Objava

Collapse
No announcement yet.

Novcana naknada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Danas je bila uplata... ali, izgleda samo deo jer je uplata 12500 din, a prošlog meseca sam primila 14500

    Comment


    • #32
      Mislim da je to sve za jun zbog broja sati/dana ali neka javi jos neko. Nazalost tek sam sada videla da je bila uplata a meni je prva pa moram do postanske stedionice, sa bebom po vrucinii tesko pa cu u ponedeljak. Ako neko ode u medjuvremenu neka pise, ja pisem u ponedeljak. Jel na bilo koji salter u postanskoj? I samo lk bese mi je potrebna?
      Hvala

      Comment


      • #33
        mozes karticu da koristis za kupovinu ako ti nesto znaci, svuda mozes da je koristis kao sredstvo placanja...mislim gde moze karticom da se plati

        inace bilo koji salter poste, treba ti i lk
        ili bilo koji bankomat ovde imas spisak http://www.posted.co.rs/mreza.html

        Comment


        • #34
          Ali moram prvo po karticu, pa cu i podici odmah kod njih ako moze a posle bankomati ili poste. Hvala za spisak. Jel i tebi 12500?

          Comment


          • #35
            da tako nesto je bilo ali ne mogu biti bas siguran jer nisam isao do poste vec sam koristio karticu za kupovinu...

            Comment


            • #36
              i da zaboravio sam da pomenem svima vama koji uzimate novcanu naknadu za nezaposlene...morate da se prijavljujete svakog meseca na birou kako vam ne bi ukinuli novcanu naknadu

              znaci svakog meseca u zakazano vreme, zaista mogu da vam ukinu pomoc ako se ne javite u zakazano vreme

              Comment


              • #37
                Kako svakog meseca kada je meni sledece javljanje napisano u knjizicu 09.09?
                Ja sam se prijavila pocetkom juna, zakazali mi sa savetnikom za 05.07. a u knjizicu mi napisali 09.09. redovno javljanje?
                Skroz si me prepao sada

                Comment


                • #38
                  idi ti lepo to proveri, ja prvi put kada sam se javljao umalo da zaboravim ...reko sta da im se javljam kada posla nema nigde....ali eto moras [meni su tako rekli] da se javljas svakog meseca u zakazano vreme inace mozesda izgubis pravo na naknadu...

                  najbolje otidji i lepo pitaj da li moras svakog meseca ili tada kad ti je zakazano....

                  Last edited by goxy30; 18-08-13, 18:11.

                  Comment


                  • #39
                    tesko da se mogu maknuti od cerkice ali zovem "savetnika" ciji tel imam na kartoncicu da pitam odmah ujutru
                    Hvala

                    Comment


                    • #40
                      I na kraju sam ipak morala otici jer su godisnji odmori i slabo se javljaju na telefone ... drzavna sluzba - raj na zemlji...

                      Poenta je da je u mom slucaju prvo javljanje posle 3 meseca a potom sva ostala su na mesec dana ali kako mi vrlo neljubazna teta rece, nije moje da brinem o tome, pise mi u kartoncicu kada treba da dodjem. Na kome je, evo male zanimljivosti, inace ta ista teta, pri mom prvom javljanju, odstampala pogresno ime i prezime pa je danas morala rucno pisati novu c c c c

                      Nego zna li ko kada ce parice za jul? Bas bi mi dobro dosle ubrzo

                      Comment


                      • #41
                        ocekuj kao i obicno, od 24-25-tog u mesecu pa do kraja meseca...uvek je tako bilo

                        Comment


                        • #42
                          Dobro... gde su parice? hahahhahahahah

                          Comment


                          • #43
                            pa isplata novcane naknade za nezaposlene je pocela cini mi se 24-tog za mesec jul ?

                            Comment


                            • #44
                              Citiat člana wragolasta Pogledaj Post
                              Ali moram prvo po karticu, pa cu i podici odmah kod njih ako moze a posle bankomati ili poste. Hvala za spisak. Jel i tebi 12500?
                              Koliko to iznosi u eurima?

                              Comment


                              • #45
                                Pa nije svima isto, tj ako si negde bio prijavljen na minimalcu sto je uglavnom slucaj u srbiji ako si radio kod privatnika [niko ne zeli da placa vise drzavi nego sto mora] onda je to tih 12500din tj meni je na minimalcu bilo nekih 14000din

                                Trenutno je jedan euro u Srbiji oko 113din znaci ako uzmemo ovih 14000din koje sam ja uzimao to je nekih tricavih 120eur ili nesto ispod toga ako je 12500din

                                To je mnogo manje nego u Evropi to je svima nama jasno ali je ipak nesto, narocito onima koji ostanu bez posla

                                Ta pomoc se prima samo neko vreme i to samo ako se na vreme prijavis za nju ili gubis pravo ja sam naknadu za nezaposlene primao nekih 6meseci ...sve zavisi koliko si dugo radio pa izgubio posao

                                Tebi je mozda zanimljivo koliko i sta je kod nas
                                pa primera radi, u eurima, priblizno + - 10% u zavisnosti od proizvodjaca

                                1l dugotrajnog mleka kod nas = 1eur
                                jedan hleb = 0.6 eur
                                krompir jedan kilogram 0.5eur
                                ulje 1l 1.3 eur
                                1l mineralne vode 0.5eur
                                jaja 1kom = 0.12 eur

                                i tako blize i tako dalje

                                Cisto da ti da predstavu sta mi mozemo sa tih jadnih 120eur....meni su komunalije za stan [grejanje, voda, kanalizacija, djubre...] mescno 11000din znaci s tim parama samo to mogu da pokrijem

                                za struju potrosim oko 2500din mesecno, za adsl 1500din mesecno...
                                Last edited by goxy30; 06-09-13, 11:26.

                                Comment

                                Working...
                                X