Objava

Collapse
No announcement yet.

Narkomanija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Narkomanija

    Sve cesci problem danasnjice... Tj pocelo je da postaje neka svakodnevnica... Skoro svaka druga osoba je probala neki narkotik...
    Zanima me kako se moze po izgledu i ponasanju neke osobe uvideti da li je na necemu. I kako treba postupati sa njom ukoliko zelite da joj pomognete.
    Kako se pocinje? Zasto se pocinje? Kakvo je zadovoljstvo? Koliko je okruzenje krivo za uzivanje te vrste zadovoljstva?

  • #2
    Treba:
    -dozvoliti svakoj punoletnoj osobi da odabere, i treba obezbediti punu dostupnost narkotika;
    -ukinuti centre za odvikavanje (mladi neka gledaju narkomane kako umiru na ulici, pa neka odluče... mnogo efikasniji i opipljiviji metod od deljenja letaka tipa: 'RECI >NE< DROGAMA!' )
    -prekinuti spregu narko-dilera sa policijom (svi sve znaju, a niko ništa ne zna)
    -uvesti smrtnu kaznu za svakoga ko proda drogu maloletniku.
    Ovih nekoliko mera bi iskorenilo narkomaniju kao društveni problem, ali to očigledno nikome nije u interesu te se ovakve sugestije ne razmatraju.

    Comment


    • #3
      Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
      Treba:
      -ukinuti centre za odvikavanje (mladi neka gledaju narkomane kako umiru na ulici, pa neka odluče... mnogo efikasniji i opipljiviji metod od deljenja letaka tipa: 'RECI >NE< DROGAMA!' ).

      A šta ćemo sa onima koji su silom bili primorani da uzimaju narkotike. Tu pre svega mislim na devojke koje su otimane i odvođene po koje kakvim kafanama da budu prostitutke(belo roblje). Ne treba im pomoći znači.

      Comment


      • #4
        Ne treba ni takvima pomoći!
        Ko je još na silu postao ovisnik???
        A što se tiče prostitutki, zanemarljiv je broj onih koje su to postale protivno svojoj volji.

        Comment


        • #5
          Candy ljudima uvek treba pomoći. Ne postoji niko ko ne zaslužuje pomoć. Nisu ljudi krivi što živimo u ovakvom vremenu. Kao što reče ti sve se zna i ništa se ne zna. Plaćamo porez da bi nam društvo bilo zdravo, a dobijamo ovo što je sada.Nema nikog u ovoj državi ko je sposoban i ima volju da se na pravi način obračuna sa kriminalom.

          Comment


          • #6
            Imamo pravo glasa, i sami smo odabrali da živimo u ovakvom društvu.
            Ne može se i ne mora se svima pomoći, a pogotovo ne takvima koji su izabrali samouništavanje. Jednu generaciju takvih vredi žrtvovati za primer, a u korist zdrave Srbije i naše dece u budućnosti.
            Ne tako davno, dok Zapad nije umešao prste, ljudi su mirne savesti slali decu u školu, a danas strepe kakvo će im se, i da li će se, dete vratiti.
            Potrebna je odlučna borba protiv dilera i narkomanije!
            Razna savetovališta i odvikavališta su samo reklama za one koji ih osnivaju i paravan za finansijske transakcije, a onih kojima pomognu ima vrlo malo.

            Comment


            • #7
              Nikad probao niti imam nameru, ali znam mnogo o tome iz raznih medija......
              Recite ne drogama...

              Comment


              • #8
                Nikada u životu ništa od droga nisam ni probao.
                Odlučio sam ipak da probam kokain(jer je čistiji i ne stvara fizio-zavisnost), a samo zato da bih znao kakve efekte daje. Nakon tog iskustva znaću mnogo jasnije protiv čega se borim, i da izaberem pravi način kojim se može pomoći onima koji u to upadnu.
                KNOW YOUR ENEMY!

                Comment


                • #9
                  Steta sto je droga usla medju nasu omladinu samo se bzvz mladi ljudi unistavaju ...

                  Comment


                  • #10
                    Citajuci te hardCandy kao da sam citao Moju Borbu od Adolfa H.Za jedan zivot se vredi boriti, ma koliko se cinilo da je minoran.
                    Ja sam svasta probao.Uvek se najlepse osecam kad sam trezvene glave.Sahranio sam neke drugare, neke gledam kako se jos pate, a neki samo nestanu i zavuku se u svoje ljusture.
                    Prepoznati narkomana je lako.Najlakse po tome sto su izgubili dostojanstvo.

                    Comment


                    • #11
                      Ma svačiji život je minoran osim života članova porodice i onih koje volimo! Šta mene briga za 'nekog tamo' narkomana (ma čije da je dete, brat, sestra...)!? Ja ne želim da taj i takav zavede moje ili bilo čije zdravo dete! Ja želim da do punoletstva vaspitam dete da samo bude sposobno da odabere pravilno, i u tome ne dozvoljavam da me bilo ko osujeti.
                      Mere koje ja predlažem, možda zvuče malo oštrije, ali postupajući na drugačiji način se ništa neće promeniti!
                      Medicina napreduje, psihologija takođe, sociologija, kriminologija... a svd više ima narkomana, bolesnika, kriminalaca! Dakle, neophodan je REZ!
                      (P.S.: 'Mein Kampf' nisam, nažalost, čitao. Naime, nikada nisam ni jednu knjigu u životu pročitao osim poneke lektire.)

                      Comment


                      • #12
                        Meni nije jasno zasto neko svojom voljom uopste testira neku supstancu o kojoj ne zna nista, koja ga moze iz “prvog puta” fizicki ubiti...
                        Zasto neko uopste pocne da uzima “nesto”, za “sta” zna da ce ga prvo osiromasiti i osakatiti, unesreciti, a na samom kraju i ubiti…
                        O ovoj temi ima mnogo Zasto na koja je tesko dati odgovor, ali po mom misljenju ukoliko se neki zavisnik istinski ne promeni ( svoj zivot iz korena ) ne moze mu pomoci ni jedan nacin rehabilitacije, ostaje zarobljen trajno u toj svojoj zavisnosti.
                        If you hate me, you’re the looser, not me

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
                          Treba:
                          -dozvoliti svakoj punoletnoj osobi da odabere, i treba obezbediti punu dostupnost narkotika;
                          -ukinuti centre za odvikavanje (mladi neka gledaju narkomane kako umiru na ulici, pa neka odluče... mnogo efikasniji i opipljiviji metod od deljenja letaka tipa: 'RECI >NE< DROGAMA!' )
                          -prekinuti spregu narko-dilera sa policijom (svi sve znaju, a niko ništa ne zna)
                          -uvesti smrtnu kaznu za svakoga ko proda drogu maloletniku.
                          Ovih nekoliko mera bi iskorenilo narkomaniju kao društveni problem, ali to očigledno nikome nije u interesu te se ovakve sugestije ne razmatraju.

                          narkomani su bolesni ljudi,zavisnost je bolest,i ne znam odakle ti ideja da treba ukinuti centre za odvikavanje. veoma nehumana ideja.
                          mladi gledaju i hronicne alkoholicare kako spavaju po ulicama ili se teturaju,pa im to ne smeta da kupuju i piju alkohol.

                          jedino ti drzi to da teba prekinuti spregu dilera sa policijom,ali posto policija jer organ drzave,znaci sprega ide mnogo vise od policije.

                          holandjani su nasli dobar model,teskim zavisnicima daju heroin na recept,u bolnici,to je jedini nacin da ih zastite od kriminala i predoziranja.

                          ja licno ne volim da mi narkoman bude u blizini,zbog nepredvidljivosti,ali ih ne mrzim,ni prezirem....svako od nas je mogao u zivotu da bude narkoman,prostitutka,gay...sve zavisi od okolnosti i socijalne sredine u kojoj smo rasli...ako je neko bio srecan da mu je sve to izmaklo,to ne znaci da je bolji od drugih.

                          Comment


                          • #14
                            To nije stvar sreće, nego izbora!
                            Trošiti novac poreskih obveznika na narkomane, nije uopšte razumno. Bolje je praviti sportske terene, igrališta, organizovati sportska i takmičenja u znanju, pružanju prve pomoći...
                            Retko kome mogu pomoći te institucije za narkomane, zato je to bacanje para i rasipanje energije lekara i psihijatara koji mogu biti korisniji na drugom mestu.

                            Comment


                            • #15
                              Moje iskreno misljenje je:
                              Narkomanije je uvek bilo i bice je, u manjem ili vecem obliku ona je svuda oko nas...kroz istoriju mnoge umne glave, licnosti koje su menjale istoriju su imale ovo kao porok
                              Nije da branim narkomaniju, ali zapitajte se sta je zapravo to !?

                              Neko pije kafu, pusi cigare, alkoholise se...vi bi rekli pa dobro nije to isto....
                              E bogami ako nije isto onda je veoma slicno, po meni svaka ovisnost je vid narkomanije...
                              Puni ste predrasuda, pljujete po ljudima....
                              Zaboravljate da je i najgori narkoman pre svega covek a onda narkoman, i ko smo mi da sudimo ko je vise a ko manje narkoman, da li je vredan zivota ili ne (pa nije mu zivot dao niko od vas pa da se pita da li mu ga treba uzeti).....

                              Ja se 'drogiram' vinom, pa me eto lincujte ako zelite

                              ps
                              Svaki vid narkomanije ozakoniti, uvesti pod neka pravila...drzacva nek zaradi i time umesto bagre postane kontrolor tih tokova i preko nadleznih institucija vrsi prodaju narkotika kome je ona neophodna
                              Ko zeli nek lepo napise izjavu da se svesno zeli rokati u venu, nek pukne pare i nek se roka u nekom posebnom domu zdravlja-prostoriji za to, na higijenski nacin

                              Samo moje skromno misljenje

                              Comment

                              Working...
                              X