Objava

Collapse
No announcement yet.

Fizicko kaznjavanje dece

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ma cas zovete "lupkanje po dupetu" a cas " zlostavljanje" i to upotrebljavate u zavisnosti koji vam izraz tog momenta odgovara da biste bili u pravu.
    Ne moze svaki roditelj biti skolovani pedagog,i roditelj se uz dete uci nekim stvarima. Za mene lupkanje po guzi nikako nije zlostavljanje a ako roditelj ne moze i ume recima da objasni,pa i to je nacin.Sta cemo s onom decom kojoj smo pedagoski najbolje objasnili odredjenu opasnost a ono se inati i radi po svom i dalje? Eto,ja sam bila tvrdoglava.
    Nemam dece i ne znam kako ce mi ici vaspitavanje istih,ali znam sigurno da ne zavisi samo od mog pedagoskog pristupa.
    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

    Comment


    • #47
      Citiat člana soned Pogledaj Post
      autoritet se gradi,a ne namece.mene otac nije takao rukom,pa uvek sam u zivotu mislila kako bi on reagovao ako uradim nesto.
      to sto si ti mislio na tvoju majku,nije jer je ona znal da te nalupa,vec zato sto si je postovao i bilo ti je stalo do nje.

      Baš tako.I još da dodam. Živimo u vremenu kad roditelji nemaju dovoljno vremena da posvete pažnju svojoj deci. Trka za uspehom je mnogo srozala sve prave vrednosti u društvu.Kako vaspitati dete kad većina ljudi kod nas jedva sastavlja kraj sa krajem? Po meni batine nikad nisu i neće biti rešenje.

      Comment


      • #48
        Trka za uspehom je mnogo srozala sve prave vrednosti u društvu.Kako vaspitati dete kad većina ljudi kod nas jedva sastavlja kraj sa krajem?
        Pa bas,kako? I za koga juri taj roditelj?Za ciju buducnost? I predstavljen je zlocincem jer zeli detetu da obezbedi osnovno i zbog toga nema vremena da se posveti vise svojoj edukaciji i vaspitavanju deteta.
        Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

        Comment


        • #49
          Citiat člana unthinkable Pogledaj Post
          Pa bas,kako? I za koga juri taj roditelj?Za ciju buducnost? I predstavljen je zlocincem jer zeli detetu da obezbedi osnovno i zbog toga nema vremena da se posveti vise svojoj edukaciji i vaspitavanju deteta.
          Mislim da nisi u pravu.Zašto juriti za nečim što već imaš? U životu treba biti zadovoljan sa takozvanim malim stvarima. Kad se ambicija uvuče u porodicu to razara brak i samim tim negativno utiče na razvoj deteta.Koliko sam vas razumeo ja bi u mojoj trenutnoj situaciji trebao da uzmem i da izlemam sina zato što je dobio lošiju ocenu iz jednog predmeta. Umesto da sednem sa njim i pokušam da mu objasnim ili ako ja već to ne znam da mu nađem nekog stručnog da mu pomogne.Takođe ako ne tražite uzrok problema nikad nećet moći da ga rešite. Batine sigurno neće rešiti problem. Kako god da vam deluje i šta god dete da uradi za to postoji neki razlog ili negativan uticaj okoline. Još jednom moram da naglasim za sve one koji veruju da je batina iz raja izašla moram da dodam da je valjala tamo bi i ostala.

          Comment


          • #50
            Ja samo pravim razliku izmedju fizickog zlostavljanja i lupkanja po guzi.
            I ajde,molim te,pa koji ce roditelj (normalan) odmah da bije? Pa svako pokusa prvo razgovorom. Lepo rece nepredvidivi,moralisanje.
            Postoje i drugi nacini terorisanja dece ,oni jos gori...psihicki.
            Koliko puta smo samo izgovorili :"lakse bi mi bilo da mi udari samar nego da mi zvoca sto godina"...
            Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

            Comment


            • #51
              Pošto vidim da me većina nije shvatila kako treba moraću da pojasnim.Naravno da šljapkanje po guzi nije isto što i zlostavljanje. Ali moramo negde podvući crtu. Vrlo je prosto. Najlakši način vaspitavanja dece za roditelja jeste da ga šljapne po guzi kad je nestašno. I to se vrlo često pogotovu na ovim našim prostorima pretvori u jedini način vaspitavanja deteta. Razlog za to je što ovde gotovo svi moraju da se bore za goli opstanak i nemjau dovoljno vremena a ni živaca da posvete detetu.Nažalost takva su vremena u kojim živimo. Ali ima tu jedna stvar koja me nervira. Većina unapred razmišlja o tome šta bi dete sve moglo da uradi i odlučuje šta će da radi u takvoj situaciji. Pritom mali broj ima dovoljno vremena a boga mi i želje da radi na tome da do takvih situacija ne dođe. Imam sreće da imam divno dete kome ne treba preterano objašnjavati šta je dobro a šta ne. Da ponovim nikad ga nisam udario niti ću. I to je moj lični stav bez ikakve namere da ga neko prihvati.Ne želim da namećem svoje mišljenje nikome. Ali pažljivo čitam šta drugi pišu i kad naiđem na nešto što iole ima smila vrlo pažljivo proučim i prhvatim to. Ali to sam samo ja. Ne osuđujem nikog što bije svoje dete niti ću. To je lični izbor načina na koji će neko vaspitati dete. I nemam pravo da se mešam u to.

              Comment


              • #52
                Citiat člana Boyforfun Pogledaj Post
                Ne osuđujem nikog što bije svoje dete niti ću. To je lični izbor načina na koji će neko vaspitati dete. I nemam pravo da se mešam u to.
                NEMA NIKO PRAVO da bije svoje dete! I NE SME se dozvoliti da roditelji imaju pravo da biraju da li će batinama vaspitavati decu. Za žene, tobožnje žrtve zlostavljanja, grade silne 'sigurne kuće'... a dečicu, nemoćnu da se suprotstavi psihopato-roditeljima, ostavljamo istima na milost i nemilost. Roditelji koji fizičkim nasiljem(svaki fizički kontakt protivan volji deteta!) vaspitavaju, u krajnjoj liniji, u svome mozgu imaju misao da su oni ti koji su davanjem života stekli pravo i da ga oduzmu!
                Ja osuđujem svakoga ko fizičkim nasiljem vaspitava decu, i za to sam da zakonom ne sme da se dozvoli da roditelj ima pravo da odabere nasilje kao vaspitni metod.

                Comment


                • #53
                  Apsolutno se slažem sa HardCandy, a i sa Boyem delimično...
                  Svaki šamar je zlostavljanje i niko nema pravo da batinama vaspitava dete!

                  Comment


                  • #54
                    uf gadno je kad imas tvrdoglavo dete, pa mozes pricati i stavljati ga u poziciju ravno svojoj nekad uzalud, e tad zna i prutic da radi , ali gledam da to izbegavam ,kod njega je ulkjucena velika doza ljubomore na mlajeg brata, stici ce i oni neke godinice kad ce neke stvari moci da razumeju.. ali prvo i osnovno mi je da da prvo razgovorom pokusam da resim problem1!

                    Comment


                    • #55
                      Batina je izasla iz raja......da se zna
                      C'era una volta....

                      Comment


                      • #56
                        Citiat člana volta Pogledaj Post
                        Batina je izasla iz raja......da se zna
                        Zna se....a lpitanje je zašto nije ostala u raju.....

                        Comment


                        • #57
                          Ja sam kao dete dobijao batine i svoje sam tukao.Za takve postupke nema opravdanja.Zbog cega se deca tuku ? Zbog greski!Dali neko sad od nas gresi ...... pa sta mislimo da nas neko nalupa .... batine su po meni najgori moguci nacin zlostavljanja i izivljavanja.....

                          Comment


                          • #58
                            Ne boli glava od viska ljubavi,nego od manjka.
                            Roditeljska ljubav bezuslovna.
                            I taman posla da se deca zlostavljaju i fizicki kaznjavaju.
                            Bre,dici ruku na dete to mi je van svake pameti.

                            ********

                            Comment


                            • #59
                              deca su i dobra u kakvom vremenu zive.

                              Comment


                              • #60
                                Citiat člana Fairy Pogledaj Post
                                Sad sam bas gledala na tvu emisiju o tome...
                                U Srbiji je porast fizickog nasilja nad decom... Planira se da uskoro vlada usvoji nacrt Nacionalne strategije za prevenciju i zastitu dece od nasilja. (mada kako je azurna :axxo: ) Do sada samo postoji zabrana vrsenja nasilja u skolama... A sad se planira i u porodici...

                                Da li ste za ili protiv fizickog kaznjavanja dece? I objasnite razloge za taj stav...
                                PROTIV.
                                Zašto?
                                1. jer fizičko nasilje metodom uzora uči djecu da se svi problemi mogu rješiti nasiljem..
                                2. jer fizičko nasilje stvara strah od djece spram roditelja i ne može se nikako povratiti..
                                3. jer fizičko nasilje uči djecu da i oni mogu svoju djecu jednog dana tući ( i tako rješiti svaki problem)
                                4. jer fizičko nasilje metodom "vrati" stvara iracionalne osobnosti koje ne znaju rješiti problem nikako drugačije ( nego nasiljem)..
                                5. jer fizičko nasilje ne stvara ugodu ( iako roditelji kažu: "boli me i kada te udarim") i od djece radi osakaćene zvjeri..
                                6. jer fizičko nasilje stvara ( u konačnici) sve ono čega se bojimo: vandalizam, huligansko navijanje, razbojstvo..
                                7. jer fizičko nasilje MORA ostati tamo gdje i treba biti: u ropotarnici nekad davno zaboravljenih metoda za pravilan odgoj djece..
                                8. jer fizičko nasilje nije jedino nasilje: gore je ono emocionalno što boli više nego šamar..
                                9. jer fizičko nasilje dolazi najbrže od roditelja; jedan udarac i sve se završava - a ne ZAVRŠAVA se vrijeme koje roditelj MORA pokloniti svojoj djeci..
                                10. jer fizičko nasilje dolazi od primitivnog nasilja..

                                eto..

                                Comment

                                Working...
                                X