Objava

Collapse
No announcement yet.

Mozda zanimljivo za neke nove klince, sve igre koje smo mi "matori igrali nekada"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mozda zanimljivo za neke nove klince, sve igre koje smo mi "matori igrali nekada"

    Cega smo se sve igrali 50-60-70-80-90tih god, napisite sto detaljnije pravila takve igre koja bi ostala evo i ovde zabelezena kako bi neki novi klinci videli da nije sve na racunaru i slicnim stvarima. Ima necega i u onome medju samim ljudima, tj decom koja se skupe na cistom vazduhu i igraju

    Recimo, mislim da je svima vama vrlo dobro poznata igra zvana "zmurke"

    Na neki nacin se odredi ko ce da zmuri, on se okrene licem ka drvetu ili zidu a oci prekrije dlanovima i naglas polako broji do 10..... i krece u potragu
    Koga prvog nadje taj se syebo jer sledeci ide da zmuri i tako u krug

    Naravno cesto klinci odrede neke granice, da ne bi neki zevzek otrcao na drugi kra grada sto se meni jednom desilo

    Last edited by goxy30; 21-11-11, 23:26.

  • #2
    Trule Kobile

    Skupi se drustvo pa resi da jasu jedni druge

    Ako se dobro secam, podelimo se u dve grupe, i odredi se neko ko ce da bude “zid”
    Zid je lik koji ce da stoji uz neko drvo ili zid ili…nesto cvrsto I da pridrzava glavu prvome …

    Dakle baca se novcic i grupa koja izgubi ide da se postavi uz zid, prvi stavlja glavu u predelu medjunozja onome koji je odredjen za “zid” a on mu pridrzava glavu, iza njega pod noge mu postavlja glavu sledeci i tako redom
    Ekipa koja je imala vise srece skace na nesretnike koji izigravaju kobilu i pokusava da ih slomi, skacu jedan po jedan i imaju za cilj jednog nesretnika na koga ce svi nagrnuti kako bi on popustio i pao
    Kad svi skoce broji se do deset a u tih deset sekundi ovi skacu ko sumanuti po njima (ne smeju da dodiruju zemlju) kako bi syebali ove ispod

    Ako se ovi mucenici ispod ne slome onda oni imaju sansu u sledecem krugu da jasu , ako neko iz ekipe koja jase padne na zemlju ta ekipa gubi i odmah se prekida i ovi sto su jahani idu da se spremaju da jasu
    Toliko o truloj kobili, to je nama nekada bila omiljena igra, bili smo klinci a to nam je bio prvi kontakt sa bilo kakavim jahanjem

    Comment

    Working...
    X