Objava

Collapse
No announcement yet.

Nasilje u porodici...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    hocu vam reci da uzmete bilo koji medij, stampani ili radio ili tv,..., sta cete videti, videcete da su crne hronike pune ,stranice, naslovi pljuste nasiljem, sta mislite kako to utice na decu, kakva ce ona biti ?
    Nasilja je bilo i pre...Bilo je silovanja...Zlostavljanja.... Cega sve ne... Samo se o tome nije govorilo... Bila je to tabu tema.... I zlocinci su se izvlacili...
    Zato i treba sto vise govoriti o nasilju a posebno o kaznama koje ce sustici takve ljude...
    Sto se mene tice mediji i ne govori ni priblizno onoliko koliko bi trebali o tome... I sve dotle dok to i dalje bude tretirano kao tabu tema nasilja ce i dalje biti...A zrtve nece smeti da prijavljuju...

    Comment


    • #17
      Citiat člana Fairy Pogledaj Post
      Djavolko vazno je da ti znas da razmisljas
      Kao prvo ... Nisu sve zene zrtve nasilja tako da ne mozes globalizovati gore navedeni primer... Kao drugo... Zrtve nasilja nikako se ne smeju okarakterisati na taj nacin... Dovoljno je sto su prosle kroz sve to ... Jos im neko treba da kaze eee trebala si da razmisljas...
      I kao trece...I glavno...Kakav je to muskarac koji moze da tuce zenu?! Takve osobe ne zasluzuju da zive...
      I dok pljujes po zenskom polu...Bolje se postidi svog pola...
      ja se svog pola i svoje prirode ne stidim, nikad nisam udario ni devojku, ni majku,..., ja zene volim i postujem, drugo ne mogu globalizovati kao sto ni ti ne mozes da mi kazes da se stidim svog pola ( znam sta si mislila ),

      A kakva je zena koja tuce muza - u mom komsiluku ima jedna i sta iznervirao ju je muz jel je 2h cekao da mu postavi da jede pa je onda ona uzela u jednu ruku dete u drugu neki kolac i umlati coveka koji je za to vreme moli da ostavi dete, da ga u besu ne bi povredila, niti sme joj prici jer moze povrediti dete !!!

      Ne biju samo muskarci !!!

      Comment


      • #18
        Citiat člana Fairy Pogledaj Post
        Nasilja je bilo i pre...Bilo je silovanja...Zlostavljanja.... Cega sve ne... Samo se o tome nije govorilo... Bila je to tabu tema.... I zlocinci su se izvlacili...
        Zato i treba sto vise govoriti o nasilju a posebno o kaznama koje ce sustici takve ljude...
        Sto se mene tice mediji i ne govori ni priblizno onoliko koliko bi trebali o tome... I sve dotle dok to i dalje bude tretirano kao tabu tema nasilja ce i dalje biti...A zrtve nece smeti da prijavljuju...
        ama ne govorim o tome bre da zlocince ne treba kazniti vec o losem uticaju medija na neformirane umove koji usvajaju obrasce ponasanja iz medija !!!

        Comment


        • #19
          koji primer.... Ali uporedi statistiku...Ko vise izvrsava nasilje ...Muskarci ili zene?! Naravno muskarci...

          I da ne ulazim u to da za tih 2h kao da nije mogao sam da napravi jelo vec ceka da mu zena sve uradi... :axxo:

          Comment


          • #20
            drugo svi smo svesni da problem postoji : dakle umesto prepucavanja na ovoj temi , hajde da damo neko moguce resenje problema

            Comment


            • #21
              Citiat člana DJAVO Pogledaj Post
              ama ne govorim o tome bre da zlocince ne treba kazniti vec o losem uticaju medija na neformirane umove koji usvajaju obrasce ponasanja iz medija !!!
              Tu su vec krivi roditelji sto im dozvoljavaju da gledaju to ... Ali o tome se jednostavno treba govoriti...

              Comment


              • #22
                Citiat člana Fairy Pogledaj Post
                koji primer.... Ali uporedi statistiku...Ko vise izvrsava nasilje ...Muskarci ili zene?! Naravno muskarci...

                I da ne ulazim u to da za tih 2h kao da nije mogao sam da napravi jelo vec ceka da mu zena sve uradi... :axxo:
                za to vreme dok je ona mogla njemu postaviti jelo - on je istovario puna kola dzakova punih zita, odvezivao, presipao u ambar, pre toga bio na zetvi, radio, a ona nije mogla ni jaja da mu isprzi ?

                Comment


                • #23
                  Citiat člana DJAVO Pogledaj Post
                  drugo svi smo svesni da problem postoji : dakle umesto prepucavanja na ovoj temi , hajde da damo neko moguce resenje problema
                  Ja se zaista ne prepucavam...Samo te izgleda pogresno shvatam sta zelis da kazes

                  Ja sam svoj predlog iznela Sad samo da ga usvoje

                  Comment


                  • #24
                    Citiat člana DJAVO Pogledaj Post
                    za to vreme dok je ona mogla njemu postaviti jelo - on je istovario puna kola dzakova punih zita, odvezivao, presipao u ambar, pre toga bio na zetvi, radio, a ona nije mogla ni jaja da mu isprzi ?
                    A ti pratis sta ti komsija radi? Nisam znala za detalje ... Izvinjavam se komsiji

                    Comment


                    • #25
                      Citiat člana Fairy
                      Ne skreci sa teme... Reci hoces li ili neces
                      Tvoja seka, za razliku od pomenutih dama koje trpe nasilje, zna da odabere. ;-)

                      ...tako da se potpuno slažem sa kolegom da žene same biraju to što će im se eventualno dogoditi.
                      Ja ne žalim 'ni sekunde' one koje za partnera biraju mangupe (jer su oni tobože atraktivniji, macho...tralala), i onda kada se u životu moraju zajednički uhvatiti u koštac sa životnim problemima, ti bivši mangupi a sada muževi posežu za alkoholom, dižu ruke od porodice, od problema... i onda te teške ruke spuštaju na svoje žene. VEĆINA takvih žena žrtava, je i emocionalno i racionalno neinteligentna (o čemu svedoči način odabira partnera), te i to nasilje prihvata kao odraz muževnosti i mačizma, i veruje da takav dominantan muškarac 'drži sve pod kontrolom'(kao i nju samu). Naravno, problemi narastaju, i izmiču 'kontroli', fizički sukobi su sve češći i intenzivniji... i dolazi do tragedija.
                      To je uobičajen mehanizam geneze nasilja, ništa novo...karma...'kako poseješ- tako ćeš i požnjeti' itd....
                      Dakle, dame, 'u pamet se'! Budite 'mudre kao zmije, a bezazlene kao golubice', strpljive i pametno birajte!
                      Niko vam u tome ne može pomoći bolje od vas samih.

                      Comment


                      • #26
                        Citiat člana Fairy Pogledaj Post
                        A ti pratis sta ti komsija radi? Nisam znala za detalje ... Izvinjavam se komsiji
                        kako da ne pratim, probudili me drekom, pogledam i ima sta da vidim, i pomolim ms ebogu da se ja tako ne ozenim, jedno su sado mazo igre u krevetu, drugo je kad se mlati

                        Comment


                        • #27
                          Jedna od tema koje su u zadnje vrijeme aktuelne a ja bi ih povezao sa poremecenim ili cak ne postojecim sistemom drustvenoh vrednosti.
                          Porodica kao oblik drustvene zajednice je jako podlozna destrukciji tog sistema.Ono sto je najbolnije ne postoji pravac za izlecenje ovog problema.Njim se ne bavi ni jedna bitna institucija.Takvo pitanje razmatraju neke organizacije za pranje novca,udruzenja onih koji to nisu mogli da rese u sopstvenoj kuci itd...
                          Zbog svega napisanog predlazem da probate(ako imate takvih problema) uspostaviti ravnotezu sile i dokaziti svom partneru da fizicki niste podredjena polovina.Ugrozenim neka je Bog na pomoci!!!

                          Comment


                          • #28
                            Nekada i on mora zaspati.
                            Dakle, ugrožene žene, sekirče u ruke i da iscepujete drva za loženje i rešite problem. Duže će spavati u toplom...
                            Nema te 'sigurne kuće' i institucije koja vas može sačuvati, ako vi niste dobrog odabrale ili ako se ne znate suprotstaviti.

                            Comment


                            • #29
                              Jedna od najvećih zabluda je da nasilje u porodici predstavlja zlostavljanje žene od strane muža... samo što je ova predstava najviše isforsirana.

                              Comment


                              • #30
                                1. nedopustivo je dozvoliti sebi da istuces zenu, dignes ruku na nju. slabija je, ispadas siledzija.
                                2. nedopustivo je i ispod svake casti (definicije muskosti, kako su te vaspitavali) dozvoliti da te pretuce zena. tad nisi siledzija, vec sonja.
                                Aj sad, pa snadji se!

                                Comment

                                Working...
                                X