Objava

Collapse
No announcement yet.

Kuvano vino

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kuvano vino

    Zanima me dobar recept za kuvano vino ...

    ---------- Post dodat u 15:27 ---------- Prethodni post je bio napisan u 15:23 ----------

    Danas oprobah jedan, nije loše mada bih probala ukoliko imate bolji...

    3-4dl. vode,
    par karanilića,
    cimet,
    vanila,
    kriška limuna (u nekim receptima stoji kora limuna ili pomorandže)
    može i kašika šećera, ali kako je moje vino bilo slatko to nije bilo potrebno.
    Kuvati da proključa.
    Uliti 5dl. do 1l. vina (zavisi od ukusa).
    Kuvati da ne provri.
    ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
    sigpic

  • #2
    ja sam mislio da se crno vino samo skuva i doda malo secera(dame bi ponekad dodavale cimet ako bi ga bilo), tako moji to rade preko 100god

    uvek je bilo bitno da vino bude kvalitetno, jer dzaba ti recept ako je vino lose

    ali nije lose cuti nesto novo

    elem baby kad trazis na google ukucaj samo "mulled wine" i nacices gomilu recepata

    Comment


    • #3
      elem goxy neću da googlam nego lepo daj ovde recepte da napravimo zbirku pa da ih oprobamo
      ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
      sigpic

      Comment


      • #4
        i ja sa pribegla proverenom receptu -otisla drugaru koji me je ugostio

        Comment


        • #5
          U sud od 2l sipati 0,5 l vode i 0,7dl šećera. Kad proključa, dodati po 1 kesicu čaja od hibiskusa i čaja od šipka,
          6-7 začinskih karanfilčića. Posle 10-ak minuta dosuti 1l crvenog vina i kuvati na srednjoj temperaturi. Dok vri, obavezno skidati penu kašikom. Kuvano je kad prestane da peni, posle otprilike 10-ak minuta od dodavanja vina.

          Po želji možete dodati cimet, anis ili neki drugi začin, mada je i ovako pripremljeno odlično.

          Comment

          Working...
          X