Objava

Collapse
No announcement yet.

Nasilje u porodici...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasilje u porodici...

    Danas je to postala chesta pojava...nasilje u porodici...Sta mislite koji su glavni razlozi sve cesce pojave nasilja? Odakle potice to nasilje? I kako smanjiti

  • #2
    napusis se vutra i onda ti bude sve svejedno...i odma nema nasilja...samo se smejes
    C'era una volta....

    Comment


    • #3
      Citiat člana volta Pogledaj Post
      napusis se vutra i onda ti bude sve svejedno...i odma nema nasilja...samo se smejes
      Extraaa
      Napusheni svi i loodilo do jutra
      Bolje nego tucha ja missim

      Comment


      • #4
        Мислим да је насиља у породици увек и било,&#1

        Не верујем да се може спречити,јер се сви "открију" када је касно...


        Не знам,можда недостатак новца,самопоуздања због губљења посла...


        Сваки дан се најежим кад читам наслове...то је велики проблем..

        Comment


        • #5
          Mi ljudi smo stoka
          Sta te tu iznenadjuje
          Vecini stanovnistva je na umu sledece (99%vremena dok su svesni):
          Sex
          $
          Hrana & pice
          Tuca, tj nasilje mu dodje kao extra dopuna za neku od ove tri....

          Stoka smo, stoka ce i da ostanemo, zato se vise sex-ajte da bi se manje nasiljavali
          Prosta stvar, ukoliko vise energije potrosite za sex, manje ce je biti za nasilje, zato svog nasilnika dobro izmorite, nek vas nasiljava tamo gde treba

          Comment


          • #6
            Jebem li ga,nije baš sve u seksu,da bi se izbeglo nasilje....

            Comment


            • #7
              Za nasilje u porodici su krive zene koje su se udale za debile. Taj muskarac za koga su se udale sigurno nije postao odjednom nasilan, i ne mogu da skapiram da neko tek tako olako moze da udje u brak sa osobom koja je u stanju da ih udari, a kamoli istuche. Izgovori tipa "nisam znala da je takav" ne prolaze, jer u brak se ne ulazi sa nekim dok nisi siguran kakav je
              I na kraju kao slag na tortu, zene ostaju u braku sa debilom i pored toga sto ih tuche. Nikom ne prichaju o tome "zbog sramote", nikom se ne obracaju za pomoc...
              Znam da sam radikalan po ovom pitanju, ali ja nemam sazaljenja prema osobama koje prvo naprave glupost (udajom za kretena), a posle ne zele same sebi da pomognu tako sto ce traziti pomoc.

              Evo klasican primer jedne curke:

              Curka

              I ko ce joj sada biti kriv za nasilje u porodici za godinu dana? A mi, kobajagi, treba da se zgrazavamo i igramo sociologa trazeci resenja za ovaj problem. Resenje je jednostavno - ne udajite se za kretene!
              A ovog debila treba dovesti na trg i obesiti ga za onu stvar, da posluzi za primer ostalima. Ne znam samo sta njen cale radi dok je ovaj tuche...verovatno i on mlati svoju zenu pa mu to dodje kao normalno...

              Comment


              • #8
                Nije bas sve tako... Mada se sa 90% stvari slazem... Ne verujem da zene ne prijavljuju nasilje samo zbog sramote... Tu sigurno ima i veliki udeo strah... Kao i to da vecina zena nema gde da ode ako pobegne od muza... A tek su od nedavno pocela da se pojavljuju prihvatilista za zrtve nasilja a i njih je i dalje jako malo...
                Takodje jos uvek se jako malo paznje usmerava na ovaj problem... Kazne za nasilje su minimalne... Zastita zrtava je nikakva... Treba se mnogo vise pomagati....
                Last edited by Futura; 30-10-11, 14:09.

                Comment


                • #9
                  Treba uvesti stroge kazne koje ce da se primenjuju.
                  Ali to su opet mere koje se sprovode nakon sto se nasilje desi. Preventiva je najbolji nacin, a ona se postize tako sto u brak udjes tek onda kad znas tacno na chemu si. Eto pogledaj prvi primer iz linka koji si navela. Imala je 17 godina kad se udala. Prerano i nepromisljeno...verovatno joj muz nije ni izasao kako treba iz puberteta kad su se vencali.
                  Devojke bi trebalo kroz sistem obrazovanja dobro upoznati o mogucim posledicama nepromisljenog zaletanja u brak, na slican nacin na koji se danas ucenicima objasnjavaju moguce posledice seksa bez upotrebe kondoma.

                  Comment


                  • #10
                    Kad se ne može usaglasiti rečima, onda se primenjuje sila. Ništa novo. To je legitimno sredstvo nametanja volje ukoliko se dogovor ne može postići, a obe strane žele da ostanu u zajednici.
                    Postoji i nemali procenat žena mazohista koje provociraju situacije u kojima dolazi do fizičkog obračuna, jer je i to način da partner pokaže svoju muževnost! Mnoge stvari nisu onakve kakvima se čine na prvi pogled.

                    Comment


                    • #11
                      Svi koji me poznaju, znaju da se ja lično zalažem za apsolutno nenasilje... a komentari koje sam davao, samo su moja zapažanja i saznanja do kojih sam došao razgovarajući sa žrtvama i 'žrtvama'.

                      Comment


                      • #12
                        ece violentio!
                        Pravi primer! Sestra bi sestru da izbaci iz kuće, pa i po cenu da je meni izruči... Ccc

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana IKillForCredits Pogledaj Post
                          Za nasilje u porodici su krive zene koje su se udale za debile. Taj muskarac za koga su se udale sigurno nije postao odjednom nasilan, i ne mogu da skapiram da neko tek tako olako moze da udje u brak sa osobom koja je u stanju da ih udari, a kamoli istuche. Izgovori tipa "nisam znala da je takav" ne prolaze, jer u brak se ne ulazi sa nekim dok nisi siguran kakav je
                          I na kraju kao slag na tortu, zene ostaju u braku sa debilom i pored toga sto ih tuche. Nikom ne prichaju o tome "zbog sramote", nikom se ne obracaju za pomoc...
                          Znam da sam radikalan po ovom pitanju, ali ja nemam sazaljenja prema osobama koje prvo naprave glupost (udajom za kretena), a posle ne zele same sebi da pomognu tako sto ce traziti pomoc.

                          Evo klasican primer jedne curke:

                          Curka

                          I ko ce joj sada biti kriv za nasilje u porodici za godinu dana? A mi, kobajagi, treba da se zgrazavamo i igramo sociologa trazeci resenja za ovaj problem. Resenje je jednostavno - ne udajite se za kretene!
                          A ovog debila treba dovesti na trg i obesiti ga za onu stvar, da posluzi za primer ostalima. Ne znam samo sta njen cale radi dok je ovaj tuche...verovatno i on mlati svoju zenu pa mu to dodje kao normalno...
                          ovo znaci da zene ne umeju da razmisljaju

                          Comment


                          • #14
                            Citiat člana DJAVO Pogledaj Post
                            ovo znaci da zene ne umeju da razmisljaju
                            Djavolko vazno je da ti znas da razmisljas
                            Kao prvo ... Nisu sve zene zrtve nasilja tako da ne mozes globalizovati gore navedeni primer... Kao drugo... Zrtve nasilja nikako se ne smeju okarakterisati na taj nacin... Dovoljno je sto su prosle kroz sve to ... Jos im neko treba da kaze eee trebala si da razmisljas...
                            I kao trece...I glavno...Kakav je to muskarac koji moze da tuce zenu?! Takve osobe ne zasluzuju da zive...
                            I dok pljujes po zenskom polu...Bolje se postidi svog pola...

                            Comment


                            • #15
                              zasto je nasilje prisutnije evo zasto : secate se bombardovanja ,nema struje, nema nista nema tv-a , sex na sve strane, svadbe , veselja , zurke ,otvaranje starih rupa i kafica ,....., e zasto je bilo tako - zato sto nije bilo tv-a !!!! radio sam sa klincima u skoli temu ,,nasilje " - tih 45 min je bilo ko u horor filmu, zabranio sam im da prikupljaju informacije na tu temu vise !!! i dao im neke lepe teme da odaberu !

                              hocu vam reci da uzmete bilo koji medij, stampani ili radio ili tv,..., sta cete videti, videcete da su crne hronike pune ,stranice, naslovi pljuste nasiljem, sta mislite kako to utice na decu, kakva ce ona biti ?

                              po statistici : od ukupnog televizijskog programa samo 3 % je posveceno deci a u to racunam i crtace,

                              jadna nam je ovo zemlja sa majmunima na celu i sa textovima o kulturi ili o nekom nasem poznatom, priznatom istrazivacu ili piscu,ili ..... na zadnjoj strani u 2 reda ,

                              ovo je samo jos jedan u nizu uzroka , nimalo ne bitan

                              Comment

                              Working...
                              X