Objava

Collapse
No announcement yet.

Nasilje u porodici...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    3. scenario: ti si lik sa potpunom kontrolom nad sobom i afektivnom stranom svoje licnosti. iz nekog razloga, zena fizicki nasrce na tebe. jedina borilacka vestina koju postujes jer je odbrambena (a ti si oduvek voleo ljude i covecanstvo u celini, pa si se zato za nju i opredelio) jeste aikido, i na svu srecu, poznajes poneke zahvate koji neutralisu pretnju, bez vecih fizickih povreda. dakle, neutralisao si napade koji dolaze od zenice, ali sta se dobija?
    - ipak si uvrnuo zeni ruku, posadio je na patos i pritiso joj vugla na pod
    - volis je ti, i zao ti je sto si to morao da uradis, prosto se ponovo zaljubljujes u njenu zensku, slabiju i nezniju stranu koja je na delu (poda)
    - sve je to u redu, u datoj situaciji nije moglo drugacije, ma i uz sve najbolje namere i minimalnu stetu, neko te prijavljuje ("djes komsija!") i zvone ti panduri na vrata.
    - kako god da okrenes, ti si j_b_na stranka. a nista nije reseno
    Last edited by MindTool; 18-12-08, 09:00.

    Comment


    • #32
      Nasilje muž->žena predstavlja 30% nasilja u porodici, a o onih 70% se ne priča jer se prećutkuje, i ne reklamira. One jadne ženice što ih biju muževi-kreteni, uglavnom ćute, a reklamiraju nasilje najčešće one koje su ga same izazvale i izabrale takve muškarce za partnere.

      Comment


      • #33
        Po meni je psihicko nasilje nekako gori vid nasilja, nego li fizicko ili seksualno nasilje. Sto se tice ove problematike o njoj ima jako mnogo predrasuda ( kao npr. Zrtve nasilja svojim ponasanjem provociraju nasilnike, ili nasilje se uvek vrsi pod dejstvom alkohola ili nasilje cine socijalno ugrozene osobe, osobe sa margine i sl. ) koje treba najpre otkloniti da bi se problem mogao resiti u celosti. A o nasilju nad decom, to ko vrsi, najblaze receno za mene su monstrumi ((
        If you hate me, you’re the looser, not me

        Comment


        • #34
          Ima mnogo vrsta nasilja, pokusacu da okacim ovde sve vidove nasilja, bicete zgrozeni.
          Odakle dolazi?Dolazi iz primalnog krika, tj, potisnutog bola iz najranijeg detinjstva, ponekad cak iz majcinog stomaka.Ima o tome mnogo govorancija.Kada covek izgovori i krikne ono sto ga najdublje boli, nema vise nasilja.

          Comment

          Working...
          X