Objava

Collapse
No announcement yet.

Novcana naknada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Uplata je bila danas- navalimo na bankomate

    Comment


    • #17
      Citiat člana NatasaS Pogledaj Post
      Uplata je bila danas- navalimo na bankomate
      odo na bankomat
      hvala za info Natasa

      editovano

      evo upravo sam podigao, uplatili su ceo iznos
      Last edited by goxy30; 30-05-13, 14:52.

      Comment


      • #18
        Evo bas kafenisemo ja i moja drugarica, malopre je zvala broj koji je Goksi upisao gore i rekla mi da je isplata sutra.
        Znaci isplata za nezaposlene za mesec maj je sutra 26 juna

        Pozdravlja te moja drugarica Goksi
        [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
        Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?

        Comment


        • #19
          Evo i ja da se pridruzim Na naknadi od 01.06. pa 6 meseci...
          Cenim da ce uplata za jun biti krajem jula hahahahahaha

          Nego, zna li neko koji iznos cu primiti, jel onaj sto je na resenju? U mom slucaju je to 12800din i pise umanjeno za zdravstvo ili sta vec... Jel to znaci da ce mi smanjiti i tih skoro 13 hiljada??? Joj bede...
          Cenim da je ovo minimalac posto sam ceo zivot kod privatnika na minimalcima

          Hvala

          Comment


          • #20
            mislim da ti nista nece umanjivati, jer ispod minimalca ne moze...a minimalac je preko tih 12800 ako ne gresim...
            inace da, kasni se mesec dana sa uplatom za mesece koji ti sleduju... mislim da ces dobiti oko 14000din ako ne gresim ali kad dobijes aj molim te napisi ovde bas me zanima...napisi sta ti je pisalo u resenju a koliko si dobila

            Comment


            • #21
              Pise ovako: Priznaje se bla bla u tajanju od 6 meseci od 01.06.2013. godine bla bla. Novcana naknada je utvrdjena u mesecnom iznosu od 12771.50 dinara a isplacuje se umanjena za iznos doprinosa za zdravstveno i penzisko i invalidsko osiguranje.
              Novcana naknada ne moze biti visa od 160% niti niza od 80% minimalne zarade utvrdjene u skladu sa propisima o radu za mesec u kome se vrsi isplata novcane naknade.
              ...
              Da je prosecna zarada u poslednjih 6 meseci bla bla bila 25543.00 dinara..... Novcana naknada je utvrdjena u visini od 50% navedenog iznosa PA OPET a isplacuje se umanjena za iznos doprinosa za zdravstveno osiguranje obracunatog po stopi 12.30% i za iznos doprinosa za penzisko i invalidsko osiguranje po stopi 12..30% shodno zakonu bla bla...


              E a mene zanima posto mi je onih 25543 bilo neto da li je i ovo iznos koji primam 12771din ili jos smanjuju? I ako neko zna koliki je minimalac neka napise jer bi bas da ispratim oko ovih iznosa, nije da sam popila svu pamet ali Vi ste peta osoba koja mi kaze da manje od 14000 ne mogu da primam??? Pa mi nije bas najjasnije

              Hvala

              Comment


              • #22
                pa iskreno nisam bas strucan, i ja sam u pocetku bio zbunjen jer su svi pricali o nekim procentima i niko mi nije tacno mogao reci koliko pa ni oni ljudi gde sam sve te papire predavao...

                dakle meni je takodje minimalac bio prijavljen posto sma bio vlasnik svog preduzeca i nisam zeleo da placam vise...i ja dobijam mesecno nekih 14300 ili 14500din tako da verujem da ispod 14000nece biti...e sad moze da se desi da isplate deo [recimo70%] za neki mesec usled nedostatka novca za ove potrebe ali sve jedno ce da isplate ostatak 10-tak dana posle ali to se mesecima nije desavalo i ja primam ceo iznos svakog meseca negde izmedju 23 i 27...a gore vidim da je "COCO" napisala da je sutra isplata 26-tog ali tebe to ne kaci jer tebi isplata ide od juna koliko sam razumeo tako da tek za mesec dana mozes da ocekujes uplatu i tad ces videti da je sigurno tih 14000din

                Comment


                • #23
                  ne znam da li smem ostaviti link ali cenim da je koristan pa evo:
                  http://www.nsz.gov.rs/live/trazite-p...naknade.cid543

                  ovde su svi iznosi pa sad molim te pogledaj da li su to iznosi koje si primio ili su umanjeni za doprinose
                  Hvala

                  a ovo je tabela minimalaca... pa ko se snadje svaka mu cast
                  http://www.zup.co.rs/materijali/Tabela%206L.pdf

                  Comment


                  • #24
                    evo meni je danas [26.06.2013] uplacena na racun novcana naknada u iznosu od 14500din a ja sam bio na minimalcu od pocetka radnog odnosa tj 10god...sam sam sebi uplacivao i to su uvek bili minimalci pa ti vidi

                    verujem da ako si na minimalcu bila mozes da racunas na tih 14000din

                    Comment


                    • #25
                      Sjajno hvala puno, pisacu kada dobijem prvu uplatu

                      Comment


                      • #26
                        moram da se ispravim, naime [26.06.2013] mi je uplacena novcana naknada za nezaposlene u iznosu od 10000din sto je nekih 70% od ukupnog iznosa a nekih 10 dana kasnije je bio uplacen ostatak...verovatno opet imaju problema sa novcem pa uplacuju na ovaj nacin to se desavalo i pre 4-5 meseci kada sam podizao novcanu naknadu

                        sledeca uplata bi takodje trebala da bude oko 25 jula 2013

                        da li neko zna stra se desava sa k.karticom kada prestanu uplate naknade, da li moze da se koristi u neke svrhe tipa da mi neko uplacuje novac i slicno ?

                        Comment


                        • #27
                          Koliko je ukupno bilo uplaceni za maj?
                          Koliko sam ja skontala savetnika na birou ta kartica prestaje da vazi po isteku naknade jer se racun otvara po sluzbenoj duznosti kako on rece. Ali me nemoj drzati za rec

                          i mene zanima isto
                          prvi put moram u postansku stedionicu a posle u bilo kojoj posti? Jel sam dobro skontala?

                          Comment


                          • #28
                            da u bilo kojoj posti, inace tu karticu mozes svuda normalno da koristis prilikom placanja kao i svaku drugu u prodavnicama, u...

                            za maj je uplacene [meni] nesto oko 14000din da te sad ne lazem jer ne znam tacno u dinar

                            ps
                            javljaj koliko ti je uplaceno i kada, koristice svima nama koji podizemo ovu naknadu

                            Comment


                            • #29
                              Ok, ja sada krajem jula ocekujem prvu uplatu, za jun. Vi (neko od clanova) cete mi napisati kada kada vama bude uplata pa da idem u postansku stedionicu da ne idem dzabe
                              I naravno sve referiram


                              I hvala

                              Comment


                              • #30
                                Navodno je danas isplata novcane naknade za nezaposlene pa ko je licno podigao novac neka javi...ja nemam vremena da jurim sada to ali javim vam kada podignem sve jedno

                                Comment

                                Working...
                                X