Objava

Collapse
No announcement yet.

Fizicko kaznjavanje dece

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Citiat člana baby Pogledaj Post
    Lilith ... ako je tako onda ne postoji dete koje nije zlostavljano .... posebno naše generacije.... sećam se i nastavnice u školi koja je redom delila šamare... svaki roditelj je bar jednom udario dete po guzi ...
    Nikad niti ću, ali to je već moja stvar.Svako ima pravo da vaspitava svoje dete kako želi.

    Comment


    • #32
      Jeste Baby, i ja sam, priznajem, ali i dalje tvrdim da nije trebalo to da uradim i stidim se zbog toga. A nastavnici koji šamaraju decu... za to nemam reči...

      Comment


      • #33
        Lilith... ne sada ... pišem moja nastavnica, to je bilo vreme kada se o toleranciji i zlostavljanju dece nije govorilo nego o bratstvu i jedinstvu...

        .... sada se pitam šta rade nastavnici i pedagozi u školi dok im se deca jure noževima i letvama ....znam zovu roditelje da zaštite svoju decu (u najboljem slučaju) ...
        ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
        sigpic

        Comment


        • #34
          da, znam da nisi mislila na sadašnje vreme... drago mi je da su sad stvari drugačije...
          nastavnici i pedagozi nisu svemogući, vaspitanje uglavnom potiče iz porodice i sigurna sam da su baš ti koji se jure noževima i letvama (kako ti reče) dobijali najviše batina... i još više batina im sigurno neće pomoći

          Comment


          • #35
            Koliko ja vidim, ovde i nema toliko različitih mišljenja. Sve potiče iz društva, a nažalost društvo u kom živimo je takvo kakvo je. Problem je u tome što niko od nas ne može da utiče da se stanje promeni.

            Comment


            • #36
              vaspitanje uglavnom potiče iz porodice i sigurna sam da su baš ti koji se jure noževima i letvama (kako ti reče) dobijali najviše batina... i još više batina im sigurno neće pomoći
              zašto se onda ništa ne preuzima da se ta deca uklone iz takvih porodica?

              Sve potiče iz društva, a nažalost društvo u kom živimo je takvo kakvo je. Problem je u tome što niko od nas ne može da utiče da se stanje promeni
              slažem se ...
              Last edited by baby; 15-12-08, 21:13.
              ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
              sigpic

              Comment


              • #37
                Ja nikada u zivotu nisam nista lose uradio iako sam dolazio u situacije kada je to moguce.Uvijek sam prvo pomislio kako bi na to reagovala moja majka.Imam 39 godina i danas je smatram velikim autoritetom.Ne mogu da kazem da me ubijala ali je znala da me nalupa.Pa sta ? Da li je danas ne mrzim ?Jednostavno samo jedan od nacina da dete zna sta moze i ne moze.Nekada u zivotu postoje krajnje mere.Recimo jedne prilike sam nasao sakriven ocev pistolj u uzeo ga da se igram.Nalupala me da je strasno.I ja bi zbog toga nalupao moje dete.Bas bi voleo da mi neko objasni ovde gde je to pogresila tada.Danas deca sa sedam godina razbiju autoritet roditelja,sa deset vaspitaca,sa 15 zakona i policije mislim da je jasno sta se desava sa 20 i vise.

                Comment


                • #38
                  Citiat člana nepredvidivi Pogledaj Post
                  Recimo jedne prilike sam nasao sakriven ocev pistolj u uzeo ga da se igram.Nalupala me da je strasno.I ja bi zbog toga nalupao moje dete.Bas bi voleo da mi neko objasni ovde gde je to pogresila tada.
                  pogrešila je što je taj pištolj uopšte dospeo u tvoje ruke tada, eto gde je pogrešila... koga bi nalupala da ti se nešto desilo???

                  Comment


                  • #39
                    Pogrešila je pre toga. Nije te naučila šta je opasno.

                    Comment


                    • #40
                      Jao Boy pisete kao da ste orlovi i imate po 300 godina i ne secate se vremena kada ste bili mali.Ali ovde ocigledno postoje dva koncepta sto po meni nije lose.Jedino smatram da ce se neki nekad sa crvenilom sjetiti svojih postova.

                      Comment


                      • #41
                        Da ti pojasnim malo. Otac mi je bio vojno lice. Od kad znam za sebe imam oružje u kući i znam gde stoji. Nikad nisam uzeo pištolj ili karabin da se igram sa njima. Čim sam postao dovoljno veliki da shvatim šta je oružje bilo mi je objašnjeno. A pošto vidim da ova diskusija ide u pogrešnom pravcu od mene toliko.

                        Comment


                        • #42
                          Boy mene samo nervira kada primetim da u virtuelnoj stvarnosti nismo ono sto u zivotu jesmo.Mene licno nerviraju lazne finoce.Jao istuci dete,ne mogu da verujem strasno.Jao dobiti batine od roditelja zlocin.Ma daj gde sam ja to odrastao.Sve je to na recima lepo ali u zivotu nije tako i tacka.Ne prozivam nikoga ali koliko mojih drugova deca od vaspitaca pa se pojavi i kaze :cale mi nesto nervozan pa mi lupi sljagu.Idemo dalje odustajem i ja.

                          Comment


                          • #43
                            Vidi to lako može da se proveri je li ili nije onako kao što kažem.Jeste strašno tući bilo koga.Ako si već imao sreće da budeš ljudsko biće razmisli da li to treba da koristiš da povređuješ fizički druge zato što možeš.Mene je otac tukao kad god mu je dunulo. E tako sam naučio kako ne treba sa decom. I moji me nisu vaspitali da vređam ako neko misli da nisam u pravu. Verovatno su tvoje batine bile korisnije.Ako ti smeta to što ja svoje dete nikad neću udariti i što imam dovoljno vremena i strpljenja za njega da mogu da mu objasnim sve na lep način nije razlog da me ocenjuješ i procenjuješ. Ja tebe nisam niti ću.Toliko od mene. Lep ti život bio.

                            Comment


                            • #44
                              Citiat člana nepredvidivi Pogledaj Post
                              Ja nikada u zivotu nisam nista lose uradio iako sam dolazio u situacije kada je to moguce.Uvijek sam prvo pomislio kako bi na to reagovala moja majka.Imam 39 godina i danas je smatram velikim autoritetom.Ne mogu da kazem da me ubijala ali je znala da me nalupa.Pa sta ? Da li je danas ne mrzim ?Jednostavno samo jedan od nacina da dete zna sta moze i ne moze.Nekada u zivotu postoje krajnje mere.Recimo jedne prilike sam nasao sakriven ocev pistolj u uzeo ga da se igram.Nalupala me da je strasno.I ja bi zbog toga nalupao moje dete.Bas bi voleo da mi neko objasni ovde gde je to pogresila tada.Danas deca sa sedam godina razbiju autoritet roditelja,sa deset vaspitaca,sa 15 zakona i policije mislim da je jasno sta se desava sa 20 i vise.
                              i ja sam jednom nasla zetov pistolj i htela sam da vidim moze li da puca..imala sam 11 godina i niko me nije nalupao,vec je zet prestao da ostavlja oruzje u mojoj sobi.

                              ne znam sto si se toliko iznervirao,niko ti ne kaze da ne smes dete nekad lupiti po dupetu...ali postoje i drugi nacini vaspitavanja.
                              sa svojih 35 dovoljno je dece proslo niz moju kucu,cuvala sam manje rodjake,cuvala sam sestrinog sina...ako nemam svoju decu,ne znaci da ne smem da imam misljenje treba li deca da se biju ili ne.

                              autoritet se gradi,a ne namece.mene otac nije takao rukom,pa uvek sam u zivotu mislila kako bi on reagovao ako uradim nesto.
                              to sto si ti mislio na tvoju majku,nije jer je ona znal da te nalupa,vec zato sto si je postovao i bilo ti je stalo do nje.

                              Comment


                              • #45
                                Citiat člana Boyforfun Pogledaj Post
                                Vidi to lako može da se proveri je li ili nije onako kao što kažem.Jeste strašno tući bilo koga.Ako si već imao sreće da budeš ljudsko biće razmisli da li to treba da koristiš da povređuješ fizički druge zato što možeš.Mene je otac tukao kad god mu je dunulo. E tako sam naučio kako ne treba sa decom. I moji me nisu vaspitali da vređam ako neko misli da nisam u pravu. Verovatno su tvoje batine bile korisnije.Ako ti smeta to što ja svoje dete nikad neću udariti i što imam dovoljno vremena i strpljenja za njega da mogu da mu objasnim sve na lep način nije razlog da me ocenjuješ i procenjuješ. Ja tebe nisam niti ću.Toliko od mene. Lep ti život bio.
                                Ne smatram da sam te uvredio bilo kojom svojom reci.Medjutim ako si se ti tako osetio zbog bilo cega napisanog od mene ovde i na bilo kojoj drugoj temi ja se ovom prilikom najiskrenije izvinjavam.

                                Comment

                                Working...
                                X