Objava

Collapse
No announcement yet.

microWorkers saveti razmisljanja iskustva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

    Imam neki osećaj da misliš da se ne znalazim nikako u MW-u. Naprotiv. Engleski znam vrlo dobro. Jednostavno, traži skrinšot dokaza, i poslao sam mu to, samo što ne piše installed, nego инсталирано је.

    Comment


    • #62
      Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

      Citiat člana Bobankonj Pogledaj Post
      Imam neki osećaj da misliš da se ne znalazim nikako u MW-u. Naprotiv. Engleski znam vrlo dobro. Jednostavno, traži skrinšot dokaza, i poslao sam mu to, samo što ne piše installed, nego инсталирано је.
      sada te razumem, nisam bas obracao paznju na taj deo jer je meni sve na engleskom pa me malo zbunilo o cemu pricas...pato sto pise na srpskom nema apsolutno veze (ukoliko ne pise da zadatak nije za srbiju)


      zadatak zavrsen, sad mi nisi jasan zasto ranije nisi napadao te zadatke jer su u sustini najbolji, najbolje su placeni

      Comment


      • #63
        Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

        'Bem li ga, skroz sam i zaboravio da je na tabletu koji majka kao koristi Android.

        Comment


        • #64
          Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

          Moja zarada na MW-u od kraja Januara kada sam se registrovao .Malo sam bio nekativan sada (poslednjih nedelju dana, pa samo 4$ sam zaradio ) Sajt funkcionise super, nikakva prevara, pare stizu uredno u sredu i ponedeljak ujutru

          - - - - - Dodat post - - - - -

          Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
          hmmm mora da postoji razlog, koliko si ukupno zadataka uradio, znaci imas "HG" grupu i imas neke zadatke tamo?

          pogledaj prikacenu slicicu, cisto pokusavam da ti prikazem jer sam siguran da ces imati taj zadatak cim te neko ubaci u tu grupu...nas je tamo onaj ko je pravio zadatak ubacio verovatno zbog broja uradjenih zadataka ili nesto tako...

          ps
          trenutno su dva slicna zadatka tamo, i u svakom moze beskonacno puta da se radi sve dok se sve kolone ne urade unutar excel stranice na google-u....ali je sve vec odradjeno

          Postoji razlog a to je da u HG poslovima postoje grupe Dakle goxy ako se secas dopisivali smo se, ti i ja smo u data collection grupi pored ostalih 275 radnika, i samo mi mozemo videti te zadatke.Ja sam vec uradio od njega jedan zadatak za 4.5$, isto sve, samo je trebalo 500 linka i adresa da mu nadjem, pa me je verovatno ubacio nakon sto je video da sam lepo odradio taj poslic

          Comment


          • #65
            Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

            Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post
            Postoji razlog a to je da u HG poslovima postoje grupe Dakle goxy ako se secas dopisivali smo se, ti i ja smo u data collection grupi pored ostalih 275 radnika, i samo mi mozemo videti te zadatke.Ja sam vec uradio od njega jedan zadatak za 4.5$, isto sve, samo je trebalo 500 linka i adresa da mu nadjem, pa me je verovatno ubacio nakon sto je video da sam lepo odradio taj poslic
            ahaaa pa da ja zaboravih da svako ko zaposljava moze da napravi svoju grupu, to sam totalno smetnuo sa uma
            a da pricali smo se u onom "google spreadsheet-u", pokusao sma da ti otmem par zadataka

            inace nemam pojma sto je mene taj lik zaposlio i sta sam ja za njega to uradio ok pa da me ubaci u tu grupu....

            ja uzmem nekih 5$ nedeljno, ne visim bas preterano tamo, odem obicno uvece i nekih 1h to je sve, ali da ako natrcim na nesto ok kao sto je bilo ovo sa nalazenjem sajtova i emailova onda se zadrzim jer za 1-2min zaradis 0.15$ sto je ok

            pozzz

            Comment


            • #66
              Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

              Svaka čast Marko, dobru kintu zarađuješ na MW.

              Comment


              • #67
                Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post
                Postoji razlog a to je da u HG poslovima postoje grupe Dakle goxy ako se secas dopisivali smo se, ti i ja smo u data collection grupi pored ostalih 275 radnika, i samo mi mozemo videti te zadatke.Ja sam vec uradio od njega jedan zadatak za 4.5$, isto sve, samo je trebalo 500 linka i adresa da mu nadjem, pa me je verovatno ubacio nakon sto je video da sam lepo odradio taj poslic
                u medjuvremenu sam provalio da postoji limit, tj lik koji je postavio zadatak u kome smo se ja i ti upoznali ("Zamoot" mu je nick) zbog silnih prigovora i zalbi drugih clanova postavio je sad da svaki clan moze uraditi max 250 zadataka u onom google-sheet-u (imao sma malu prepisku sa adminom na MW)
                ja reko lik me izbacio sa liste jer sam i ja poceo da osvajam linije te ih radim naknadno ali nisam krsio njegova pravila jer po novim pravilima koliko je objasnio u zadatku ne smes nikako da napises (ili te izbacuje) da si uradio zadatak ("COMPLETE") u onoj poslednjoj koloni ukoliko ga zaista nisu uradio ....ako to radis navodno te shiba sa grupe radnika u koju te je ubacio

                ja sam uradio bas 250 pa je valjda zato


                Citiat člana Bobankonj Pogledaj Post
                Svaka čast Marko, dobru kintu zarađuješ na MW.
                koliko sam provalio sa screenshota iznad on bre brije tamo na MW

                Comment


                • #68
                  Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                  Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                  u medjuvremenu sam provalio da postoji limit, tj lik koji je postavio zadatak u kome smo se ja i ti upoznali ("Zamoot" mu je nick) zbog silnih prigovora i zalbi drugih clanova postavio je sad da svaki clan moze uraditi max 250 zadataka u onom google-sheet-u (imao sma malu prepisku sa adminom na MW)
                  ja reko lik me izbacio sa liste jer sam i ja poceo da osvajam linije te ih radim naknadno ali nisam krsio njegova pravila jer po novim pravilima koliko je objasnio u zadatku ne smes nikako da napises (ili te izbacuje) da si uradio zadatak ("COMPLETE") u onoj poslednjoj koloni ukoliko ga zaista nisu uradio ....ako to radis navodno te shiba sa grupe radnika u koju te je ubacio

                  ja sam uradio bas 250 pa je valjda zato



                  koliko sam provalio sa screenshota iznad on bre brije tamo na MW


                  Ziveo Zamoot Takodje je i za ovaj List 1 task promenio TTR sa 7 na 30, to sam potvrdio sa adminom MW-a.Nego Goxy, jel bio jos neki zadatak od njega posle List 1? Ja sam odradio oko 500 linija i mislim da je oko 200 ocenjeno a ostalih 300 taska non-rated...Videcemo sta ce biti dalje sa tim...

                  Comment


                  • #69
                    Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                    Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post
                    Ziveo Zamoot Takodje je i za ovaj List 1 task promenio TTR sa 7 na 30, to sam potvrdio sa adminom MW-a.Nego Goxy, jel bio jos neki zadatak od njega posle List 1? Ja sam odradio oko 500 linija i mislim da je oko 200 ocenjeno a ostalih 300 taska non-rated...Videcemo sta ce biti dalje sa tim...
                    da "TTR" (Time To Rate) je vise od 7 dana, kako kazes ti verovatno na 30 jer ko ce sve to tamo da isproverava ako uopste neko sve proverava...ja sam primetio da se izgleda provere po broju "Microworkers ID" nekoliko linija i ako su tacne on do drugog "Microworkers ID" sve prihvati kao tacno bez provere....

                    bilo je nekih nedelju dana pre nego sto se pojavila ova poslenja lista "Data Collection: Company Website & Email Address - List 1" ali od ove poslednje nije bilo vise nista...mislim da one nama nestaju ako ispunimo odredjen broj linija...dakle sad je sa 250 linija podignuto na 300 a to menja onaj ko postavlja zadatke u ovom slucaju "Zamoot" ...ja sam recimo imao nekih 230 i kada sam uradio 250 nestade odjednom...ja se razocarao u pm i pisao adminu na MW reko sto me banova jbte...pitao ih o cemu se radi zanimalo me

                    rekose mi da sam kod njega i dalje na spisku radnika za te poslove da ce toga (verovatno) biti jos i da je zadatak aktivan ali kako sam ja uradio 250 sto je limit zadatak je postao nevidljiv za mene...i sutradan se promenilo i vidim tamo je pisalo da je max linija tj zadataka po clanu 300 i kad sam uradio 300 opet nestalo

                    inace t i razbijas tamo ISPLATA OD 97$ i 100$ u roku od nekoliko dana auuuu
                    Last edited by goxy30; 05-11-15, 20:23.

                    Comment


                    • #70
                      Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                      Isplatise sve posle neke 3 nedelje, kad je rec o onim "Data Collection: Company Website & Email Address - List 1" poslicima.
                      Pojavio se neki dan novi, slican ali slabije placen...problem je sto mora da se nadje min 100 emailova i sajtova za "bike shops" u odredjenim regionima/gradovima...ukupno se to placa 4$ sto je prilicno malo ali ako sednes moze da se uradi za manje od 100min

                      Problem sa ovim poslicem je sto se ne postuje vreme koje imas zagarantovano da zavrsisi posao, mene su zeznuli i sva sreca da sam sacuvao posao pre nego sto kliknuh "submit" ...kliknuh submit i ono pise isteklo vreme a pre klika pislo da imam jos +4000 sec ....i ja otvorim ponovo i ono sto sam sacuvao u txt fajlu (jer sam tu radio zadatak) ponovo prekopiram i kliknem "submit"....problem nastao posle jer me upozorili da nisam smeo za drugi grad da ponovo postavim rezultate za prethodni grad te sam se dopisivao sa adminom i na kraju (izgleda) ja bio u pravu

                      nije los poslic, ali ima jos jedna zackoljica, recimo lik postavio "Ottawa" mesto da nadjes 100 prodavnica bicikala...na koju foru, zamisli da moras da nadjes u beogradu koji ima oko 1/5 do 2mil stanovnika (imajuci u vidu da prodavnice imaju sajtove) ....a tamo je u pitanju 0.8 mil stanovnika i kako da nadjes tolike prodavnice....?
                      Nema sanse...tako da ako pocnete proverite da (recimo wikipedija) li ima bar 2-3mil stanovnika, ako je neka metropola onda ok moze da se nadje....ja sam cak i jedan (Vankuver) odradio ali sam poslao zadatak sa samo 80 radnji (emali/website) kako mi ne bi propao rad pa sta bude neka ga oceni i negativno necu da bacim to...nema sanse naci vise od 80

                      Ja sam odradio London, New York, Vancouver, i jos jedan sad zaboravih koji....to sam sacuvao u txt fajlu pa cu kad budem imao vremena kontaktirati neke sajtove da prodam te male "databaze" koje sam napravio...svaki sajt koji se bavi biciklizmom ce biti zainteresovan jer po osnovu ovih podataka moze da privuce posecenost sajtu...dakle ne bacajte ono sto uradite kad je rec o ovome ili slicnim psolovima.

                      ps
                      za oaj "bike shops" zadatak mozete uci pa ako vam ne odgovara grad/mesto mozete samo da ugasite pa opet dok ne nadjete neko bolje naseljeno mesto ali od ponudjenih 30 sad je ostalo samo jos 14 i to manjih mesta a on trazi min 100 emailova/web sajtova sto je preterano
                      Prikačeni fajlovi

                      Comment


                      • #71
                        Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                        Nedavno se pojavilo 30 zadataka u "HG" grupi za nas 280 ako se ne varam, ili je za nas 240.....kako god bilo je neophodno da se sa nekog nemackog sajta za poslove skine naslov posla+ime firme+email+telefon+kontakt ime.
                        Neophodno je prekopirati ove podatke sa jedne od strana koja se zada od "poslodavca" na MW, zadatak je prilicno lak i ja sam ih radio za nekih 30-40min a placalo se 1.75$ po zadatku, 50 linija.

                        Problem je u tome sto od mojih uradjenih 5 samo sam placen za dva jer sam samo dva uspeo da kompletiram, postojao je a ja verujem postoji jos uvek neki problem sa Microworkers interfejsom ta kad kliknes "finish" na kraju interfejs te odbije i kaze da nisi zavrsio zadatak na vreme a meni je ostalo recimo jos +900sec tj oko 15 min viska...doslo mi da slomim vrat nekome odatle ali ...jbg niko ti nije pri ruci.

                        Pocnem da radim drugi i pre klika "finish" sve uslikam kao dokaz za svaki slucaj ali cvrtz tada sve prihvati sto je i bolje. Ali sledeci (3 put) opet sam sve slikao i ne prihvatite im prilozim kao dokaz i cekam odgovor mada verujem da nece da prihvate vec eto izgubih 3 zadatka od 5 koje sam uradio.

                        Mozda nekome bude korisno da zna, kada radite na ovakvom nekom Microworkers polju uvek pre klika "finish" uslikajte sve jer se cesto desava da bude neki problem, meni je bilo i ranije sa slicnim poslicima.

                        Pa se zalite, mozda i bude nesto od toga
                        Prikačeni fajlovi

                        Comment


                        • #72
                          Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                          Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                          Nedavno se pojavilo 30 zadataka u "HG" grupi za nas 280 ako se ne varam, ili je za nas 240.....kako god bilo je neophodno da se sa nekog nemackog sajta za poslove skine naslov posla+ime firme+email+telefon+kontakt ime.
                          Neophodno je prekopirati ove podatke sa jedne od strana koja se zada od "poslodavca" na MW, zadatak je prilicno lak i ja sam ih radio za nekih 30-40min a placalo se 1.75$ po zadatku, 50 linija.

                          Problem je u tome sto od mojih uradjenih 5 samo sam placen za dva jer sam samo dva uspeo da kompletiram, postojao je a ja verujem postoji jos uvek neki problem sa Microworkers interfejsom ta kad kliknes "finish" na kraju interfejs te odbije i kaze da nisi zavrsio zadatak na vreme a meni je ostalo recimo jos +900sec tj oko 15 min viska...doslo mi da slomim vrat nekome odatle ali ...jbg niko ti nije pri ruci.

                          Pocnem da radim drugi i pre klika "finish" sve uslikam kao dokaz za svaki slucaj ali cvrtz tada sve prihvati sto je i bolje. Ali sledeci (3 put) opet sam sve slikao i ne prihvatite im prilozim kao dokaz i cekam odgovor mada verujem da nece da prihvate vec eto izgubih 3 zadatka od 5 koje sam uradio.

                          Mozda nekome bude korisno da zna, kada radite na ovakvom nekom Microworkers polju uvek pre klika "finish" uslikajte sve jer se cesto desava da bude neki problem, meni je bilo i ranije sa slicnim poslicima.

                          Pa se zalite, mozda i bude nesto od toga

                          U pocetku je bilo problema da se na 10 minuta resetuju sva polja, i sve se pobrise uradio sam 8 komada, 1 negativan.Vremena je bilo na pretek, ja sam radio ultra brzinom i ostajalo mi je po 1600-1800 sekundi.Doduse, nisam nikad imao tog problema da nisam zavrsio na vreme.Dakle, samo ovo sa resetovanjem polja u pocetku i jedna ispravka, 230 nas je u toj grupi Data Collection.

                          Comment


                          • #73
                            Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                            Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post
                            U pocetku je bilo problema da se na 10 minuta resetuju sva polja, i sve se pobrise uradio sam 8 komada, 1 negativan.Vremena je bilo na pretek, ja sam radio ultra brzinom i ostajalo mi je po 1600-1800 sekundi.Doduse, nisam nikad imao tog problema da nisam zavrsio na vreme.Dakle, samo ovo sa resetovanjem polja u pocetku i jedna ispravka, 230 nas je u toj grupi Data Collection.
                            Tebe treba tamo banovati
                            ne moz covek od tebe nishta

                            ono sa resetovanjem polja jeste bilo s pocetka a kasnije ne, ali meni je kasnije nekoliko puta pisalo da nisam zavrsio na vreme iako mi je ostalo +800sec..

                            Comment


                            • #74
                              Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                              Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                              Tebe treba tamo banovati
                              ne moz covek od tebe nishta

                              ono sa resetovanjem polja jeste bilo s pocetka a kasnije ne, ali meni je kasnije nekoliko puta pisalo da nisam zavrsio na vreme iako mi je ostalo +800sec..
                              hahahahahahahahaha neka ne bih ban
                              Evo imas sad u HG TTV-Gather 100 Contact Data (Phone, Email, Name) za 2.5$
                              Treba samo da napravis 900 unosa u tabelu za 2.5$, prava sitnica
                              Evo 2. dan vec a niko mu nije uradio zadatak, niti ce.....10 pozicija po radniku

                              Comment


                              • #75
                                Re: microWorkers saveti razmisljanja iskustva

                                Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post
                                hahahahahahahahaha neka ne bih ban
                                Evo imas sad u HG TTV-Gather 100 Contact Data (Phone, Email, Name) za 2.5$
                                Treba samo da napravis 900 unosa u tabelu za 2.5$, prava sitnica
                                Evo 2. dan vec a niko mu nije uradio zadatak, niti ce.....10 pozicija po radniku
                                Ja kad sam video zatrcao se, reko ono 3 kolone pa ok, 300 unosa, kad ono ebote 9 kolona....detalji nisu vidljivi odmah kad otvoris stranu odakle cupas podatke...
                                Prakticno ne mozes fizicki da stignes sve to cak i da se uhvatis posla koji je bas mizerno placen...imas 90min za unos 900 podataka znaci 6sec po unosu...hahahah pa jel lud taj sto to postavi jbte ?

                                Evo sad vidim onaj iphone zadatak, moze da se uradi za 5min a placen je 0.75$...nije neka para ali je lak zadatak, cak i zanimljiv jer je potrebno da instaliras neku igricu koju treba da probas...odo da ga radim, ima zena iphone pa da bude neke koristi i od tog

                                ps
                                za onaj od 900 unosa za 2.5$ siguran sam da ce ponuditi vise $...ali ja to opet necu da prihvatim jer je zaista mnogo, opet ne mozes stici koliko god da plati....da je 200 unosa i 4$ ok, ovako ma idi bre...
                                Last edited by goxy30; 27-11-15, 22:06.

                                Comment

                                Working...
                                X