Objava

Collapse
No announcement yet.

Prostitucija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prostitucija

    Prostitucija je na nasim prostorima ilegalna, i o njoj se ne govori ili se govori vrlo retko, a uglavnom je vezana uz organizirani kriminal, trgovinu ljudima i drogu.
    Iako ne postoje sluzbeni podaci,zarada od prostitucije je ogromna...
    Zadnjih godinu dana su neke politicke stranke i nevladine organizacije, uglavnom zenske, pokrenule pitanje o prostituciji, tj. na koji nacin je legalizirati ili bar pronaci model slican drugim zapadnim zemljama koje su prostituciju vise ili manje, strpale u odredjene zakonske okvire s ciljem smanjivanja iste...
    Zanima me smatrate li da bi legalizaciom u tom smislu bio postignut napredak, tj. bi li se na taj nacin prostitucija smanjila, i zanima me koji je po vama glavni uzrok prostitucije; je li to posledica drustvene izopacenosti ili neceg drugog?

  • #2
    Mislim da bi se legalizacijom prostitucije na prvom mestu smanjilo nasilje nad osobama kako muskim, tako i zenskim, tj. mislim da bi se procentualno smanjio broj silovanja, naravno mislim da bi kao u Turskoj to trebali uraditi u saradnji sa policijom - najpre te policajci pretresu - da ne nosis oruzje, drogu ili nesto drugo cime bi mogao/la ugroziti neciji zivot a zatim te lepo puste u ulicu gde biras ili budes izabran/a, s tom razlikom sto bih ja tu dodao da onaj koji planira da sebe na taj nacin zadovolji - mora pre ulaska kod prodavaca sexa imati uredne nalaze od lekara - da nema neku polno prenosivu bolest ili koju drugu.

    Da li je to posledica ljudske izopacenosti ? - ne znam da li bi se stari Grci ili pak Rimljani ili koji drugi slozili s tim ? ono sto je sada nemoralno - nekada se smatralo poptpuno normalnim ( moralnim ), kao sto ce za 200, 300 ili 560g za nas reci da smo bili previse moralni ili nemoralni. Svi smo mi individue za sebe i svi imamo fantazije i nema niceg loseg u tome - Hocu reci : da je brak kao institucija lepa stvar kao i ideja da sa nekom osobom provedes celi zivot ali sta ako ta osoba tebe ne zadovoljava vise a ne zeli da uradi nista po tom pitanju ? - hocete li postati isfrustrirani, nezadovoljni sobom i ispoljavati tu isfrustriranost na vise nacina? Culi ste 100 puta do sad - ujeda danas ko azdaja mora da joj/mora da mu zena nije dala sinoc, ne diraj ga / je . Opet s psiholoskog aspekta svaka jedinka zeli da vlada i ,,prevara'' je u sustini izrazavanje bunta ,neslaganja, i onda ona strana koja je prevarena kaznjava drugu sranu svesno ili ne, u cilju postizanja vlasti.

    Opet legalizacija prodavaca sexa - bi otvorila mnoga radna mesta, evo ja bih mogao da se zaposlim spojis lepo sa korisnim

    Comment


    • #3
      - Karolina Otero / Caroline Otéro/ (+ 1965), poznata kao " Lepa Otero", umrla od srca u 97-oj godini, u Nici, pre toga prokockavši svo svoje bogatstvo;

      - Apolonija Sabatje / Apollonie Sabtier/(+ 1822), poznata kao " Predsednica", kao vrlo bogata umrla u 68-oj godini;

      - Margerita Belanže / Marguerite Bellanger/(+ 1886), bivša Napoleonova miljenica, umrla kao bogata zemljoposednica u 46-oj godini, usled ugruka krvi u plućima, prilikom obilaska svojih poseda;

      - Alisa Ozi / Alice Ozy/(+ 1893), umrla u 72-oj godini, ostavivši svoje bogatstvo koje je iznosilo više od tri miliona franaka jednom dobrotvornom društvu;

      one su samo neke od najpoznatijih prostituki.......

      prostitucija je losa, to bese pitanje ?

      Comment


      • #4
        Prostitutke bi trebalo da budu službenice ministarstva prosvete ili zdravlja, i da budu plaćene iz budžeta.
        Njihova delatnost je edukativno-terapeutska, i mora im društvo dati prava kao i drugim prosvetnim ili zdravstvenim radnicima.

        Comment


        • #5
          da i da se zaposle kod mene u skoli , po statistikama : 2 profesije prednjace u da ih tako nazoven ,, neverstvima " na prvom mestu je zdravstvo a na drugom prosveta , tako da se u potunosti slazem sa onim sto si rekao, ma iz skole ne bi izbijao!

          Comment


          • #6
            Tako bi ponuda bila veća, što znači da bi i cena pala!

            Comment


            • #7
              Ja missim da su qrve postenije od nasih doktora, policajaca....qrva bar odradi ono za sta je placena, a ovi nasi u drzavnim institucijama....to su lopovi-lihvari-lezilebovici...vise cenim picajzle nego njih iskren da budem

              A ako mene pitate ja bih prostituciju legalizovao, sto tamo neki pajser s dve zile u wugla (pimpich-podvodach) da zgrce pare....bolje u budzet, da radnice koju srecu dele pacenicima (qrve) imaju i zdravstveno osiguranje pa da vidim onda doktore kako ce qrvu zaebati kad dodje na pregled...da im ona pokloni 100eur da bi nesto....!?

              Comment


              • #8
                Da se pitam,legalizovala bih prostituciju i tim zenama dala pravnu,zdravstvenu i socijalnu zastitu.
                Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                Comment


                • #9
                  Jedini razlog zasto su nasi poslanici za legalizovanje moze biti sto su cesto njih stavljali po stampi kao goste javnih kuca, pa ne bi da krse zakon. A verovatno ce mafija da im placa dobar reket.

                  U Britaniji koja vazi za uredjenu zemlju, najmanje pola prostitutki radi pod prinudom, i nikada ne budu ni placene za to! Pola tih devojaka su neka sirotinja iz Moldavije, Ukrajine..... kojima su obecali poslove po kaficima, buticima, a onda ih samo zatocili u sobe i dovode im musterije. Cak i onima koje dobrovoljno rade, na kraju ne plate nista, jer nemaju legalne papire i ne mogu nikome da se zale.


                  Bila je jedna dobra emisija na eksploreru, gde su govorili da je to najveca laz da se prostitucija legalizovanjem dovodi pod zakonske okvire. Cak pocinje posle toga da buja.
                  If you hate me, you’re the looser, not me

                  Comment


                  • #10
                    Još jedna od izopačenosti sa Zapada... prostitucija.
                    Al' ko voli da radi taj posao- neka radi i plaća doprinose. A one/oni koje to neće, neka budu sa one strane zakona, neka se prodaju za 'ter' belog ili dopunu za mob.
                    Previše mi saosećanja pokazujemo prema onima koji nemaju ni malo samopoštovanja.
                    Neki dan na Javnom servisu emisija o belom roblju... Dve devojke od 16g. sa juga Srbije prijavile se u 'agenciju' da im nađu posao... Oni ih uveli u biznis da igraju uz vertikalnu šipku, a zatim i u kurvanje. Njih dve spojile korist i zadovoljstvo. A kući su lagale svojima da rade neki OK posao... Onda su preprodate i negde na Kosovo odvedene.
                    I sada su im krive te 'agencije' i kriminalci, a ove dve kučkice same svojevoljno ušle u sve to.
                    Dok im je bila slatka zarada, onda su ćutale i lagale roditelje; a kad su preprodate- onda glume jadne naivne devojčice koje su zlikovci zavrbovali...

                    Comment


                    • #11
                      @'Hard'candy
                      Mislim da gresis da je to doslo sa 'zapada', to je najstariji zanat za koje covecanstvo zna

                      Ja mislim da nije nista prljaviji zanat od recimo posla nekih sekretarica koje gazda goozi kad mu volja....
                      Lepo cura kaze tarifu, njeno medjunozje pa ko voli brate nek izvoli....ja samo nisam za to da neki tamo pimpeci uzimaju % od toga, e to je 'prljava' para ako mene pitas, nit oro nit kopo a uzo pare

                      Prostitucije je bilo i bice je dok je covek covek, isto kao alavo svinjce...ne pita nista neg trci na splacine i skichiiiiii
                      Tako i ljudi koji imaju para, ebu qrve jer za bolje i nisu, ali kao sto rekoh ko voli nek izvoli

                      Zanat ko zanat, ako malo bolje razmislis

                      Sto je recimo bolje nositi regal sa 1 na 10 sprat, 1h 10 eur....a qrva uzme za 30 min bar 3x toliko pa ti vidi....sto mene bole uvo sta tamo neka cura siri, dal biceps ili vaginu, brateeee njena stvar

                      Comment


                      • #12
                        mozda bi legalizacija malo smirila stvari sto se nasilja tice ali ja prostituciju nikako nemogu odobriti bez obzira koliko da je losa finansijska situacija

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
                          Još jedna od izopačenosti sa Zapada... prostitucija.
                          ...
                          e hej ajde se prosetaj do Efesa u Maloj Aziji, u Turskoj i prosetaj ulicom najstarijeg zanata na svetu videces da se na ulazu u ulicu nalazi kamen na kome je izrezbarena devojka, srce i stopalo i izbusena jedna rupa , objasnjenje ide ovako : onaj ko hoce da ide ( stopalo ) da vodi ljubav ( srce) sa devojkom u rupu stavi zlatnik i moze uci u ulicu, ......

                          dakle nije nam to doslo sa zapada - pre ce biti da je doslo na zapad, mada i to ne pije vodu, to ti je pojava u svim civilizacijama u kom god hoces remenu,

                          takodje je i kulturna zaostavstina nekih zemalja, kultura, religija, kultova,..... cim nadjem sliku poslacu ti je >

                          Comment


                          • #14
                            postoji 5 vrsta zena!
                            1.djevice-one ne daj nikome
                            2.cure-daju samo decku
                            3.zene-daju samo muzu i ljubavniku
                            4.ku..e-one daju svakome
                            5.proklete ku..e one daju svakome,samo meni ne

                            Comment


                            • #15
                              'prodaja' svoje robe je naravno najstariji zanat, ali to nikakve veze (osim alata i robe) nema sa današnjom prostitucijom koja je više kriminal nego zanimanje.
                              E, TO je uvezeno sa Zapada, i TO ne odobravam!
                              A platiti dami za malo gimnastike je OK, to je kao da je izvedeš par puta na piće... i desi se pomenuta aktivnost. Plaćanje za to je samo 'skraćeni postupak'.

                              Comment

                              Working...
                              X