Objava

Collapse
No announcement yet.

Palacinke od heljdinog brasna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Palacinke od heljdinog brasna

    Ove palacinke su zdrave, heljda:
    Nema glutena
    Lako svarljivi proteini
    Visok nivo "rutina" koji pomaze pri lecenju visokog krvnog pritiska
    Nije alergen
    Dijabeticari mogu da ih jedu
    Heljda raste brzo tako da se uglavnom i ne koriste pesticidi za nju, cak nema potrebe da trazite organsku ako vodite racuna o tome
    Hrana od heljde "greje" tako da je odlicna i tokom zime za one koji drze dijete
    Odlicna je i za ljude koji imaju problem sa zadrzavanjem vode u organizmu
    Odlicna hrana kad je rec o bilo kojoj vrsti dijete, tj vecina dijeta

    Priprema palacinki, neophodno:
    150-200gr brasna od heljde.
    Kokosovo ulje, najbolje organsko. Organsko ulje je uvek stegnuto i belo, nemojte kupovati ako je u tecnom stanju.
    1 mala kasicica sode bikarbone.
    1 jaje.
    1 do 2 male kasicice cimeta
    Voda


    Pripremate kao i obicne palacinke, prvo umutite jaje a onda dodajte sve ostalo i mesajte dodavajucu vodu sve dok se ne postigne odgovarajuca gustina. Recimo odgovarajuca gustina je kada iz kutlace sipate smesu na visini od 40-50cm i ona ne prska vec se samo lagano sliva.
    Palacinke spremate na kokosovom ulju zbog arome kao i zbog vaseg zdravlja, kokosovo ulje je poznato kao odlicno antibakterijsko sredstvo, pospesuje imunitet, i jos mnogo toga.

    Ja probala, odlicne su. Mozete ih puniti sa cime zelite ja licno volim sa jagodama ili malinama.

    Last edited by COCO; 18-05-13, 10:29.
    [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
    Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?
Working...
X