Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • baba_roga
    replied
    Ma da u pravu ste

    skleroza me ubi

    Ostavite komentar:


  • ahaa
    replied
    Ako dete se malo krsti kao sto je red i odmah udje u crkvu mozemo reci da smo se rodili kao pravoslavci a takodje i da smo se nazalost odrodili od rodjene crkve

    Ostavite komentar:


  • IKillForCredits
    replied
    Citiat člana baba_roga Pogledaj Post
    E jbg sad, ne mogu da odchutim,grrrrrrr

    Eto ubico i ja chu isto da kazem ,rodila me majka pravoslavka-" znachi rodila sam se pravoslavka i takva chu i da si umrem jer sam prihvatila pravoslavnost Dal automatski ili kasnije sama odluchila "-ne okrechaj rechi nikome u usta jedno.

    Drugo skrnuo si temu od boga i vere na " Nacionalizam poboznih verovanja"-na toj bazi razgovora se vishe puta vodilo ratova.Aj ne turaj vode ( da ne kazem ulje) na vatru leba ti tvoga
    Upravo je u tome razlika, prihvatila si pravoslavlje (od svoje majke ili koga vec) a nisi se rodila pravoslavka I mene je rodila majka pravoslavka, pa nisam pravoslavac :P Nemojte da se prepiremo oko gluposti, jer onda ti meni nameces da sam ja svojim rodjenjem pravoslavac (samo zato sto su mi cale i keva te vere), a ja to ne prihvatam. Religija je stvar izbora, pa se samim tim i ne stice rodjenjem.

    A za ovo drugo si me pomesala sa kendijem, nisam to ja pisao :P
    Ali ok, verovatno si samo zaboravila da naglasis da se njemu obracas

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Hvala,hvala!
    Ja verujem u boga, i iz tog razloga me to sve jako zanima, pa onda malo proučavam...da bih bio tolerantan.
    +
    Ne gledaj mi u godine jer ni ja tebe po tome ne procenjujem. Lažemo i ti i ja.

    Ostavite komentar:


  • baba_roga
    replied
    Naravno moje vaspitanje sa verske strane mi ne dozvoljava da ti kazem sad ono shto mislim, ali "Mili boze oprosti mi i ovaj put bichu ipak nezna"

    Ne KENJI rekoh ti vech jednom, ne meshaj verstvo sa fundamentalnost, fundamentalizam i fanatizam. Lepo si postavio post i lepo su ljudi pocheli da se izjashnjavaju svoje stavove , a u tebi crv ne da mira morash da bushish u neke prekomerne svere koje vala ni sam ne znash.


    p.s. Da ne zaboravim, bravo za predavanje o fundamentalnosti i fanatizmu

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Kada je nešto 'fundamentalno', to nikako ne treba poistovećivati sa verskim fanatizmom.
    Kada je neko fundamentalista, to podrazumeva da posmatra stvari iz osnova, iz srži... Iz toga ne proističe nužnost fanatizma i terorizma...ili šta god već negativnog.
    Ono što sam ja naveo je kanonizovana, explicitna međureligijska netolerancija. Dakle, vernici koji to slede, ne mogu biti dobri prema onima koji su navedeni u mojim citatima.

    Ostavite komentar:


  • baba_roga
    replied
    Papala-pap....Daj adekvatniji argument za ovo shto si ukakio a ne to jevtino vadjenje.

    Jednom kazesh " ,U nekim fundamentalnim religijskim knjigama stoji:

    'Za nas postoji zakon da se uništi sve ono što je u vezi sa hrišćanskom crkvom!'
    ¤'Koljite one koji nisu naše vere!"

    posle kazesh "Fundamentalna(temeljna,osnovna,bazna...) verska literatura je i Sveto pismo, i Kur'an... ali u njima ništa loše i zlo nećete pročitati, niti ih treba poistovećivati sa 'fundamentalizmom', odnosno verskim fanatizmom"


    I na kraj mi loodi ma idi bre, josh si ti zelenko mada takva beh i ja , nauchichesh tokom vremena samo ako ne skrenesh loshim putem

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Fundamentalna(temeljna,osnovna,bazna...) verska literatura je i Sveto pismo, i Kur'an... ali u njima ništa loše i zlo nećete pročitati, niti ih treba poistovećivati sa 'fundamentalizmom', odnosno verskim fanatizmom!
    Ja namerno nisam naveo izvor, upravo da ne skrećem temu. Citirao sam to samo zato da bih rekao da to što je neko vernik ne mora značiti da je on neupitno dobar čovek i da ga je religioznost takvim načinila.

    Ostavite komentar:


  • mason
    replied
    Ljubim ja moju baku.Ona me bar razume.Fundamentalisti su iskrivili Kuran i verske knjige.Da ne pominjemo onda i inkviziciju i brdo nekih drugih verskih ratova.Tada je vera posluzila samo kao izgovor za druga sitna sicarenja.
    Tema je vera a ne dnevna politicko-verska prepucavanja

    Ostavite komentar:


  • baba_roga
    replied
    E jbg sad, ne mogu da odchutim,grrrrrrr

    Eto ubico i ja chu isto da kazem ,rodila me majka pravoslavka-" znachi rodila sam se pravoslavka i takva chu i da si umrem jer sam prihvatila pravoslavnost Dal automatski ili kasnije sama odluchila "-ne okrechaj rechi nikome u usta jedno.

    Drugo skrnuo si temu od boga i vere na " Nacionalizam poboznih verovanja"-na toj bazi razgovora se vishe puta vodilo ratova.Aj ne turaj vode ( da ne kazem ulje) na vatru leba ti tvoga

    mason nije pomenuo fundamentalistichke vernike ,neg vernike a ti ochigledno ne kontash poentu-znachenje-te rechi.

    Kad ispravish diskusiju dochichu rado da izjavim moj stav vernosti

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Citiat člana mason Pogledaj Post

    Ne bojte se vernika.Vernik vam nikada nece pozeleti zlo...ma koje veroispovesti
    U nekim fundamentalnim religijskim knjigama stoji:

    ¤'Za nas postoji zakon da se uništi sve ono što je u vezi sa hrišćanskom crkvom!'
    ¤'Koljite one koji nisu naše vere!'

    Ostavite komentar:


  • DJAVO
    replied
    verujem i u ostale slovenske bogove

    Ostavite komentar:


  • DJAVO
    replied
    ja sam rodjen kao Sloven i verujem u Dajbabu - zenki ekvivalent boga mrtvih, a i pakao kod Slovena nije bio tako moralan ili los kao kod hriscana .

    Ostavite komentar:


  • IKillForCredits
    replied
    Nisi ti rodjen kao pravoslavac, nego u okruzenju koje je prihvatilo pravoslavlje kao svoju religiju. To je bitna razlika

    Ostavite komentar:


  • mason
    replied
    Opet o rodjenju.Ja sam hteo reci da sam rodjen kao pravoslavac i da cu to ostati jer sam tog ubedjenja.Da sam zeleo mogao sam biti i katolik ili musliman.Svako ima mogucnost izbora i ona nam je data od boga.Sto se mene tice neko moze da nadje kamen u pustinji i da mu se klanja.
    Ne bojte se vernika.Vernik vam nikada nece pozeleti zlo...ma koje veroispovesti

    Ostavite komentar:

Working...
X