Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HardCandy
    replied
    Ja sam čuo da je pre Isusa sumersko božanstvo Tamuz rođen 'bezgrešnim začećem', a još u zoroasterizmu je poznato 'uskrsnuće'... i kako to da je Isus rođen upravo na drevni paganski praznik 'sol invictus'(nepobedivo Sunce)..i upravo to pagansko Sunce je u hrišćanskoj ikonografiji upotrebljeno da u vidu oreola oko glave iskaže svetost...
    Dakle, hrišćanstvo- plagijat!

    Ostavite komentar:


  • estariol
    replied
    Isus nije jedini rodjen bespolnim zacecem... Prvi u poznatoj istoriji je HORUS, iz egipatske mitologije... Daljnji spisak do Isusa broji dosta ljudi...

    Nadjite i pogledajte film ZEITGEIST pa ce vam biti jasnije sta zelim da kazem...

    U Stvaraoca verujem i njemu se molim, sa spokojem u dusi i ljubavlju, ne njegovom sinu...

    Ostavite komentar:


  • goxy30
    replied
    Od sinoc verujem vise nego ikad, bilo je bas blizu, mozda blize nego ikad....ucini mi se da osetih kako me uzima pod svoje...tesko je opisati recima...

    Verovao sam oduvek, a sad verujem samo jos vise

    Ostavite komentar:


  • Noć u očima
    replied
    Bog će da se rodi u znaku Lava.. Pa zato Haile..
    Nego, je l Isus bio bele puti ili je bio crnac?

    Ostavite komentar:


  • MindTool
    replied
    ne verujem u Hajla Selasija, nisam crnac, crna verzija judeo-hriscanstva.

    Ostavite komentar:


  • Noć u očima
    replied
    Je l verujete u Haile Selassie I?

    the Most High, Emperor Haile Selassie I, King of Kings, Lord of Lords and Conquering Lion of the Tribe of Judah, Jah Ras Tafari..

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Isus je bio zakoniti prestolonaslednik po dve jevrejske kraljevske linije, i kao takav prirodno je da se borio za oslobođenje svoje okupirane zemlje. Bio je vešt, inteligentan, obrazovan kako to priliči prestolonasledniku, te je iskoristio mitove iz prošlosti kako bi se predstavio božijim izaslanikom koji je došao da spasi izabrani narod.
    Kao takvom, uspelo mu je da sa svojim bratom od tetke- sv. Jovanom, krstiteljem, vodi 'pokret otpora', i to koristeći ORUŽJE ('mač'-figurativno pomenut)...
    Već sam rekao, ali da ponovim: teologija=biblistika, a ne nauka o bogu i shvatanju njegovog dela, NAŽALOST! Današnja teologija je zasnovana na komformizmu i balansiranju, a zanemaruje činjenice i dokaze.
    Ja verujem u boga, stvoritelja, ali ne verujem ljudima koji ga objašnjavaju. Ne verujem ni Sv. Pavlu, ni caru Konstantinu, utemeljiteljima hrišćanstva, a moraš priznati da za to imam debele argumente protiv obojice!

    Ostavite komentar:


  • VEKI
    replied
    "Nisam dosao da vam donesem mir,nego mac"!
    Sta mislis Candy,zasto je to Isus rekao?Razmisli malo,zadji dublje,prouci bibliju...ne sudi prebrzo.Zavrsila sam teologiju izmedju ostalog i vidim da si kontradiktoran.Nema ljutis,ali ne slazem se sa tobom ni malo.Uostalom ne zelim da raspravljam o ovom.
    Verujem u Boga u sveto trojstvo,u stvoritelja naseg.

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Ne može se reći: 'Isus iz Nazareta' jer istoimeni grad nije postojao u Isusovo vreme.
    Pravilno je: 'Isus-nazaren', t.j. pripadnik nazarenskog pokreta, koji je predstavljao nešto poput pokreta otpora, odnosno oslobodilačkog pokreta. Nazareni su smatrani sektom pri Judaizmu, i 'terorističkim' pokretom, zbog metoda borbe kojom su se koristili. Isus Hrist je svojevremeno bio vođa tog pokreta, i borio se za slobodu svoga naroda.
    'Nisam došao da vam donesem mir, nego mač!'

    Ostavite komentar:


  • Toxic
    replied
    Ja verujem, ali u ono da je bog svugde prisutan, pogledaj ispod kore drveta i bit ce tu, pogledaj ispod kamena i videt ces ga tu, zivot je svugde oko nas, on je sastavni deo univerzuma, Bog je sve sto vidis a zivot je samo jedna od milijardu pazli koje sacinjavaju kreatora. Zao mi je sto su ljudi kao ovce i slepo veruju, jer nije stvar odlazaka u crkve, stvar je u razmisljanju glavom!

    Ostavite komentar:


  • vokosidatispijam
    replied
    Nije Bog stvorio ljudev vec su ljudi stvorili Boga. Kada bi konj mogao da slika, njegov bi Bog bio u obliku konja. Dakle, ako nema Boga, treba ga izmisliti, a ako postoji, nikada necemo shvatiti njegovu sustinu. To je kao da kap vode razmislja sta je okean. Iako ima sve njegove odlike, ona (kap) nikada nece saznati njegovu bit...

    Ostavite komentar:


  • Hannah
    replied
    HC+H=c,c,c.....................ovo je zez...a post ti je odlican!

    Spoznajom Njega u sebi...brishemo formalizam i obeveze 'spolja' nametnute...cini se da cistija emocija iz nas -kao Njega progovara i potvrdjuje nashe postojanje...
    Last edited by Hannah; 16-12-08, 22:41.

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Iza sedam brda, preko sedam gora i sedam mora... bio jednom jedan... itd.
    Ne treba biti zaveden literarnim stvaralaštvom, t.j.- Svetim pismom! Knjiga kao i svaka druga, ljudska tvorevina. Uzvišeni stil je tu samo da koriguje našu percepciju. Negramatička naglašavanja takođe doprinose 'uzvišenosti', kako bismo stekli utisak da je On te reči diktirao 'u pero' njihovom autoru.
    Onaj ko je svestan, on sve to zna, i boga spoznaje i doživljava na mnogo finiji način, lišen pomenutih stilskih figura, romantizacije, falsifikata mitskih priča... Ako je potrebno držati post zato je tako Crkva propisala, ići što češće u crkvu... da bi bili bliži 'Njemu'(čitaj: veliko Nj), onda se čovek odvaja od svoje suštine a u korist religioznog formalizma.
    Koliko su puta Isus, ili njegov brat od tetke-Jelisavete, sv. Jovan, ušli u crkvu??? ...a opet su bliže bogu od svih kvazi-vernika.
    Smeštanje boga u crkvu i institucionalizovanje u Crkvu(sa svim pratećim finansijskim momentima i tome slično), su ništa drugo do- bogohuljenje!

    Ostavite komentar:


  • Hannah
    replied
    Amin. Odlican citat,MindTool samo mi reci josh ZASTO?

    Ostavite komentar:


  • MindTool
    replied
    ВЕРУЈЕМ, у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
    И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
    Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
    И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
    И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
    И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
    И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.
    И у Духа Светога, Господа, Животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
    У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
    Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
    Чекам васкрсење мртвих
    И живот будућег века. Амин.

    Ostavite komentar:

Working...
X