Objava

Collapse
No announcement yet.

Nasa hrana skuplja od hrane u EU ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasa hrana skuplja od hrane u EU ???

    Nisam siguran da li je ovoj temi mesto medju politickim temama ili ovde gde je postavljam, ali posto je rec o hrani nek bude ovde
    Danas kupujem neke stvari u "ideji" i naletim na "zdenka" sir made in Austria....ma reko ja nemam pare za to kad ono....3 pakovanja od 140gr samo 219din
    E sad meni nije bas jasno kako sir iz Austrije moze biti jeftiniji od naseg jer je kod nas najjeftinija zdenka nesto preko 100din za jedno pakovanje od 140gr ???
    Kupio sam pomenuti sir i zaista ni jedna nasa zdenka mu nije ni za prici, na taj sir je placen transport, carina, troskovi spedicije, skladistenja...a opet je jeftiniji od naseg???
    Idem dalje i naletim na italijanske virsle koje se prodaju po istovetnoj ceni kao nase("wudy" proizvodjac. AIA s.p.a, Martino Buon Albergo, Italija)....e pa Srbijo treba te ebati kad si dala majmunima da je vode, par biznismena i qrvi politicara i eto nama skuplje hrane....stidi se Srbijo jer dobar deo naraoda gladuje
    A vas koji trgujete hranom, ili vi sto drzite monopol nad odredjenim proizvodima/sirovinama...vama nek je sve.....nek kazu ovi sto gladuju sta da vas snadje, ja necu pi..da vam mat...na!


    Imate li vi neki primer?

  • #2
    danas sam kupio neki makedonski kulen on je po 1kg 650din, nisam mogao da verujem, reko neko djubre....
    kupim 200gr reko da vidim sta je, iako vrlo retko jedem kulen ima dana...

    odem kuci i esednem, otvorim prozor da frljnem odma ako nije dobar, ima dole kucica i macica pa nek kooposaju sranje sve mislim


    probam nit losiji, nit bolji od domacih,, probam opet, pa jbte odlican

    znaci uvozni duplo jeftiniji (ili skoro duplo) od domaceg

    eto ko nas krade i kako, lopovi piz*** im mat*** kradu sirotinju, napolje izvoze i prodaju jeftinije
    necete verovati mnogi nasi proizvodi su jeftiniji preko (transport-carina....) nego kod nas, a tamo je jos i jaci standard

    dakle gde ja zivim

    Comment


    • #3
      Re: Nasa hrana skuplja od hrane u EU ???

      Drugar je bio u Frankfurtu martu 10 dana doneo je na desetine slika iz njihovih prodavnica slke artikala i cene.Sve sto je slikao skuplje je kod nas verovali ili ne 100%.Pazi nije 10% nego 100% i vise.Jedino cigare su skuplje.Pazi ....ti na nas standard takve cene.
      Trenutno sam u CG i hrana je jeftinija nego kod nas pogotovo nasi proizvodi kod njih.Ulje seecer su isti.

      Da je nama svest o zivotu kao kod Grka i da imamamo karakter kao narod trebalo bi da se po 10 dana svaki lanac hipermarketa totalno bojkotuje ne ulaskom i ne kupovinom u njima.10 dana IDEA pa 10 dana MAXI,pa RODA,pa INTEREX,pa TEMPO.To su udruzena gamad za dranje koze ljudima.Udruzenju se treba suprodstaviti udruzenjem.Sledeci krug bi bio mesec dana pa nek izvole drzati cene.
      A o INFOSTANU da ne govorim njima ne uplatiti ni dinar dok ne skinu cene na nivo naseg standarda.Tako i za struju mada nas tu mogu ka..ti sa iskljucenjem.Mada kada bi se videla uspesnost bojkota verovatno bi se dobro zamislili.
      Bem ti zemlju gde zadnja dva predsednika zemlje ukojoj zivim se hvali kako smo idealna drzava za strane investicije zbog jeftine radne snage.Ljigavo da ne moze biti ljigavije.

      Malo sam rasirio temu na politiku ali sta ces kada nam je sve stvar politike.
      Last edited by ediedi; 24-07-13, 08:08.

      Comment


      • #4
        Re: Nasa hrana skuplja od hrane u EU ???

        ma bezobrazluk na sve strane

        evo recimo ja jutros odem do pekare [inace izbegavam] ...mali oce da uzme neshto pa ajde reko posto retko idemo u te prodavnice otrova udjemo...uzmem 300gr koktel kifilca i dve kifle i to me kostalo 240din dakleeeee uzas pa to je +2eur pa za te pare mogu isto ili i vise da kupim u bilo kojoj zemlji u evropi [ne govorim o rsstoranima i slicno]

        dakle imamo sve skuplje, bagra se bogati a narod grca, gladuje i muci se

        iskreno razmisljam da prodam sve sta imam i odem sto dalje, nedavno mi je prijatelj isto tako razocaran u sve posto se vratio iz inostranstva i ulozio pare ovde, osnovao porodicu...sad ih je sve spakovao i lepo promenio kontinent, prodao je sve, rece necu nista da ostavim da se ne bih zaebo jednog dana pa da se opet vratim

        sad namerava i drzavljanstva da se odrekne, i ne zameram mu...

        ljudi ove bajke sto nam prosipaju na tv-u o tome kako se bore protiv korupcije, kriminala, ovoga onoga, verujte sve je isto kao ranije cak je i gore sto mozete svi da osetite nema to veze sa tzv svetskom ekonomskom krizom vec sa time kako i sta se radi, ko se i kako bogati i na osnovu cega dok neko nema pare za hranu neko razmislja kako ce da kupi novi auto ili kucu negde kraj mora a sve sa parama koje je stekao na ledjima ovog naroda i kradjom

        Comment


        • #5
          Re: Nasa hrana skuplja od hrane u EU ???

          malopre bio do Vera

          gledam da uzmem neki kackavalj, pravim malom sendviche pa...
          gledam nenormalne cene 800din 900din... po kg i to sve domaci kao jeftiniji

          i vidim neki nemacki, gauda, nesto preko 600din po kg

          i uzmem odmah pola kg...odem kuci i odusevim se ladno bolji od domacih i to dosta bolji...

          e sad razmislite, taj sir je presao toliko km da stigne ovde, ima dodatne troskove ....a jeftiniji od domacih, da ne pominjemo tu standard i ostalo...da ne pominjemo da kod nas otkupljuju mleko po nekim smesni cenama, da ne pominjemo to da je radna snaga u nemackoj skuplja ... a ipak je jeftiniji sir...znaci pljackaju nas samo tako

          nama treba ustanak, pobiti govna, oduzeti svu imovinu svima, svako ko ima vise od dva stana oduzeti, svako ko ima vise od dva automobila oduzeti, imovinu preko 100hilj eur, pogasiti sve privatne firme, sve u drustvenu svojinu, uvesti neku vrstu liberalnog komunizam.... i da vidite kako narod nece da gladuje...a ne da gledam ljude ispred ulaza kako preturaju po kantama

          SRAMOTA
          Last edited by goxy30; 15-01-14, 17:46.

          Comment

          Working...
          X