Objava

Collapse
No announcement yet.

Narkomanija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ne gledam na narkomane kao na ,,bolesne,, kojima treba pomoć.Jer,da li treba lečiti čoveka koji se sam zarazi?To je njegov izbor načina samoubistva,s tom razlikom da ne preza ni od čega da bi došao do narkotika,pa ni do ugrožavanja tuđih života..To su ličnosti promenjene svesti.postoji zakon o zabrani pušenja...o duvanu bre...kao truješ druge.I to u kafanama recimo.Tu gde ljudi konzumiraju alkohol.Mislim...Pa neka žigošu narkomane ,strpaju ih u geto,pa nek tamo pocrkaju u sopstvenoj izgubljenosti.Nije poenta u istrebljivanju dilera,nego u nestanku onih koji konzumiraju.Prost primer,nema jorgandjija,telala,rabadžija...nema ih jer nemaju tržište.Ne ulazim u razloge konzumiranja droge,samoubistva,sektaštva...Svako ima izbor...Kad neko visi na ivici provalije,pomogni mu brate,gurni ga,jer verovatno nema snage da se sam pusti.A na ivicu je došao ni mojom,ni tvojom nego samo svojom voljom.

    Comment


    • #32
      Da dodam.Što se tiče preventive...Deluj u krugu u kom se krećeš.Budi ti ta snaga koja ce strujati venama tvojih prijatelja,ili članova porodice.Podmetni rame ili pruži ruku kad osetiš da je trebaju.Ne dozvoli da se osete izolovano.Spreči ih da pomisle da je ,,tamo,, bolje.Mediji,edukacija,tribine...ili zagrljaj,,stisak ruke,prisnost.A ako ipak odu...zatvori vrata i sećaj ih se kakvi su bili pre odlaska.

      Comment


      • #33
        Takvi stavovi su nas i doveli tu gde jesmo. Ljudima uvek treba pomoci a ne samo gledati sebe. Gde nestade covecnost iz Srbije? U trci za novcem mozda ili u gazenju po lesevima..... Cilj valjda opravdava sredstvo za sve koji imaju takve stavove.....

        Comment


        • #34
          ANNO DOMINI, hajde, objasni to roditelju, bratu, sestri... nekoga ko je uleteo u to.
          Nikada neće odustati od toga da izvuku svog najbližeg iz tog sranja, iako je skoro nemoguće. Kažem skoro, jer, na sreću, moguće je.
          Lako je tako pričati, ponašati se, ako ti nije niko blizak 'na litici'...
          Da, mučna tema, slažem se...

          Comment


          • #35
            Da ..meni je lako pričati...jer da bi iko od osoba koje mi znače, prišao litici,morao bi da prvo pređe preko mene...A prilično sam teška prepreka.Rekao sam...svako u svom krugu deluje...Tuđi ,,dragi,, i ,,bitni,, nisu i moji.

            Comment


            • #36
              Nemoj da misliš da želim prepirku...
              Samo se ne slažem.
              Vidi, misliš da bi ti znao za to? Osim kad je već kasno?Ne, naravno. Mislim da i sam to znaš, viđao si ....
              P.S
              Drago mi je da nema bliskih i dragih, oko tebe, a da su u sranju .

              Comment


              • #37
                Znao bih.Znao sam i kad su mi ortaka pronašli overdoziranog,ugušenog sopstvenom povraćkom.Možda je ovo kako razmišljam surovo....Ali to je samo moje mišljenje.Rak se leči hirurški.Odstraniš ga.Čekanje samo pogoršava stvar i produžuje patnju.Voleti nije samo sebično tetošenje i pažnja.Voleti znači i odluku da pustiš nekoga da ode,ako ga to čini srećnim.Ako kažeš-može mu se pomoći...ti kažeš...vi ostali probajte...može vam se pomoći.Daš im nadu.A dobiju gospu sa kosom u ruci.Prijatna dama.Samo sa njom ne postoji reč ,,možda,, u konverzaciji.

                Comment


                • #38
                  Nisam ni rekao da treba nešto čekati.Naprotiv! Nešto se ne razumemo...ko priča o tetošenju, maženju...??

                  Rekao sam da se može pomoći, treba, onima koji su VEĆ u sranju. To je jedno.
                  A, drugo nešto oni koji nisu(još). Tu je ono što si rekao -prevencija...
                  Pričamo, čini mi se, i o 'njima' i o 'nama'...
                  Tvrdim da ne bi znao da se neko blizak navukao...Bar ne prvih mesec dana. Ali, ok, to je moje mišljenje, kako reče ti.

                  Da, DROGA JE zaista SMRT.
                  I, ovo NIJE VRAZA.

                  Comment


                  • #39
                    Kad napisah tetošenje mislio sam na odnos roditelj-dete narkoman
                    .U stvari, uopšte se nismo shvatili.Ma nema veze.Da ne razglabam.Bitno da smo se složili u poslednjoj izjavi.

                    Comment


                    • #40
                      Poznajem dosta narkosa, a poznavala sam i one koji su pronalaženi po jarkovima i haustorima. Postoje načini da se skineš s igle, ali JEDINO pod uslovom da potencijalni džanki to želi, a da ga neko natera i "pomogne" toga u praksi nema. Svako bira svoj put i ne mogu da opravdam nečije nastojanje da sjebe svoj život i život svoje porodice, ma koliko "nepodnošljivi" njegovi razlozi bili. Brate ako si pička i ne možeš da se suočiš sa životom onakvim kakav jeste onda pucaj sebi u glavu, poštedi mrcvarenja i sebe i svoje okruženje.

                      Comment


                      • #41
                        Oni koje ja znam, a bili su narkomani, nisu mogli nikako da prepostave koliko nisko će pasti... Tek kad su stigli(svako na svoje dno), tek onda su videli gde je to.
                        Niko nikoga ne pravda, naprotiv. Ali, kao što rekoh, nisu ni sanjali kakvo ZLO je to!
                        Da, bez đankoseve volje ne može se ništa.
                        A i to, metak... pa, to i rade ...ima 'naziv' i za to.....ali da ne širim temu...

                        Comment


                        • #42
                          Kako to misliš "nisu ni sanjali"?
                          Ne bih se složila da nisu znali u šta se upuštaju, pa i oni su pre toga poznavali nekog narkomana, ili slušali priče o tome, čuli bar neko iskustvo i ispovest jednog od njih putem medija i sl. Dakle, ima bar nekakvo predznanje, a ipak krene tim putem, zašto?? Radoznalost? Pa i mene zanima kako izgleda ubiti čoveka pa ne idem okolo da ubijam ljude da bih saznala. Razloge je kao što rekoh nemoguće opravdati bar s moje tačke gledišta, a, vidim tu smo se usaglasili.

                          Comment


                          • #43
                            Ma, nije pitanje 'usaglašavanja'...razgovaramo....
                            'Nisu ni sanjali'....figurativno... slikovito rečeno
                            Ne bih se složila da nisu znali u šta se upuštaju, pa i oni su pre toga poznavali nekog narkomana, ili slušali priče o tome, čuli bar neko iskustvo i ispovest jednog od njih putem medija i sl.
                            E, vidiš, mislim da se tu ne slažemo. Dok na svojoj koži nešto ne osetiš...šta god to bilo , pa i ovo, ne možeš da znaš šta je 'to'.
                            'Problem' je, što je to MNOGO gore, nego što se PREDPOSTAVLJA, sluša....tuđe iskustvo je ipak tuđe.

                            Krenu tim putem... zašto? Pa, mogu jedan primer da ti kažem, iako već vidim da ćeš osuditi, tako da bolje ne.
                            I, ponovo, ne pravdam nikoga.
                            Nekako, ova priča je počela sa tim, da li bi ukinuli(da možemo)ili ne, ustanove za odvikavanje. Ja ne bih. Da se ja pitam, možda bih promenio nešto, ali ih ne bih ukidao.
                            _______-
                            Predpostavljam da si pročitala sve postove na ovoj temi... ovo kažem zbog boljeg razumevanja, Galadriel

                            Comment


                            • #44
                              samo da pitam jel kako se pocinje i prestaje duvaniti

                              Comment


                              • #45
                                Hehehe...
                                A, značii treba da osetim na svojoj koži da bih imala stav, ok odoh da se izdrogiram pa ćemo da pričamo
                                Primera imam bar stotinak, ali besprizorno bi bilo navoditi ih, zašto da ljudima koji čitaju zgadimo i ono malo pozitivnog mišljenja koje imaju. I da, čitam sve postove
                                Last edited by Galadriel; 17-01-09, 01:53.

                                Comment

                                Working...
                                X