Objava

Collapse
No announcement yet.

Narkomanija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Narkomanije je uvek bilo i bice je, u manjem ili vecem obliku ona je svuda oko nas...kroz istoriju mnoge umne glave, licnosti koje su mnjale istoriju su imale ovo kao porok
    Nije da branim narkomaniju, ali zapitajte se sta je zapravo to !?
    Pa zar je to opravdanje sto je bilo narkomanije i pre?! Kako mislis da se zapitamo? Zar postoji neko da ne zna sta je to narkomanija... Nista drugo nego bolest...
    Neko pije kafu, pusi cigare, alkoholise se...vi bi rekli pa dobro nije to isto
    E bogami ako nije isto veoma je slicno i po meni svaka ovisnost je vid narkomanije...puni ste predrasuda i pljuvanja po ljudima....
    Kafu nikako ne bi mogla da uklopim u to
    Ali zasto mislis da neko od ovih koji su rekli da su protiv narkomanije opravdava alkoholizam ili pusenje?! Ja imam slicno misljenje i za narkotike i za alkoholizam i za cigare.Samo sto je ovde tema narkomanija a ne alkoholizam ili sl/
    Zaboravljate da je i najgori narkoma pre svega covek a onda narkoman, i ko smo mi da sudimo ko je vise a ko manje narkoma, da li je vredan zivota ili ne (pa nije mu zivot dao niko od vas pa da se pita da li mu ga treba uzeti).....
    Ne razumem... Ako je neko svojom voljom uzeo nesto za sta zna da ga moze da ubije za sta zna da je stetno kako ocekujes da neko ima razumevanja posle za njega? Barem ja nemam...

    Kad bi se narkotici potpuno ozakonili i dali svima na raspolaganje, da ih uzima ko zeli verujem da bi se broj narkomana jos vise povecao.. A to svakako nije resenje tog problema...

    Comment


    • #17
      Ja sam bolestan
      Ne mogu bez vina i plavusa

      Lud ti ja, sta cem ja !?

      Comment


      • #18
        Pravo u ludnicu A sad presao na plavuse
        ps Drzi se teme nemoj admina da posaljem na tebe

        Comment


        • #19
          Odlučio sam ipak da probam kokain(jer je čistiji i ne stvara fizio-zavisnost), a samo zato da bih znao kakve efekte daje. Nakon tog iskustva znaću mnogo jasnije protiv čega se borim,
          Jedna od najvećih, prvih zamki i kokaina i heroina..."da probam...samo jednom..." Uglavnom ne ostane na 'samo jednom', uglavnom.
          Kokain ne stvara fiziču zavisnost Ne stvara ni heroin kad 'samo jednom...', pa ni dva, tri puta...
          Ne zna se koja zavisnost je gora. Heroin stvara i psihičku i fizičku. U suštini, i kokain stvara obe, samo drugačije.
          Još nešto. Ne može posle jednog (ako ostane uopšte ostane na tome), pa ni više 'probanja' ovih supstanci, da se zna šta je to i kako se boriti protiv toga.


          Kako postupati sa zavisnikom>? Ako ti nije blizak, neko,-nikako!
          Naravno da je i okruženje krivo. Negde manje , negde više.
          A kakvo je zadovoljstvo? Eeee, pa to ne znam, bar ne iz ličnog iskustva. Možda će nam neko uskoro reći
          Znam da je to teška 'bolest' , od koje se teško i dugo leči.
          Ne treba 'ukidati' centre za odvikavanja, jer znam da je nekima baš to pomoglo. Jesu, strejt su već godinama, sad su ljudi sa porodicama, ni po čemu se ne razlikuju od nas. Osim , po iskustvu.
          Da li će tako ostati i dalje?
          .......
          Last edited by Delko; 22-12-08, 14:29.

          Comment


          • #20
            sve pocinje sa onim...pa sta ako probam,to neznaci da cu biti ovisnik....aha!
            nema lakih i teskih droga! sve je to teska droga ...sa tragicnom ishodom ,nazalost!
            retki su oni koji se izvuku....
            u svakom slucaju treba pruziti pomoc onima koji je traze!
            prisiljavati nekoga na odvikavanje,to je vec nesto drugo...ako ti u glavi nisi shvatio da imas problem ..onda te na silu niko nemoze izleciti!

            Comment


            • #21
              Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
              Ma svačiji život je minoran osim života članova porodice i onih koje volimo! Šta mene briga za 'nekog tamo' narkomana (ma čije da je dete, brat, sestra...)

              Zanimlivo razmisljanje. A sta bi se desilo da neko tvoj ,ne daj boze, krene tim putem? Po tvom stavu bi trebalo da mu svi okrenu ledja. I onda bi sve tvoje prijatelje trebalo da bude bas briga jer je njegov zivot minoran za njih. Svakome treba pomoci, narkomanija je ozbiljan problem kojim treba celo drustvo ozbiljno da se bavi.

              Comment


              • #22
                EKSTAZI

                Amfetamini, a posebno ekstazi su jako popularani. Ekstazi stvara jak osećaj zadovoljstva, empatije i bliskosti sa drugima. To su šarane tabletice na kojima je obično urezan neki znak. Doza počinje da deluje 20 do 40 minuta. Osoba pod dejstvom ekstazija oseća povišeno raspoloženje, ima osećaj snage, bezbrižna je i spokojna, a prema drugima oseća posebnu naklonost i prijateljstvo.

                Medjutim, nakon duže upotrebe dolazi do oštećenja mozga, mentalnih oboljenja i psiholoških problema, kao što su konfuzija, depresija, problemi sa spavanjem, izrazita potreba za drogom, paranoja pa i psihotične epizode koje se mogu javiti i nekoliko nedelja nakon uzimanja droge.

                Pored navedenih simptoma, Ristićeva kaže da postoje i drugi znakovi po kojima roditelji mogu da utvrde da njihovo dete upotrebljava baš tu vrstu droga. "To su, na primer, ubrzano disanje i rad srca, povišen krvni pritisak, zatim pojačano znojenje, dehridacija, visoka telesna temperatura, mučnina, nedostatak koordinacije, gubitak apetita, zapaljenje jetre i bubrega, problemi sa spavanjem, grčevi lica..."

                HEROIN

                One koji ušmrkavaju heroin nije teško prepoznati. Njihove zenice su veoma sužene, atrofirana im je nosna duplja, češu se jer ih telo stalno svrbi. Jako su smireni i opušteni, odnosno umrtvljeni i odsutni. Gube apetit i kilažu.

                Zbog sve veće potrebe za drogom u telu, ubrzo krenu sa introvenskim ušpricavanjem. "Posle nekoliko meseci prinudjeni su da se za pomoć obrate nama. Dolaze sa oštećenom jetrom i sa mnoštvom drugih zdravstvenih problema, najčešće sa hepatitisom C

                MARIHUANA

                Konzumiranje ove supstance može se primetiti i po tome što su detetove zenice proširene. Bude se teško i mamurni su kao posle konzumiranja alkohola, s tim što se ne oseća zadah od pića. Imaju izraženu potrebu sa slatkišima i povećan apetit.

                Kod marihuane se ne javlja toliko fizička, koliko psihička zavisnost. "Kad vam se dete uveče vrati kući, poljubite mu ruku. Ako na prstima osetite miris origana, budite sigurni da je bilo u kontaktu sa marihuanom"

                KOKAIN

                Kokain je jedna od najstarijih droga. "Osobe koje koriste kokain osećaju euforiju, energičnost, pričljivi su i promenjena im je percepcija, nemirni su, razdražljivi i zabrinuti. Njihovo ponašanje je bizarno, nestaloženo i nasilno. Kod njih je smanjena potreba za hranom i spavanjem, imaju vrtoglavice, grčeve mišića ili paranoju. Krvni sudovi su suženi, ubrzano im radi srce, osećaju bol u grudima i stalno im preti opasnost od prestanka disanja, srčanih i moždanih udara i koma"
                sigpic
                Nick promenjen, bivsi nick je bio "mazda NBGD"

                Comment


                • #23
                  Replika:

                  Citiat člana Mrgud Pogledaj Post
                  Zanimlivo razmisljanje. A sta bi se desilo da neko tvoj ,ne daj boze, krene tim putem? Po tvom stavu bi trebalo da mu svi okrenu ledja. I onda bi sve tvoje prijatelje trebalo da bude bas briga jer je njegov zivot minoran za njih. Svakome treba pomoci, narkomanija je ozbiljan problem kojim treba celo drustvo ozbiljno da se bavi.
                  To i jeste bio smisao onoga šta sam hteo da kažem.
                  O mome detetu NIKO ne može brinuti kao ja, niti je koga drugog zaista briga.
                  Iz tog razloga ja i jesam za to da to moje buduće dete i bilo čije drugo, vidi kako narkomani crkavaju na ulicama, i da mu ja kažem: 'Dete, tako prođu oni što uzimaju drogu.' To je mnogo efikasniji didaktički metod od ovoga: 'Dete, droga nije zdrava, ali ako postaneš narkoman- postoje institucije koje će ti pomoći da se odvikneš!'

                  Comment


                  • #24
                    Ih Hardy Ja nisam gledala narkomane kako umiru po ulicama a ipak znam da ne bi uzimala drogu... Ne mora bas takav drastican metod da bi se osoba (dete) naucilo sta je dobro a sta nije...
                    Last edited by Fairy; 26-12-08, 21:37.

                    Comment


                    • #25
                      da...licemjerstvo bez granica na djelu..svi znaju sta je ali nitko ne uzima...zato dileri dobro zive..ja znam sta je sve to jer sam probao,s naglaskom na probaoto je razlicito od konzumacije...extazi,najgora droga,ne puca u mozak koliko u tjelo ali ti od njega otpadne vilica...flesh,speed dobre droge koje pucaju iskljucivo udaraju na mozak i daju jaaaaako dobar osjecaj!trava-ima ih svakavih,uglavno je zatupljujuca droga iz koje ti smrde usta,kokain-nesto prepredobro...jedina droga koja sam imao zelju ponovo uzeti...heroin i lsd nisam probao,jer su halucogene droge pa me bilo strah...ono cega se bojim ne uzimam...a sto se tice odgoja,sinu ili kceri cu reci,kad budete zeljeli probati donesite k meni pa cemo zajedno!nek pred mojim ocima vide sta je to a ne da se skrivaju pod mostom

                      Comment


                      • #26
                        ..svi znaju sta je ali nitko ne uzima...zato dileri dobro zive
                        Da dileri žive od nas, koji smo ovde, prestali bi da diluju.Kamo sreće...
                        Znaš i sam, odprilike,( bar si tako rekao, probao si, kažeš,verujem i video kako sve to funkcioniše..), kako žive oni koji konstantno 'probaju' Oni nemaju vremena za normalan život. Nemaju vremena nizašta. Osim za lovu, i kako doći do nje.
                        Speed....kokain.... kažeš , nešto dobro...predobro...
                        Tek da se zna-nije ni dobro, a kamoli predobro.
                        Predobra je ljubav, recimo.
                        Jeste, ja sam idealista

                        Comment


                        • #27
                          Zadnja tri posta su izbrisana... Iz istog razloga zbog kojeg su brisani predhodni postovi na ovoj temi...

                          Comment


                          • #28
                            Citiat člana Fairy Pogledaj Post
                            Ih Hardy Ja nisam gledala narkomane kako umiru po ulicama a ipak znam da ne bi uzimala drogu... Ne mora bas takav drastican metod da bi se osoba (dete) naucilo sta je dobro a sta nije...
                            mozda ti,al neko drugi mozda nece biti pametan.... jbg ja zivim u ulici gde svako neshto koristi... a opet sam chist

                            Comment


                            • #29
                              Imao sam par prijatelja koji su završili kao..ne mogu da nađem reč za taj kraj koji nema veze sa bilo čim humanim.U trenucima blizu samog kraja to i nisu bili ljudi.Te slike pamtim.I mislim da je hardcandy u pravu.Uostalom želja za ,,probanjem,, postoji i kod cigarete,pića,i žena naravno.Svi smo to prošli.Ali droga nije probanje...Proširio bih ovo i na droge koje imaju specifično dejstvo,o kojima skoro niko ne govori,a to je recimo tzv droga za omamljivanje.Sve u svemu...mučna tema.
                              Last edited by ANNO_DOMINI; 13-01-09, 19:28.

                              Comment


                              • #30
                                Zanimljivo je da se niko nije zapitao sta coveka navede da proba narkotike. Da li je u pitanju radoznalost ili pokusaj da se pobegne od surove stvarnosti ili pak nesto trece ,cetvrto....ili od svega pomalo. Takodje je pitanje kako u drzavi gde je prosecna plata oko 300 eur moze da se nadje narkotik na skoro svakom cosku? Kome odgovara da je stanje takvo kakvo jeste? Kako spreciti sirenje narkomanije? I da li treba osudjivati narkomane ili one koji na sve to gledaju kroz prste? Kako objasniti detetu da je to lose kad naprimer celo njegovo drustvo vec pusi travu ili guta ekstazi?Mnogo je tu pitanja bez odgovora.... i nikakve drakonske mere nece popraviti situaciju....

                                Comment

                                Working...
                                X