Objava

Collapse
No announcement yet.

Sta sve pravite od dunja, 1001 recept!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta sve pravite od dunja, 1001 recept!?

    Evo danass mi se nesto prijele dunje, odem kupim 2kg i resim da napravim slatko od dunja posto nema ko drugi da mi napravi

    Recept cu postovati odmah ispod, a mogli bi i vi neki vas (od dunja)...samo budite detaljni jerbo moz se desi da neko ko ne zna nista o kuvanju pozeli da spremi nesto po vasem receptu (recimo neki retard kao sto sam ja)

  • #2

    Slatko od dunja
    Evo recepta za kolicinu od 2kg dunja:
    Neophodno
    2kg dunja
    2kg secera
    limuntus po zelji (ja nisam stavljao ali za ovu kolicinu max nekih 10-15gr)
    oko pola litre vode(nesto manje)
    i dublja serpa
    _______________
    Secer sipati u dublju serpu, preliti sa nekih 1/2l vode i staviti da se istopi, tj da prokljuca na vatri
    Cim probije prvi kljuc smanjiti "vatru"

    Posto je ta nezdrava kolicina secera prokljucala u nju ubaciti izrendane dunje koje ste prethodno oljustili naravno

    Sve da lagano kljuca dok ona voda ne ispari, tj dok ne postane dovoljno gusto
    Da proverite da li je slatko gotovo uradite sledece, izvadite jednu kasiku u manji sud i ostavite da se malo ohladi, ukoliko se sve lepo steglo i ne razliva se isuvise gotovo je

    Slatko ostaviti da se ohladi a potom ga sipati u tegle, tegle ne zatvarati do jutra ili dok se slatko potpuno ne ohladi

    Mozete dodati i orahe, limun ili sta vec...(ja nisam nista)
    Last edited by COCO; 12-11-09, 08:35.

    Comment


    • #3
      Kompot od dunja

      Potrebno
      oko 5 dunja
      3 sipke vanile
      200gr žutog secera
      1 limun (iscedjen)
      150ml belog vina
      1 kasicica karanfilica
      300ml vode


      Dunje oljustiti, ocistiti, iseci na kriške i preliti sokom od limuna. Izmesati vodu, secer, karanfilic, isecenu i ociscenu sipku vanile, vino i staviti da provri. Dodati pripremljene kriske dunja, smanjiti temperaturu i kuvati oko 5 min. Izvaditi dunje, a tečnost kuvati jos 10-12 min. Dunje naredjati u ciste tegle, preliti vrucim sirupom i zatvoriti u tegle da stoje. Tegle sa kompotom ostaviti na hladno mesto (ne u frižider) da odstoje.
      [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
      Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?

      Comment


      • #4
        Od maslaca, secera, jaja i brasna pomesanog s praskom za pecivo umesite glatko testo. Ostavite ga u frizideru nekoliko sati.
        Testo razvaljajte i stavite u okrugli kalup (ø 30 cm) te ga premazite dzemom.
        Preko dzema rasporedite naribane dunje koje ste nakapali limunovim sokom.
        Pecite u pecnici zagrijanoj na 180°C 20 minuta.
        Pospite ljesnjacima i vanilin secerom, pa pecite jos 10 minuta.

        Posluzite kolas narezan na kriske i pospite secerom u prahu.

        Comment


        • #5


          Liker od dunja

          1 kg. dunja
          1 litar rakije
          350 gr. šećera
          1 štapić cimeta

          Dunje samo obrisete ubrusom,ne smeju se prati.
          Oljustite ih pazljivo jer se koristi i kora i te korice stavite u teglu gde ste prethodno sipali rakiju.
          Hermeticki zatvorite i ostavite da stoji na suvom i tamnom mestu 6-7 nedelja na sobnoj temperaturi.
          Kad to prodje,otvorite teglu. Secer da stavite u 4dl vode i to da provri.
          Dodajte cimetov stapic i neka vri jos 10 minuta.
          Izvadite stapic i ohladite sirup.
          Ohladjen sirup sipajte u teglu,promesajte i procedite.
          Sipajte liker u manjim flasicama i konzumirajte.
          Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

          Comment

          Working...
          X