, tu onda treba reagovati, jel je to znak da u vezi nije nesto ok.
                If you hate me, you’re the looser, not me

                Comment


                • #9
                  @ goxy Ma...pale te takve zenke...a mozda i ne,100% ?( ovo mala sala)
                  Ja lepo brate kazem, smeta mi to to i to...ona kaze ti si lood....a sutra pizdi i shizi u sebi kad ja nesto 'uradim'

                  a takva osoba kad pookne to je gore nego ono sa serpama i loncima na ulicama 90-tih
                  Naravno da flert sa drugom osobom ili ponasanje prema suprotnom polu koje drugi partner (jeste) nije upoznao moze da smeta i izazove ljubomoru.. no to se resava u hodu veze i zato postoje razgovori i razum-ukoliko svojeg partnera poshtujemo..Mozemo to nazvati i provokacijom...da ojacamo "pozicije" kod partnera ali to su vec manipulacije( a mozda i sexi predigre?).

                  Druga alineja: da li ce neko da pukne jer voli pozornicu -teatralnost bilo gde...opet je stvar borbe za prevlast (dominaciju u vezi) ili protest koji kod osobe buntovnog razuma samo tako "prolazi".... Sve dok ne zagorcava zivot...moze da se "istrpi" ako pre toga svesno niste definisali odnos... Ljubomora je korisna samo u malim dozama...

                  @estariol
                  Imash tih elemenata , dragi moj...kao i svi... Ne bi reagovao ako bi ti zensku neko iz daleka merkao(kulturno) i ona koji put pogledala u tom pravcu? M??? Licno mislim da nije strashno toliko ( ja bih svisnula-da mi neko "krade" nekoga pored mene iako svesna da i mene gledaju i to zestoko..)

                  Uvek smo nesigurni...jer nema apsolutnog davanja i nismo vlasnistvo nicije, no takav pristup ne daje za zeleno svetlost javnom vredjanju partnera...( opet ukoliko to nije igra-ti si mene-....ja cu tebi da vratim).
                  @ Toxic
                  kad pocne da gusi, tu onda treba reagovati, jel je to znak da u vezi nije nesto ok.
                  Tada je vec kraj veze....jer svaki nastavak izazivace jish vece "gusenje" ( i pored razgovora) i vremenom prerasti u maltretiranje..

                  ---------- Post dodat u 17:59 ---------- Prethodni post je bio u 17:55 ----------

                  @ goxy...OVDE nema skretanja sa teme...ne brini...mozesh se rasplinuti koliko zelish...prica je veoma stvarna...i nikoga necesh povrediti ako mu naglasish da je savet ili tvoj stav....a i brate, nismo toooliko osetljivi da shizimo za svaku rec! Tudji stav i iskustvo mogu da potaknu barem na razmishljanje...

                  Comment


                  • #10
                    @ Hannah

                    Pomenula si razgovore... Ja to do sad nisam uradio, ali cu sad reci da je komunikacija u vezi, uz malo odmerenosti i takticnosti, NAJBITNIJA. Uvek uspevam da dam do znanja da mi se nesto ne dopada, a da pri tom ne zatezem odnose... Zato, iako mozda i jesam, nemam osecaj da sam ljubomoran...
                    Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

                    Comment


                    • #11
                      what's mine is mine .... to mine moz da ode kad oce ... it's still mine ... cuz ...well, just becouse

                      Comment


                      • #12
                        leče se te dečje bolesti....ako je to - TO..

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana MindTool Pogledaj Post
                          what's mine is mine .... to mine moz da ode kad oce ... it's still mine ... cuz ...well, just becouse
                          ... Mine - engl. MINA! ... ne bi ja bio blizu kad to... ode!
                          Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

                          Comment


                          • #14
                            da, ovo i jeste iz Mapetovaca:
                            - Look it's mine! (ugleda minu na plaži)
                            - No! It's mine! It's mine!"

                            Comment


                            • #15
                              Ona kaze ti si ljubomoran:
                              *zato sto ti smeta kad kazem idem na kafu sa nekim koga nikad nisam videla (a njemu je ckapi pred ocima i dan i noc, a ona je sva napicena)
                              *zato sto ti smeta da idem sa sefom na poslovni put, 15 dana
                              *zato sto ti smeta da chatujem i flertujem po netu
                              *zato sto si nesiguran i time pokazujes da me nisi vredan bla bla bla, truch
                              *zato sto u svemu nalazis neku ljubomoru

                              a ja kazem:
                              Ako te neko voli, i ako te neko ceni i postuje...jel treba da bude nesikren i kaze:
                              *Idi draga sa onom kurcinom i pij kafu
                              *Idi sa sefom na more a ako te prisloni dva tri puta posle vecere sa malo vise vina, ma nema veze draga mis e volimo
                              *I kad mi sve to kazes da je normalno, onda mi sve ostalo postaje nenormalno, pa i chat, i intrernet, sve....sve se okrece i vrti zbog tih stavova
                              *'Draga' moja najdi ti boodalu koja ce te voleti i dati svu tu slobodu....taj ce zabosti qrac u prvu slobonu roopu...a srce ti dati nikad nece jer ko voli on neke stvari jednostavno ne moze da prihvati (bolje koopi plasticnog frenda na baterije)
                              ljubomora i ljubav na zalost idu zajedno, hteli vi ili ne to priznati

                              Ljudi koji nemaju ljubomoru verovatno imaju neku kravu koju niko ne bi ni okom osamario, ili lazete sami sebe kad je rec o slicnim situacijama (moje skromno misljenje)

                              Ja jesam ljubomoran po svemu sudeci, a ako sam bolesno ljubomoran imajuci u vidu prilozeno onda sam bolestan i boli me qrac

                              Onda zelim naci bolesnu kao ja, pa da bolujemo

                              Samo kakite bre

                              Comment

                              Working...
                              X