Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HardCandy
    replied
    Citiat člana Boyforfun Pogledaj Post
    Ok, hajde da se složim da bog postoji. Ali me interesuje zašto baš jedan? Šta ako ih ima više?
    Ja i ne tvrdim da je 'jedan'! Ne tvrdim ni da je biće, niti da je na nebu. Bog je za mene SVE, od početka do kraja, i dobar prema dobrima i zao prema lošima. Bog je u svemu što nas okružuje, i prožima svaku materiju.

    Ostavite komentar:


  • plavka
    replied
    Bog je jedan-ma kako ga mi zvali i zamishljali. Verujem!

    Ostavite komentar:


  • Bebe
    replied
    Ne verujem više u boga.....


    Rasprava vam je dobra,samo mi žao što Bakuta nije više tu....

    Ostavite komentar:


  • IKillForCredits
    replied
    Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
    Kako ateisti znaju da bog ne postoji? ...pored toliko dokaza njegovog delovanja.
    Nevernici i ateisti mogu da uzdrmaju crkveno učenje koje je na staklenim nogama, ali ne mogu da opovrgnu Njegovo postojanje!
    A kojih dokaza njegovog delovanja?

    Ostavite komentar:


  • Boyforfun
    replied
    Ok, hajde da se složim da bog postoji. Ali me interesuje zašto baš jedan? Šta ako ih ima više?
    Last edited by Boyforfun; 03-12-08, 01:15.

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Kako ateisti znaju da bog ne postoji? ...pored toliko dokaza njegovog delovanja.
    Nevernici i ateisti mogu da uzdrmaju crkveno učenje koje je na staklenim nogama, ali ne mogu da opovrgnu Njegovo postojanje!

    Ostavite komentar:


  • unthinkable
    replied
    E,a znas sta je interesantno?!
    Sto sam ja pravoslavka koja postuje praznike i slavi slavu,koja ode povremeno u crkvu(jedino ne postim),krstena sam.
    Htela sam da vidim kako je to razmisljati kao ateista.
    I nalazim opravdanje za ljude koji ne veruju,postujem njihovo misljenje jer toliko rupa ima oko ove teme da ih opravdavam.
    A sada,u odbranu boga.
    Nema sanse da je sve nastalo evolucijom,pa da je tako ,i sada bi se zivotinje pretvarale u ljude.

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Unthink, ma razumeo sam ja sve... hteo sam samo reci da mi tvoji postovi bude izvesne emocije, i da to nije zbog duzine postova. ;-)
    Pa sta i da je Isus bio covek kao i svi drugi? Meni to ne bi ni malo promenilo shvatanje vere u boga.

    Ostavite komentar:


  • РашаХарамбаша
    replied
    Па ако веерујемо да је Бог свемогућ, зашто не бисмо могли да поверујемо да је Исусу Христу отац Бог? Ја верујем.

    Ostavite komentar:


  • unthinkable
    replied
    Verujem da je Hrist postojao.Ima cak i nekih dokaza. Ali ne verujem da mu je tata duh.

    Ostavite komentar:


  • РашаХарамбаша
    replied
    Бојфорфан, па видели су апостоли Христа, само је ствар да ли ћемо им веровати или не!

    Ostavite komentar:


  • Boyforfun
    replied
    Nateraste me da se malo uozbiljim. Ne verujem jer do sada niko boga video nije. Da bih poverovao u nešto moram to i da vidim ili bar da znam da je više njih videlo. I ako već postoji kako znate da je samo jedan? I Rimljani i Grci I Egipćani su imali puno bogova. Zašto svi ti bogovi ne mogu da postoje nego mora biti jedan? Hiljadu pitanja a premalo odgovora. I da na kraju ćemo saznati svi. Nadam se da grešim i da bog postoji.

    Ostavite komentar:


  • unthinkable
    replied
    Mason...ja postujem tvoje misljenje iako se ne podudara sa mojim.
    Ja nisam ni pomislila da drzis predavanja nego da izlazes svoje misljenje
    na datu temu,kao sto sam i ja uradila.Na to imamo svi pravo.
    Smatram ovo jednim razgovorom i razmenom misljenja.
    Sasvim dobra i normalna stvar.
    Ok,ti verujes da je bog stvorio coveka,ja verujem da je covek stvorio boga.
    Postuj ti moje misljenje kao sto ja postujem tvoje.
    Jednostavno nam masta ne radi isto,i super je sto je tako.

    Candy,sta je to nesto drugo? Bog?
    I ja sam upoznala puno dobrih ljudi ovde i za to mogu zahvaliti adminu
    sto je napravio ovaj forum i mogu zahvaliti jednom trenutku dosade
    zbog kog sam sela za kompom i pronasla forum.
    Nisam se zavaravala,to je cinjenica da si na moj post odgovorio a ne na boyev.
    To sto sam spomenula duzinu posta je bio saljivi deo koji nisi razumeo.

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Kada upoznam osobe poput nekoliko vas sa foruma, ne mogu a da ne verujem da bog postoji. Ne mora on biti u obliku nekog 'bića na nebu', niti ga moramo čulima doživeti. Dovoljno je videti 'njegovo' delo!
    A ti Unthink, ne zavaravaj se da dužinom postova možeš da kod mene proizvedeš pomenute emocije. Nešto drugo je u pitanju, siguran sam.

    Ostavite komentar:


  • mason
    replied
    Kaze se da je bog ljubav jer je sve sto je stvorio radio u ljubavi i ceo svet je satkan ljubavlju.Ne misli se tu na telesnu ljubav vec duhovnu.
    Ljubav je samo rec koja opisuje odredjeno stanje organizma i svesti. Lepo si to napisala unthinkable.Ljubav jeste stanje svesti a ako pocne da deluje na organizam mozemo reci da je to vec strast i zelja.
    Da me ne shvatate pogresno.Sve sto napisem je moje misljenje i ne drzim predavanja.Nisam ni verski fanatik jer ne udjem u crkvu ni jednom godisnje.Jednostavno verujem u bozansko stvaranje sveta i odbacio sam Darvinovu teoriju da je covek nastao od majmuna.

    Ostavite komentar:

Working...
X