Objava

Collapse
No announcement yet.

Da li uzimate lekove na svoju ruku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Da li ste sam svoj doktor? Da li lecite sami sebe sa lekovima za koje mislite da vam odgovaraju?

  • #2
    hajd sta ti pitas kao da i ne znas da su nasi narodi sa balkanskih prostora vec dokotri u 8 razredu osnovne skole ...bake i deke bi nam bili hirurzi samo da su imali prigodan alat za rad
    Mame i Tate uvijek znaju sta sa nama nije u redu pa tako da u vecini slucajeva mijenjaju pedijatre, farmaceute i doktore opste prakse

    Bake i Deke osim sto su i hirurzi, su takodjer i interniste i specijaliste

    Mama: Jao mama boli me stomak!
    Baka: De te boli sine?
    Mama: Tu u predjelu malog stomaka
    Baka: A nije to nista, evo ti popij 3 zelene i jednu crvenu tabletu odmah...ako ti ne bude bilo bolje, pitacemo Deku

    PS
    Sta ce nama medicinske skole nije mi jasno
    C'era una volta....

    Comment


    • #3
      ....redovno ... ko će da čeka red sa penzionerima...
      ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Koristila sam ih , naravno, kao i svi...No kako postah imuna na sve zivo...to postaje jasno da se i bez pomoci hemije-moze( ne u teshkim bolestima..)....postoje srecom alternative...

        Zato_nista na svoju ruku od lekova,,,,ne zna se kakvu reakciju mogu sa izazovu..

        Comment


        • #5
          Ja ne idem kod doktora, jedino kod zubara, a sam pijem Defrinole, Caffetine i slično.. Ili kad mi roditelji kažu, ili retko kad komšinica koja je lekar..

          Comment


          • #6
            uzimam ih i na svoju ruku i iz mamine ruke

            Comment


            • #7
              Pijem samo andol...i jednom mesečno brufen...

              .............

              Comment


              • #8
                Lopramid, diklofen, fluimicin, kafetin ,neki paracetamol,pentraksil ili dovicin cu uvek uzti na svoju ruku

                Comment


                • #9
                  ne i ne preporucujem nikome sem ovih osnovnih za glavu zub da ne uzimaju sami bez doktora.Medicina je toliko uznapredovala da sada vec proizvodi svasta

                  Comment


                  • #10
                    Lekove ne koristim. Živim zdravo i u skladu sa prirodom, a zdravlje je logičan benefit toga.

                    Comment


                    • #11
                      Strogi sam protivnik uzimanja lekova na svoju ruku. Ipak ne treba svakakvu hemiju unositi u organizam a nisi ni svestan koliko to moze da bude stetno za zdravlje.

                      Inace najbolji prirodni lekovi su voce,povrce i samo zdrava hrana bez masnoca i slatkisa

                      Comment


                      • #12
                        Rapten-K određenih dana u mesecu, ako baš mora, a posle tih dana malo gvožđa u tabletama

                        Aspirin, andol, ponekad, baš retko

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana mackica_666 Pogledaj Post
                          Strogi sam protivnik uzimanja lekova na svoju ruku. Ipak ne treba svakakvu hemiju unositi u organizam a nisi ni svestan koliko to moze da bude stetno za zdravlje.

                          Inace najbolji prirodni lekovi su voce,povrce i samo zdrava hrana bez masnoca i slatkisa
                          [MP3]http://www.irishtimespubny.com/clocks.mp3[/MP3]

                          Comment


                          • #14
                            bensedin i jos tako nesto.......ne mogu bez toga
                            naravno, na svoju ruku
                            trebalo bi da posetim psihijatra

                            ===========
                            :axxo:

                            Comment


                            • #15
                              Odredjeni lekovi mogu da se uzimaju na svoju ruku kao sto su Andol, Aspirin, Brufen itd. Medjutim kod tih lekova treba voditi racuna da se ne uzimaju na prazan stomak jer mogu da izazovu ostecenje zeludacne sluzokoze sto kasnije moze da ima cir kao posledicu.


                              Narocito me uzasava kad cujem da je neko uzimao antibiotike na svoju ruku, pa jos nije ispostovao punu terapijsku proceduru i popio par kapsula do pola table.... to za posledicu moze da ima stvaranje rezistentnih sojeva bakterija ili narusavanje crevne flore.

                              Comment

                              Working...
                              X