Objava

Collapse
No announcement yet.

Kokteli

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Joj ja sam skoro pila neki koktel ali zaista ne znam sastojke...pa ako neko zna i razume se volela bih da mi kaze
    Koktel se zove bure ili barut...jedno od ta dva ima sigurno belo vino u sebi i sprite a ostalo ne znam...mada je extra

    Comment


    • #17

      Comment


      • #18
        Dobro bre hani ja se ponadala da znash recept za moj misteriozni koktel a ti mi turash pacovchici

        Comment


        • #19
          Ajoooj Plavkic...pa otkud ta slicica tu?...Mora da je greskom stigla na ovo mesto...nema razloga da tu bude...ccc swasta!..

          Plavkice taj koktel sa belim vinom i sprajtom josh nisam nashla...nadam se da postoji...iako su vecinom kokteli sa zestokim picima,vina retko...

          Comment


          • #20
            Kokteli za svaki horoskopski znak

            Kokteli za svaki horoskopski znak

            Ako želite da organizujete veče za pamćenje, potrudite se da pogodite svačiji ukus, pripremajući ukusne koktele po sledećim receptima

            Ovan

            Ovnovi obožavaju sve što je skupo. Za njih je idealan svaki koktel koji u sebi ima skupo vino ili šampanjac.
            Recept: Jednu breskvu ili nektarinu izmešajte u mikseru s jednakom količinom mrvljenog leda. Prelijte šampanjcem i poslužite.

            Bik
            Bikovi, od svih znakova Zodijaka, najviše uživaju u hrani. Pravi su gurmani pa je bitno da su kokteli namenjeni njima punog ukusa.
            Recept: U čašu natrpajte sveže jagode i dodajte kašiku šećera u prahu, zatim prelijte slatkim vinom. Do služenja držite u frižideru, ali najmanje tri sata.

            Blizanci
            Blizanci su vizuelni tipovi, pa za njih pripremite koktele koji lepo izgledaju.
            Recept: Pomešajte istu količinu voćnog čaja, sirupa od mandarine i piva i dodajte naseckano u kockice sveže voće po želji. Do služenja držite u frižideru.

            Rak
            Rakovima je bitna punoća ukusa, ali i miris. Oni će uživati u jačim koktelima.
            Recept: Istu količinu votke, likera od mentola, soka od limuna, sirupa od limuna i kisele vode pomešajte i poslužite s ledom.

            Lav
            Lavovi vole sve što je glamurozno, skupo i u trendu, pa bi takvi trebalo da budu i kokteli za njih.
            Recept: Prelistajte novine i pogledajte koje koktele piju trenutno zvezde na zabavama. To će biti dobitna kombinacija za njih.

            Devica
            Devicama je vrlo teško ugoditi jer su izbirljive. Koktel za njih bi trebalo da bude jednostavan, ali pažljivo pripremljen.
            Recept: Čašu kisele vode pomešajte sa sveže isceđenim sokom jedne pomorandže. Dodajte dozu ruma i poslužite sa mrvljenim ledom.

            Vaga
            Za vage je važno da koktel lepo izgleda i da je u šarenim bojama. Posebnu pažnju posvetite i ukrašavanju.
            Recept: Pomešajte istu količinu belog vina, votke, dodajte malo sirupa od pomorandže. Poslužite s ledom i ukrasite višnjama, jagodama ili nekim drugim voćem.

            Škorpija

            Mistične škorpije vole i mistične koktele. Njihove koktele nemojte da mešate, nego sastojke slažite jedan na drugi. Što su kokteli jači, to su bolji za Škorpije.
            Recept: U visoku čašu sipajte ovim redosledom rum, džin, liker od nane i šampanjac. Nemojte da mešate sastojke.

            Strelac
            Strelci takođe vole slojevitost. Za njih pripremite komplikovane koktele, ali ostavite neka se vidi vaš trud.
            Recept: U čašu stavite par jagoda, kuglu sladoleda, i prelijte šampanjcem. Poslužite odmah.

            Jarac
            Jarci vole proverene recepte i retko su raspoloženi za eksperimentisanje.
            Recept: Za njih recept potražite u najtradicionalnijoj knjizi s receptima ili im poslužite džin tonik, đus votku i sl.

            Vodolije
            Vodolije rado eksperimentišu, pa će probati sve što im ponudite. Slobodno eksperimentišite sa raznim mešavinama.
            Recept: Viski pomešajte sa sokom sveže isceđenog limuna, jedne pomorandže, a zatim dodajte tonik.

            Ribe
            Ribama pripremite voćne koktele, ali dodajte neki egzotičan sastojak da bi morali da pogađaju. Zaintrigirajte im maštu.
            Recept: Dinju ili lubenicu isecite na kockice i ohladite ih, zatim prelijte rumom, likerom od kokosa i sa malo sirupa od jagode. Po želji razblažite koktel kiselom vodom i ledom.


            Last edited by Hannah; 09-02-09, 04:35.

            Comment


            • #21
              Devica
              Devicama je vrlo teško ugoditi jer su izbirljive. Koktel za njih bi trebalo da bude jednostavan, ali pažljivo pripremljen.
              Recept: Čašu kisele vode pomešajte sa sveže isceđenim sokom jedne pomorandže. Dodajte dozu ruma i poslužite sa mrvljenim ledom.
              uplashih se dok ne stigoh do ruma

              Comment


              • #22
                hehe...Plavkice...mozesh da kombinujesh i sa koktelom -u podznaku svom...

                Comment


                • #23
                  Recept: Pomešajte istu količinu belog vina, votke, dodajte malo sirupa od pomorandže. Poslužite s ledom i ukrasite višnjama, jagodama ili nekim drugim voćem.
                  Plavkiiiic...jel moze ONAJ recept sto si trazila..da bude U ovom obliku?...MIslim da nije ni malo lose???

                  Comment


                  • #24
                    Eeee moguce da je to ovaj nema narandze kolko se secam ali moguce da je votka uz vino..
                    isprobacu hvala hani

                    Comment


                    • #25
                      Angels kiss
                      irish cream liqueur,half & half,grenadine



                      ---------- Post dodat u 13:15 ---------- Prethodni post je bio u 13:05 ----------

                      Black Russian 3

                      Pripremanje u: Direktno u casi

                      Sastojci: Vodka 2 cl Kahlua 2 cl
                      Opis: U casi preko barske kasike, pazljivo, redom sipati sastojke prema recepturi, voditi racuna da ne dodje do mesanja ili sjedinjavanja istih.

                      Comment


                      • #26
                        moj koktel:
                        sirup od zove razblazen hladnom vodom - 2/3 chashe i 1/3 likera od nane.
                        ne da prija leti mmmmmmmmmmmmmmmm

                        Comment


                        • #27
                          pivo rakija i pepeo

                          Comment

                          Working...
                          X