Objava

Collapse
No announcement yet.

Epidemija gripa H1N1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Epidemija gripa H1N1

    Kako se vi ponasate kad je ovo u pitanju?
    Ja nameravam da sutra kupim masku za lice i malo vise paznje posvetim svom imunitetu

    Kazu da su ovo simptomi ovog gripa:
    Opsta malaksalost
    Suvi kasalj, curenje iz nosa
    Temperatura preko 38.5
    Glavobolje
    Otezano disanje, kad se borite za dah i tome slicno
    [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
    Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?

  • #2
    Kazu da su ovo simptomi ovog gripa:
    Opsta malaksalost
    Suvi kasalj, curenje iz nosa
    Temperatura preko 38.5
    Glavobolje
    Otezano disanje, kad se borite za dah i tome slicno
    __________________
    Ovo su opšti simptomi respiratornih infekcija bilo da su bakterijske ili virusne.
    I simptomi bilo kog drugog gripa.
    Ono što ga diferencira od drugih tipova je izolovani soj virusa koji izaziva ovaj grip.
    __________________

    Comment


    • #3
      Uobičajene nuspojave pri primeni leka Tamiflu:
      muka
      povraćanje
      dijareja
      glavobolja
      vrtoglavica
      malaksalost
      kašalj
      konvulzije i deluzije
      neuropsihijatrijski problemi
      infekcije mozga
      2oo7.godine Japan je zvanično zabranio korišćenje Tamiflu leka u lečenju dece.

      Saveti za prevenciju i podizanje imunitetne spremnosti orgsnizma:
      Optimiziranje vitamina D u organizmu predstavlja dobru strategiju protiv svih infekcija
      Izbacivanje šećera i industrijski preradjene hrane.Šećer smanjuje efikasnost imunog sistema odmah nakon konzumiranja
      Odmaranje i san čine da se revitalizuje organizam
      efikasna strategija protiv stresa
      Uzimanje omega 3 masnih kiselina životinjskog porekla
      Ne uzimati omega 6 masne kiseline iz industrijski preradjene hrane
      Higijena ruku
      Last edited by malanastija; 05-11-09, 03:54.

      Comment


      • #4
        moje licno misljenje

        Citiat člana COCO Pogledaj Post
        Kako se vi ponasate kad je ovo u pitanju?
        Ja nameravam da sutra kupim masku za lice i malo vise paznje posvetim svom imunitetu

        Kazu da su ovo simptomi ovog gripa:
        Opsta malaksalost
        Suvi kasalj, curenje iz nosa
        Temperatura preko 38.5
        Glavobolje
        Otezano disanje, kad se borite za dah i tome slicno
        Mislim da ne treba paniciti ...i stres izaziva pad imuniteta pa smo jos blizi rizicnoj grupi pacijenata.
        Ja , kao i uvek kada vlada sezonski grip pozabavim se svojim imunitetom i koliko mogu sebi dozvolim da budem naspavana i odmorna.Ne ljubakam se sa prijateljima , poznanicima koje dugo nisam videla,pravim razmak oko metar kako me ne bi zapljuvao svako ko mi pridje...
        Novi grip zahvata doni respiratorni trakt(pluca),a sezonski gornje (grlo) zbog cega je H1N1 opasniji za osobe slabijeg imuniteta ...srcane , plucne bolesnike ...
        Ukratko ...malo citamina C ,Cinka sa vit C , cajica ...maskicu na poslu ko radi sa strankama ili pacijentima i bez velikih okupljanja/////uf..pretera ga sad

        ziveli
        Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

        Comment


        • #5
          nije loše i ovo pogledati...

          ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
          sigpic

          Comment


          • #6
            @baby
            glooposti izgubih vreme slusajuci stvar a mislim da se radi o nekoj zaludjenoj zeni koja trazi dlaku u jajetu ako mene neko pita ali sva sreca niko me ne pita

            covecanstvo je uvek bilo suoceno sa slicnim stvarima, nista novo...sva sreca zivimo u doba kad je mnogo lakse boriti se sa ovakvim stvarima

            majka priroda pokusava da nam suzbije broj a mi se borimo portiv toga

            bilo da je virus nastao u laboratoriji ili .... nema to veze jer mi svi i sve oko nas smo proizvod majke prirode tako da je sve oko nas prirodno
            tako kad neko kaze nesto je vestacko neka dva puta razmisli, i najgori nuklearni otpad je u neku ruku prirodan jer ga je covek (jedan od sinova majke prirode) stvorio
            mi smo priroda i sve oko nas je priroda, stvar je u balansu koji je nemoguce odrzati sa vise biliona neartikulisanih i poluobrazovanih kretena kao sto sam ja

            nama treba skinuti chega i vrbovim prutom preko gooze

            ebo vas grip

            Comment


            • #7
              A hoćeš li primiti vakcinu?
              ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
              sigpic

              Comment


              • #8
                ne bih da skrecemo sa teme

                nisam jos razmisljao o tome i nemam stav o vakcini, a ovo malo sto sam cuo mi govori da mislim da je vakcina ipak korisna i da je treba primiti

                ne gledam tv i ne citam novine, imam pametnija posla i kad budem dokon mozda cu pratiti....

                licno smatram da niko nije namerno stvorio pomenuti grip i da ga niko namerno ne siri, stvari se jednostavno dese

                i da se vratim na temu

                ne preduzimam ama bas nista po pitanju gripa, u kontaktu sam dnevno sa stotinama ljudi iz svih slojeva naseg drustva....sta je sudjeno sudjeno je i tome se ne moze pobeci
                ako me ne zakaci grip mozda me zakaci neki auto ili sleper, mozda zemljotres, mozda....sto da preduzimam nesto i stalno mislim o tome...zar treba da zivim kao mis u rupi !?

                najsmesniji su mi ljudi sa maskama kad voze auto a pritom su im zatvoreni prozori, sami u kolima


                boodale

                Comment


                • #9
                  Sto se mene tice , kako god se zvao, nek svrati.. Ako moze on da podnese mene, podnecu i ja njega. Ako ne mogu, svejedno, nek svrati, bolje kod mene neko kod nekog drugog. Ako on ne moze, nek ostavi adresu svraticu ja, bolje ja nego neko drugi. Ako sam mu antipatican e onda nek se nosi, bio sam fin.

                  Comment

                  Working...
                  X